ФАКУЛТЕТ или КУРС за ДОБАР ПРОГРАМЕР?

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
Пред малце ми излезе реклама од codeacademy. Буквално ова го пишуваше:
Стани ПРОФЕСИОНАЛ Јава Програмер за 7 месеци, full stack java академија :pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.190
Поени од реакции
16.733
Добри курсеви за програмирање за почетници (без никакво познавање од областа)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom