Факултет за Електротехника и информациски технологии

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Да ви се пофалам само дека денес го полагав и положив ПОСЛЕДНИОТ испит на електро,толку од мене и таа зграда:vozbud:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Да ви се пофалам само дека денес го полагав и положив ПОСЛЕДНИОТ испит на електро,толку од мене и таа зграда:vozbud:
Аман бе колега у сабота на полагање.....?:nesvest:...казнена...не ни битно веќе....:)
Епа ај честито....побрзо да си најдеш работа.....:helou:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Аман бе колега у сабота на полагање.....?:nesvest:
Епа ај честито....побрзо да си најдеш работа.....:helou:
Не ме зезај бе,со сабота почнува и завршува секоја сесија на електро:helou:
Иначе фала,да ви се врати
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
19
Кога сме кај вицовите... Еве нешто за мојот пол:

~ Си биле четири сестри. Првата била грда, втората била уште погрда, третата била екстремно грда, а четвртата студирала на Електро.
~ Која е разликате меѓу момче и девојка на Електро? Па, девојката има розев калкулатор.
~ Која е разликата меѓу крокодил и девојка на Електро? Крокодилот нема бркови...
~ Зошто девојките од Електро не играат жмурка? Никој не ги бара. :nesvest:

Патем, јас сум девојка од Електро. :coffee:
добро е што не морав јас да ги кажувам вицовите за девојките

Да ви се пофалам само дека денес го полагав и положив ПОСЛЕДНИОТ испит на електро,толку од мене и таа зграда:vozbud:
Честито колега, со 1000 си завршил а?
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Да ви се пофалам само дека денес го полагав и положив ПОСЛЕДНИОТ испит на електро,толку од мене и таа зграда:vozbud:
Честито и како што кажа елф13 побрзо да си најдеш работа.
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Слободен нема да ви остане на жалост....
Може да добиете ваков ден кога ќе станате апсолвенти....
А во случај да ви остане ќе ви наакаат лабораториски вежби и пак исто ти се фаќа.....:helou:
Абе ја знаев дека нема да биде "целосно" слободен тој ден...ама ипак да се нема предавања у петок е исто така добра работа...а..и фала за информацијата за сајтот на ФЕИТ..:helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не ме зезај бе,со сабота почнува и завршува секоја сесија на електро:helou:
Иначе фала,да ви се врати

Честито брат =)

И ја полагав денес ... али иам ја уште многу за учење =)

Оф топик:

Има ли некој книга/скрипта за Веб Дизајн на македонски јазик ?


позз

едит:Дупли пост за микро академијата =)
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Абе ја знаев дека нема да биде "целосно" слободен тој ден...ама ипак да се нема предавања у петок е исто така добра работа...а..и фала за информацијата за сајтот на ФЕИТ..:helou:
:helou::helou::helou:
Ова со сајтов.....незнам дали стварно го гасат преку викенд, ама имам приметено дека НИЕДЕН викенд не можеш да им се закачиш на сајт, празници исто.....:helou:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
бњак, мене ми требаше страната да видам нешто, и сега ја нема а за у школо ке ми требаше
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не треси глупости.....време има зависи колку те бива да си го организираш

Не треси глупости.....не правете хорори каде ги нема....

Не треси глупости.....не правете хорори каде ги нема....

Исто не треси глупости....
Шегувањето (на своја сметка) се смета за тресење глупости? Кул, фала ти што не просветли и воедно културно не посоветува мене и колегите. :icon_lol:


Да ви се пофалам само дека денес го полагав и положив ПОСЛЕДНИОТ испит на електро,толку од мене и таа зграда:vozbud:
Честито! :vozbud:
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Абе има некој инф за утре за паралелка А..од колку саат сме..шо предмети иаме..???
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Шегувањето (на своја сметка) се смета за тресење глупости? Кул, фала ти што не просветли и воедно културно не посоветува мене и колегите. :icon_lol:
Обично ваквите шеги се сваќаат сериозно (и тоа од оние што не се на електро).....и си праавт погрешна слика за факсот....електро не е затвор
затоа не многу соодветни.....нели....
подобро ќе беше да се спомнеше вицот со кинеската скрипта, него диопптри ќелавост или сексуален живот.....
или нешо вака.....

Излегувам еднаш месечно, понекогаш дури и два пати.
Шифра: Соња

Продавам огромен арсенал оружје, почнувајќи од ладно (ножеви, секири, мечеви, пиштоли), продолжувајќи со митралези, минофрлачи, гранати, противтенковско и противавионско оружје, завршувајќи со топови, тенкови, хермелини и воени авиони (за кои ќе се договориме на страна, бидејќи нив не смеам да ги носам на факс).
Шифра: Сашо

Спуштам секаков вид работи, најчесто муабети. Дополнително сум подготвен да платам на секој што ќе се насмее на тоа. Цена по договор (ако успееме да се договориме).
Шифра: Перо

Играм на секаков вид свечености, а во меѓувреме можам да зборувам секакви глупости. Најчесто тоа го правам на вежби, но по договор можни се и други алтернативи. Играм и на шипка.
Шифра: Игор

Предавам по неколку книги за еден час. Баш поради тоа и го напишав претходниот оглас.
Шифра: Пак Соња

Викам!
Шифра: Сузе

Кратам поени по желба. По моја.
Шифра: Кире

Успивам на часови. Бесплатно.
Шифра: Драган, Данчо, Димитар

Будам на часови. Мошне ефикасно и сигурно.
Шифра: И пак Соња

Предавам по 20 задачи, 20 дефиниции, 20 теореми, 20 докази, 20 последици и тук-таму по некоја грешка на еден час. Замислете што правам на 4 часа по ред...
Шифра: Марија Коши

До претпладне се мразам себе, а после тоа ги мразам сите.
Шифра: Дејан

Не давам втори колоквиуми и семинарски... Или не... Ај ќе го пишам пак огласов попосле.
Шифра: Димитар

Давам домашни работи за секоја пригода и свеченост по принципот: колку помалку време, толку повесело.
Шифра: Сашо

Менувам задачи и бодови на колоквиуми и испити. Понекогаш и после нив, со мотото: студентот е секогаш во право, освен кога не е.
Шифра: Татјана

Решив да нема втор колоквиум, а да дадам семинарски... Ама сепак сеуште не сум сигурен... Веројатно ќе размислам до утре... или другата недела (можеби месец).
Шифра: Димитар

Нудам брз факултетски интернет на студенти. Еднаш-два пати во текот на денот.
Шифра: Тото

Е да бе... Шо барам ја тука кога не предавам? Све ја...
Шифра: Јани

:pos2::pos2::pos2:


 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Абе има некој инф за утре за паралелка А..од колку саат сме..шо предмети иаме..???
Абе незнам ни јас распоред... забегале стварно со странава :tapp:
Ама ја мислам дека би требало се исто да остане а да има само промена на часовите. Иначе времето мислам дека ќе биде исто.

*Ако некој случајно ја отвори страната ве молам благовремено да ме известите :)))
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Обично ваквите шеги се сваќаат сериозно (и тоа од оние што не се на електро).....и си праавт погрешна слика за факсот....електро не е затвор
затоа не многу соодветни.....нели....
подобро ќе беше да се спомнеше вицот со кинеската скрипта, него диопптри ќелавост или сексуален живот.....
или нешо вака.....

Излегувам еднаш месечно, понекогаш дури и два пати.
Шифра: Соња

Продавам огромен арсенал оружје, почнувајќи од ладно (ножеви, секири, мечеви, пиштоли), продолжувајќи со митралези, минофрлачи, гранати, противтенковско и противавионско оружје, завршувајќи со топови, тенкови, хермелини и воени авиони (за кои ќе се договориме на страна, бидејќи нив не смеам да ги носам на факс).
Шифра: Сашо

Спуштам секаков вид работи, најчесто муабети. Дополнително сум подготвен да платам на секој што ќе се насмее на тоа. Цена по договор (ако успееме да се договориме).
Шифра: Перо

Играм на секаков вид свечености, а во меѓувреме можам да зборувам секакви глупости. Најчесто тоа го правам на вежби, но по договор можни се и други алтернативи. Играм и на шипка.
Шифра: Игор

Предавам по неколку книги за еден час. Баш поради тоа и го напишав претходниот оглас.
Шифра: Пак Соња

Викам!
Шифра: Сузе

Кратам поени по желба. По моја.
Шифра: Кире

Успивам на часови. Бесплатно.
Шифра: Драган, Данчо, Димитар

Будам на часови. Мошне ефикасно и сигурно.
Шифра: И пак Соња

Предавам по 20 задачи, 20 дефиниции, 20 теореми, 20 докази, 20 последици и тук-таму по некоја грешка на еден час. Замислете што правам на 4 часа по ред...
Шифра: Марија Коши

До претпладне се мразам себе, а после тоа ги мразам сите.
Шифра: Дејан

Не давам втори колоквиуми и семинарски... Или не... Ај ќе го пишам пак огласов попосле.
Шифра: Димитар

Давам домашни работи за секоја пригода и свеченост по принципот: колку помалку време, толку повесело.
Шифра: Сашо

Менувам задачи и бодови на колоквиуми и испити. Понекогаш и после нив, со мотото: студентот е секогаш во право, освен кога не е.
Шифра: Татјана

Решив да нема втор колоквиум, а да дадам семинарски... Ама сепак сеуште не сум сигурен... Веројатно ќе размислам до утре... или другата недела (можеби месец).
Шифра: Димитар

Нудам брз факултетски интернет на студенти. Еднаш-два пати во текот на денот.
Шифра: Тото

Е да бе... Шо барам ја тука кога не предавам? Све ја...
Шифра: Јани

:pos2::pos2::pos2:


Филиповска?? :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom