Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
18 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
2
Дали во BizzBee Solutions праксата се признава на ФИНКИ? Компанијава не стои во листата на пријатели на страната на факултетот, се занимава со marketing research па ме интересира дали има некој искуство со оваа фирма?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.497
Поени од реакции
1.386
Дечки имам неколку прашања. Дали при пријавување на iKnow системот , кај делот оценки дали треба се пишат сите оценки и од (Екстерно тестирање)?
Кога напраивте акаунт на ден на уписите (29-ти и 30-ти август) или може и порано?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
14
Поени од реакции
0
Дали има некаква придобивка од англиското СИИС? (Завршив средно во билингвална и не ми направи некоја разлика, пошто професорите немаа врска со јазикот.)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
3.736
Поени од реакции
5.015
Дали има некаква придобивка од англиското СИИС? (Завршив средно во билингвална и не ми направи некоја разлика, пошто професорите немаа врска со јазикот.)
Да ти кажам исто мислење имам и за нашиве професори (некои зборуваат многу течно, некои послабо). Како ќе поминуваат годините, кога ќе запишуваш изборни што немаат голем број на студенти, предавањето ќе се одвива секако на македонски, а презентациите што ќе треба да ги учиш од дома ќе се на англиски.
И ние што следиме настава на македонски, по многу предмети (50% од сите предмети би рекол) имаме материјали на англиски.
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
7.278
Поени од реакции
8.531
Дали има некаква придобивка од англиското СИИС? (Завршив средно во билингвална и не ми направи некоја разлика, пошто професорите немаа врска со јазикот.)
Бенефитот е доста голем од аспект што ќе сте макс 50 студенти и нема да се гужвате и ќе разбирате повеќе. Ја кога би го вратил времето би се запишал на тоа.
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
7.278
Поени од реакции
8.531
Не ти треба предвремено спремање за овие предмети. Глеј Калкулусот и Структурно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.127
Поени од реакции
164.742
Член од
15 ноември 2013
Мислења
329
Поени од реакции
383
Луѓе да земам Напредно во трет , со оглед на тоа што имам Веројатност и Статистика , и што предмети вака можам да земам пошто некако тапа ми гледаат изборниве други што се.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
306
Поени од реакции
492
Се исплати да запишам мастер на финки, или да гледам нешто настрана од .мк?
 
На врв Bottom