Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
Значи денес само во кино милениум во 10.30 ке биде а од утре почнуваме така? нека пише некој ..
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Помош ако може на смер КНИ сум презимето ми почнува со Ју, прашањето ми е дали сум во група 2а или 2б и според распоредот кога треба да сум утре на факс?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ајде некој од 3та, 4та година на Финки, ако сака да каже збор два за предметите Интерактивни апликации, Податочни и компјутерски комуникации, ИТ системи за учење.. на кој треба повеќе внимание да се обрне, на кој помалце итн :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ајде некој од 3та, 4та година на Финки, ако сака да каже збор два за предметите Интерактивни апликации, Податочни и компјутерски комуникации, ИТ системи за учење.. на кој треба повеќе внимание да се обрне, на кој помалце итн :)

ИА и ПКК се интересни предмети. ИА се учи Java Swing за прв колоквиум, за втор JavaScript и jQuery, додека ПКК ти е мрежи. ИТСУ го немам слушано, ама ми кажуваа дека не бил интересен, многу материјал и многу за бубање... учиш нешто за веб системи, али теорија.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.293
Некој да каже нешто повеќе за предметот програмирање на видео игри и специјални ефекти :)
 
Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
Сега ке бидам 1 год на мрежни технологии,не ми оди многу математика,дали ке имам проблеми,нека пише некој што е на мрежни технологии ?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Сега ке бидам 1 год на мрежни технологии,не ми оди многу математика,дали ке имам проблеми,нека пише некој што е на мрежни технологии ?
Не може да не ти иде математика. Ќе седнеш ќе изрешиш 4 тетратки за еден предмет па ќе видиш како ќе ти иде математика. Нормално без основа е потешко, ама изводливо.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Некој да каже нешто повеќе за предметот програмирање на видео игри и специјални ефекти :)
Прв пат се активира предметот, така да тешко дека ќе најдеш такви информации тука. Ти препорачувам да и` пратиш мејл на Лошковска, и да ја прашаш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Toneh дај предлог некој предмет како за мене :)
веројатност и статистика :cool:

Иначе, Лошковска има знаење и разбирање од специјални ефекти и видеоигри исто како што јас имам знаења од видови горива и инвестиции во аграрот, пример .
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19
Подетално некој да ми каже за предметот Менаџмент и маркетинг, како се полага, дали има домашни, лабараториски, литература итн итн :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom