Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Koj najdobro predava APS nekoj da mi kaze??? I na sto najvekje da se posvetam za predmetovv??
За предавањата теорија имам слушано само кај Мадевска, не објаснува кодови (верувам ни другите професори), ама цени интерактивност. Знае да потпраша нешто, за да ги разјасни работите, логички прашања поставува за како би решила одреден проблем, те насочува како да се поставиш на даден проблем и да го решиш. Мене ми беше интересно кај нејзе на предавање, брзо ми поминуваше времето, реални примери дава, а и фер е многу како професор.
Кога го слушав асистенти беа само Бојана, Христина и Илинка. Кај Илинка можеш да си поспиеш на предавање, чита од слајдови само. Кај Христина отидов на едно предавање Оперативни и никад више. Бојана се труди да го објасни материјалот барем, јас бев задоволна како предаваше и решаваше.
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ako moze nekoj da spodeli informacii za verojatnost i statistika.. Dali vredi da se odi na predavanja, kaj koi profesori? Dali e tolku tesko kolku sto vikaat?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Го презапишувам структурно а на iknow ми даде да запишам и алгоритми, сега да праќам молба или не?
Малце ми е глупо дека више пуштив молба за шести предмет..
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Дали треба да ги имам собрано сите оценки во индекс пред дипломирање? Ако не требаат да не се замарам да ги бркам професорите, немам земано во индекс околу 15 оценки.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.324
Дали треба да ги имам собрано сите оценки во индекс пред дипломирање? Ако не требаат да не се замарам да ги бркам професорите, немам земано во индекс околу 15 оценки.
Не треба
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Ни денес немам одговор на молбата, предметите се уште се црвени, порака за упис уште помалку. Да не студирам географија?
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Здраво колеги,ќе ве замолам ако може некој да ми ги исптати предавањата и аудиториските по предметот напреден веб дизајн.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
За предавањата теорија имам слушано само кај Мадевска, не објаснува кодови (верувам ни другите професори), ама цени интерактивност. Знае да потпраша нешто, за да ги разјасни работите, логички прашања поставува за како би решила одреден проблем, те насочува како да се поставиш на даден проблем и да го решиш. Мене ми беше интересно кај нејзе на предавање, брзо ми поминуваше времето, реални примери дава, а и фер е многу како професор.
Кога го слушав асистенти беа само Бојана, Христина и Илинка. Кај Илинка можеш да си поспиеш на предавање, чита од слајдови само. Кај Христина отидов на едно предавање Оперативни и никад више. Бојана се труди да го објасни материјалот барем, јас бев задоволна како предаваше и решаваше.
Стојменски исто држи аудиториски од лани. Убедливо најдобар асистент по АПС. The only downside, ќе идеш пола саат и повеќе пред вежбите за да фатиш место.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Moze nekoj da objasni so e forava so molbata za APS I strukturno???Jas prativ molba I sea sho ako ne mi ja prifatat da go zapisam aps bez uslov??? Ne smeam da go slusam toj predmet dodeka ne polozam sp I posle tek u 5ti semester ke go slusam ili kako???? daj pisete vie so znaete poiskusnite!!!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.324
Moze nekoj da objasni so e forava so molbata za APS I strukturno???Jas prativ molba I sea sho ako ne mi ja prifatat da go zapisam aps bez uslov??? Ne smeam da go slusam toj predmet dodeka ne polozam sp I posle tek u 5ti semester ke go slusam ili kako???? daj pisete vie so znaete poiskusnite!!!
Точно. Ако не ти ја прифатат нема да го запишеш АПС. Ќе го запипеш кога ќе положиш СП.
Автоматски споено мислење:

А при дипломирање смеам ли сам да си ги пишам оценките? :D
Ама треба и потис до оценката :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom