Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Г

Грејвдигер

Гостин
веројатност и статистика :cool:

Иначе, Лошковска има знаење и разбирање од специјални ефекти и видеоигри исто како што јас имам знаења од видови горива и инвестиции во аграрот, пример .

Сигурно него ќе го упишам и Калкулус 3 :D
--- надополнето: 16 септември 2013 во 18:53 ---
Подетално некој да ми каже за предметот Менаџмент и маркетинг, како се полага, дали има домашни, лабараториски, литература итн итн :)

Лесен предмет е. Имаш прашања на заокружување, со дополнување и 4-5 во кои треба да објасниш некои работи. Домашни и лабораториски нема, додека на аудиториски се разработуват некои маркетинг кејсови и слично.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Подетално некој да ми каже за предметот Менаџмент и маркетинг, како се полага, дали има домашни, лабараториски, литература итн итн :)
Предметот се полага многу лесно.
Лабораториски имаш 3 мислам и во текот на тие во тим со уште двајца изработуваш презентација за case study за некоја компанија, на последната лабораториска презентирате и тоа ви влегува со 10% во оценката.
Исто присуство на предавања/вежби ти влегува со 10%.
Останатите 80% се колоквиуми/испит.
Се на се, многу лесен предмет.
--- надополнето: 16 септември 2013 во 18:58 ---
Дали некој знае каде можам да најдам распределба по групи за бруцошите?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.401
Поени од реакции
58.636
Предметот се полага многу лесно.
Лабораториски имаш 3 мислам и во текот на тие во тим со уште двајца изработуваш презентација за case study за некоја компанија, на последната лабораториска презентирате и тоа ви влегува со 10% во оценката.
Исто присуство на предавања/вежби ти влегува со 10%.
Останатите 80% се колоквиуми/испит.
Се на се, многу лесен предмет.
--- надополнето: 16 септември 2013 во 18:58 ---
Дали некој знае каде можам да најдам распределба по групи за бруцошите?
За сега, никаде.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Предметот се полага многу лесно.
Лабораториски имаш 3 мислам и во текот на тие во тим со уште двајца изработуваш презентација за case study за некоја компанија, на последната лабораториска презентирате и тоа ви влегува со 10% во оценката.
Исто присуство на предавања/вежби ти влегува со 10%.
Останатите 80% се колоквиуми/испит.
Се на се, многу лесен предмет.
--- надополнето: 16 септември 2013 во 18:58 ---
Дали некој знае каде можам да најдам распределба по групи за бруцошите?
Мислам дека за бруцошите важи таа од летен семестар 2012/2013
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.401
Поени од реакции
58.636
Мислам дека за бруцошите важи таа од летен семестар 2012/2013
Не верувам.
Ако се водат според тој, може да се случи во една паралелка да има поголем број студенти од дозволеното, а друга да е со многу малку студенти.

Минатата година ако се запишале пример 20 студенти со презиме на А, оваа година можеби се 40.

Неможе да биде истата распределба. Ќе настане хаос :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.401
Поени од реакции
58.636
НАПОМЕНА: Конечната распределба на групи ќе биде направена во системот iKnow, по обработката на комплетните податоци за запишувањето на семестарот.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Тоа одсекад си стои таму ;)
Групите мора да се објават вечер за да може од утре да се почне со предавања.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.401
Поени од реакции
58.636
Тоа одсекад си стои таму ;)
Групите мора да се објават вечер за да може од утре да се почне со предавања.
А како ќе ги објават групите, кога за изборните предмети сеуште немаат информација колку студенти го запишале предметот (конкретно за ИКИ и ПЕТ)? :unsure:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
А како ќе ги објават групите, кога за изборните предмети сеуште немаат информација колку студенти го запишале предметот (конкретно за ИКИ и ПЕТ)? :unsure:
Изборните веројатно нема да се по групи.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе освен за лабораториски, за аудиториски и не е битно во која група ќе одите. Јас на пример скоро никогаш не сум одел со мојата група поради тоа што стално сум имал тапа асистент.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Ај малку помош за iKnow системот и пријавување предмети (имам некакви проблеми со ситемот, кога ќе ги изберам предметите не ми дава да изберам група. И да дали е валидно пријавувањето на предмети од прв семестар доколку истите се изберени од полето „Изборни од цел факултет“ . И ако може распоредот за утре ако го има некаде (КНИ- Англиски Јазик).
Благодарам,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom