Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво, дипломската запишана во летниот семестар до кога крајно може да се брани?
И дали може од ново да се запише одма во наредниов зимски семестар?
Не можеш.
 
Член од
31 август 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали ќе може некој да ми објасни со колку положени предмети од прва година се запишува втора и дали ако имам положено само 2-3 предмети од 1 семестар ќе може да слушам предмети од 3 семестар или ќе треба да ги презапишам и повторно да ги слушам предметите кои ги немам положено од 1. И дали е можно да се квадрира година и како функционира тоа.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.653
со колку положени предмети од прва година се запишува втора
Нема услов

дали ако имам положено само 2-3 предмети од 1 семестар ќе може да слушам предмети од 3 семестар или ќе треба да ги презапишам и повторно да ги слушам предметите кои ги немам положено од 1
Ако не положеш предмети од 1 семестар, во трет ќе треба да ги презапишеш тие шо ги немаш положено.
Автоматски споено мислење:

И дали е можно да се квадрира година
Не
 
Член од
2 септември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ако веќе сме ги однеле сите потребни документи што се подразбира под последната активност "Запишување на кандидатите" ? дали пак треба да се носи нешто и дали мора лично?
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дали некој знае да прави проекти по Екоинформатика ? :)
и мала помош ако може, Дианс немам потпис бидејки лидерот на нашата група нема прикачено доволно лабс/домашни за да добиеме потпис. Што да се прави ?
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.490
Дали некој знае да прави проекти по Екоинформатика ? :)
и мала помош ако може, Дианс немам потпис бидејки лидерот на нашата група нема прикачено доволно лабс/домашни за да добиеме потпис. Што да се прави ?
Ќотек за лидерот
 
Член од
9 декември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не, освен ако не се задолжителни и на новиот смер.
А што ќе биде со тие што ќе ги оставам од стариот и не ги полагам, пример ако одам од КИ на ПИТ, на ПИТ не ми требаат Дизајн на дигитални кола, Физика и Калкулус 1, значи во минус ќе сум 18 ЕКТС (од прв семестар) па после ќе морам да ги надополнам тие кредити со земање 6ти предмет 3-4 семестра или евентуално запишување 9 семестар така ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
А што ќе биде со тие што ќе ги оставам од стариот и не ги полагам, пример ако одам од КИ на ПИТ, на ПИТ не ми требаат Дизајн на дигитални кола, Физика и Калкулус 1, значи во минус ќе сум 18 ЕКТС (од прв семестар) па после ќе морам да ги надополнам тие кредити со земање 6ти предмет 3-4 семестра или евентуално запишување 9 семестар така ?
Ако ти се положени тие, ќе ти се бројат кредитите како изборен да ти биле.
Ако не ти се положени, ќе си запишеш други (задолжителните од ПИТ прво, па следно изборни) па понатаму ќе дополнуваш со кредити. Важно на крај мора 180/240 кредити да имаш.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Некој да ми препорача и да ми даде контакт од професор кој што спрема за предметот напредно програмирање?
 
Член од
22 декември 2021
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, дали знаете како е процедурата за останување во државна квота? Колку треба да имам положени предмети од прв и втор семестар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom