Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Колеги, тие што го имате слушано и полагано предметот Основи на теорија на информации ќе може да ми кажете збор два за тоа што конкретно се бара на кол/испит и за теорија и за задачи? За теорија од презентации дали е доволно да учам? Исто така ако знае некој да ми каже од која книга има тип на задачи за вежбање кои би се паднале на испит? Фала однапред. :)
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Mozhe li nekoj da mi prati link kade da ja najdam knigata kalkulus za prv semestar
Претпоставувам дека е истата како пред две години, од првиот линк можеш да ја симнеш книгата а од вториот решенија на задачите од книга.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Nekoj da dadi komentar za Bojana ili Nevena za mentor na diplomska ?

Јас бранев кај Невена и за професорката имам само позитивни коментари.
Отидов со мој предлог тема која беше прифатена, деталите заеднички ги договоривме. Беше достапна за консултации, брзо одговараше и на мејлови.

Бојана не ја знам ни како професорка.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Јас бранев кај Невена и за професорката имам само позитивни коментари.
Отидов со мој предлог тема која беше прифатена, деталите заеднички ги договоривме. Беше достапна за консултации, брзо одговараше и на мејлови.

Бојана не ја знам ни како професорка.
a kakov e nacinot kaj nea ? Postojano bara izvestaj za diplomskka ili ne ... moze da se napravi celosno i samo da i se preprati ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
a kakov e nacinot kaj nea ? Postojano bara izvestaj za diplomskka ili ne ... moze da se napravi celosno i samo da i se preprati ?
Па може, ама колку поретко и даваш апдејт, толку поголема е веројатноста дека на крај ќе добиеш голем број забелешки и ќе ти ја врати дипломската да ја доработиш.
Тоа генерално и за сите важи. Во секој случај ако сакаш полесно да поминеш и да не се замараш многу со дипломската мислам дека Невена не ти е најдобар избор.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Па може, ама колку поретко и даваш апдејт, толку поголема е веројатноста дека на крај ќе добиеш голем број забелешки и ќе ти ја врати дипломската да ја доработиш.
Тоа генерално и за сите важи. Во секој случај ако сакаш полесно да поминеш и да не се замараш многу со дипломската мислам дека Невена не ти е најдобар избор.
A kako i prakjase ti , del po del vo power point ili ?
Автоматски споено мислење:

Студент, борец за студентски права, а пред се батко. Батко Сале.
Batko Sale e naj nesebicnata licnost na fakultet, za se sto ne ti e jasno mozes da se obratis kaj nego , ima odgovor za site tvoi dilemi i prasanja :)
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Книга , збирка нешто линк да не има некој за Дискретна математика ?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Книга , збирка нешто линк да не има некој за Дискретна математика ?

Од оваа книга се водат и има после секоја лекција вежби што може да ги дадат на испит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom