Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Здраво дали има некој запишано финки на интернет мрежи и безбедност сакам да да добијам некое мислење не знам кој смер да го одберам
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво дали има некој запишано финки на интернет мрежи и безбедност сакам да да добијам некое мислење не знам кој смер да го одберам
Разгледај ги задолжителните предмети од смеровите што те интересираат и одбери го оној што највеќе те интересира. Инаку мене ми изгледа многу полесен од стариот МТ бидејќи нема сега Веројатност.
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Разгледај ги задолжителните предмети од смеровите што те интересираат и одбери го оној што највеќе те интересира. Инаку мене ми изгледа многу полесен од стариот МТ бидејќи нема сега Веројатност.
Ама има теорија на информации
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Да не има некој материјали по апс , веројатност и напредно?

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
За сите студенти и идни студенти, ви препорачувам да станете дел од некоја студентска организација. Пред се поради дружба, запознавање многу луѓе и контакти кои ќе ви се најдат на факултет и општо во животот, исто така можност ви е да организирате настани како и да бидете дел од нив, интернационални или тука во Скопје. Многу бенефиции кои ги имате само како студенти и само во студентските организаии. Јас сум член на EESTEC, еве едно аматерско видео од мене, да видите како се поминува полесно студентскиот живот со друштво од една ваква организација. Не ни мора да сте дел од EESTEC, само бидете дел од некоја организација, повеќе или помалку активни, бидејќи спомените од таму остануваат засекогаш и супер можност е да бидете опкружени со луѓе слични на вас, со голем број заеднички интереси.

 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки дали некој од вас бил на DoIT курсевите за Структурно или ООП програмирање, па да ми каже збор два каква е атмосферата, и кај кој професор е најдобро да се иде за овие предмети.
 
Член од
29 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој да не знае како да го добијам Панче Рибарски (на маил не враќа, консултации не држи ) или како се добива оцена професионални вештини кај него бидејќи уште нема ни резултати ни ништо објавено...( за проектите од прв семестар )
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Некој да не знае како да го добијам Панче Рибарски (на маил не враќа, консултации не држи ) или како се добива оцена професионални вештини кај него бидејќи уште нема ни резултати ни ништо објавено...( за проектите од прв семестар )
Пријави го у деканат
 
Член од
4 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Отприлика со 81 бод и екстерен полагано математика, според калкулаторот на ФЕИТ се влегува во приватна квота СИИС или ПЕТ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom