Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
18 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали може дел од работнен однос да се смета за студентска пракса ? Пр. имам ~2 месеци пракса + 1 месец работам во фирма. Каква е процедурата тука ? Искуство со ова ?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
103
Поени од реакции
27
Дали може дел од работнен однос да се смета за студентска пракса ? Пр. имам ~2 месеци пракса + 1 месец работам во фирма. Каква е процедурата тука ? Искуство со ова ?
Нека ти пишат на потврдата 3 месеци и готово.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
29
Dali nekoj so go odnesol plikoto minatata nedela mu e zaveren semestarot i napisano mu e deka mu e plateno za tekovniot semestar?? I ako im e na site vneseno kaj da se obratam, da mi kazat sto sum im zgresil?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
103
Поени од реакции
27
Не е иста фирма :confused:
А кај што работиш, не може они да ти дадат демек си бил? Јас така земав, се вработив и од кај нив земав потврда демек претходно сум била на пракса.
 
На врв Bottom