Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Прашањето е дали е праксата платена и колку е платена.
Ако е тоа прашањето друг пат не му додавај дополнителни коментари кои предизвикуваат здраворазумни луѓе.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
515
Поени од реакции
745
Ако е тоа прашањето друг пат не му додавај дополнителни коментари кои предизвикуваат здраворазумни луѓе.
Sto? Za robovski trud? Pa Po definicija trud bez nadomest e zasnovanje robovski odnos. No ete dobro e da se znae deka sepak I'ma nadomest.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Lepotan, prasanjeto bese za vnukot, a jas imam 20 godini iskustvo vo sosema druga bransa.
Епа тогаш прати го во Грција нека служи од јутра до сутра и не замарај. И за без пари да е праксата во IT компанија вреди колку цела година на факс.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако на пракса одите со цел само за да земете пари, а не да научите нешто тогаш ни не одите.
Еве ви ја Грција, Хрватска, Црна Гора летна работа и рбмајте од јуни до октомври после ќе уживате. :D


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
17 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Знае ли некој лани со колку влегол последниот? Дали имам шанси со 80 со приватна квота?
 
Член од
18 јули 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Hii, извинете ако сум надвор од темата, но оваа година ќе се запишам на факултет па ме интересира за факултетов нешто.
Дали факултетов има добри услови за учење, а под тоа подразбирам добри наставни програми, организираност, функционални компјутери за вежби и учење, пракса како и добри професори?
Ви благодарам однапред.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Hii, извинете ако сум надвор од темата, но оваа година ќе се запишам на факултет па ме интересира за факултетов нешто.
Дали факултетов има добри услови за учење, а под тоа подразбирам добри наставни програми, организираност, функционални компјутери за вежби и учење, пракса како и добри професори?
Ви благодарам однапред.
Добри наставни програми-зависи од предметот. Некои ми се допаднале премногу, некој па ич.
Организираност-НЕМА!
Професорите исто така зависат. Но поголемиот број од нив се полни со знаење, не се кренати во небо и така.
Компјутерите функционираат, а за пракса ќе си се снаоѓате сами.[DOUBLEPOST=1563470745][/DOUBLEPOST]
Знае ли некој лани со колку влегол последниот? Дали имам шанси со 80 со приватна квота?
Ќе влезеш, лани не се ни пополнија сите места колку што знам.
 
Член од
18 јули 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добри наставни програми-зависи од предметот. Некои ми се допаднале премногу, некој па ич.
Организираност-НЕМА!
Професорите исто така зависат. Но поголемиот број од нив се полни со знаење, не се кренати во небо и така.
Компјутерите функционираат, а за пракса ќе си се снаоѓате сами.[DOUBLEPOST=1563470745][/DOUBLEPOST]
Ќе влезеш, лани не се ни пополнија сите места колку што знам.
Ти благодарам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom