ФАКУЛТЕТ или КУРС за ДОБАР ПРОГРАМЕР?

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Пред малце ми излезе реклама од codeacademy. Буквално ова го пишуваше:
Стани ПРОФЕСИОНАЛ Јава Програмер за 7 месеци, full stack java академија :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.825
Поени од реакции
18.506
Кој сака да научи нешто ново, месец дена бесплатни курсеви на pluralsight

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.402
Поени од реакции
21.983
Добри курсеви за програмирање за почетници (без никакво познавање од областа)?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
778
Поени од реакции
1.011
Софтвер тестер, повеќе инфо околу ова, гледам кружат и некои академии од по илјада евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom