Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Ако некој се сеќава од прв семестар Вовед во компјутерски науки, првите лекции со историја таму, со сите години и сметачи, се ли треба детално да се знае за колоквиум/испит?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Ако некој се сеќава од прв семестар Вовед во компјутерски науки, првите лекции со историја таму, со сите години и сметачи, се ли треба детално да се знае за колоквиум/испит?
Не
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Zdravo decki , imam prasanje do site ako sakate da mi odgovorite , pred diplomiranje sum eve razgleduvam predmeti od smerot koi sum gi polagala,
Vo vtora godina ima predmeti so nivo L1 (izborni )i site 5 mi se polozeni a vo 3ta imam 4 so L2 polozeni i eden so L1 (NIVO 1 I NIVO 2 )
a pisuva L2 na site, Ova ima nekakva vrska ?Mozno e da pravat nekoj problem ?

1602914825867.png

Onie sto mi se stiklirani se polozeni , samo toj posledniot predmet mi e namesto nivo 2 od nivo 1 , ima nekakva vrska?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Zdravo decki , imam prasanje do site ako sakate da mi odgovorite , pred diplomiranje sum eve razgleduvam predmeti od smerot koi sum gi polagala,
Vo vtora godina ima predmeti so nivo L1 (izborni )i site 5 mi se polozeni a vo 3ta imam 4 so L2 polozeni i eden so L1 (NIVO 1 I NIVO 2 )
a pisuva L2 na site, Ova ima nekakva vrska ?Mozno e da pravat nekoj problem ?

Прегледај го приврзокот 270757

Onie sto mi se stiklirani se polozeni , samo toj posledniot predmet mi e namesto nivo 2 od nivo 1 , ima nekakva vrska?
Колешке, чим имаш стигнато до 6ти семестар, ти си по старите програми. Во нив не постојат L1, L2 и такви поделби на предметите.
 
Член од
8 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
5
Колешке, чим имаш стигнато до 6ти семестар, ти си по старите програми. Во нив не постојат L1, L2 и такви поделби на предметите.
Screenshot_1.png
Ако е на некоја од студиските програми до 2012та, еве и тогаш имало некоја поделба.
 
Член од
18 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали може дел од работнен однос да се смета за студентска пракса ? Пр. имам ~2 месеци пракса + 1 месец работам во фирма. Каква е процедурата тука ? Искуство со ова ?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Дали може дел од работнен однос да се смета за студентска пракса ? Пр. имам ~2 месеци пракса + 1 месец работам во фирма. Каква е процедурата тука ? Искуство со ова ?
Нека ти пишат на потврдата 3 месеци и готово.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Dali nekoj so go odnesol plikoto minatata nedela mu e zaveren semestarot i napisano mu e deka mu e plateno za tekovniot semestar?? I ako im e na site vneseno kaj da se obratam, da mi kazat sto sum im zgresil?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi,
mi trebaat materijali za ucenje, sega sum prva godina na PIT, ako nekoj ima bilo sho ako moze da mi isprati fala :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom