Уште 2 месеци Б.Ц.

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да не личиш од позади на тигрицата Илинка или можеби на Хари Костов?:pos2:
Неее, па и ти Костов, бабачко е тој:pos2:, 45кг. пмалку одприлика. Битно не сум како господарот од позади, чувај боже од...:tv:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
У реду е! Иди стигни го Државникот, Крај, името за меѓународна употреба е Северна Македонија, за некое време, и тоа ќе биде, живејте посреќно, уште еднаш.
ova e vo programata na sdsm...ili ti nesto ne si dobar:kesa:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Неее, па и ти Костов, бабачко е тој:pos2:, 45кг. пмалку одприлика. Битно не сум како господарот од позади, чувај боже од...:tv:
:pos2::pos2:Па на Костов45 кг.му е само газо.А да нее брадулчето од шефот само да ти хукне ќе те отруја па ќе мора на болница да те трезнат.Сета среќа што го има брадулчето како филтер.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
:pos2::pos2:Па на Костов45 кг.му е само газо.А да нее брадулчето од шефот само да ти хукне ќе те отруја па ќе мора на болница да те трезнат.Сета среќа што го има брадулчето како филтер.
Абе знаеш дека од кокаин и од многу пиење се умира....:lud: А аналогно на тоа, според вас Бранко пие и се дрогира, шмрка и се фикса 17 год. и досеа ќе беше у Бутел. Ама не ви штима нешто.

Епа мене ми е газот 10-тиан кила, ама попраен сум малку, сеа глеам само едни фармерки ме збираат:kesa:, ај од утре режим друг.:tv:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе море Сашко Пашич, тебе Б.Ц. за адвокат да не те најмил? :wink:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Абе знаеш дека од кокаин и од многу пиење се умира....:lud: А аналогно на тоа, според вас Бранко пие и се дрогира, шмрка и се фикса 17 год. и досеа ќе беше у Бутел. Ама не ви штима нешто.

Епа мене ми е газот 10-тиан кила, ама попраен сум малку, сеа глеам само едни фармерки ме збираат:kesa:, ај од утре режим друг.:tv:
Слушај да ми речеше некој дека ќе пишувам и вакви глупости по форумов ќе го отерав кој знае каде.Него дај кажими кој е ГОСПОДАРОТ.Да нее случајно Лјубчо?Ако е тој кој го е... и него тој му е прв другар на ДРЖАВНИКОТ.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
значи според насловот уште 2 месеци ќе ја полниме темава
отворена на 30.12.08, денес е 1.1.09 и веќе има 10 страни
ако продолжиме со вакво темпо ќе дојде докај 200 страни

значи бранко сеуште не е политички мртов, напротив реанимиран е и рехабилитиран и тоа не толку благодарение на себе
сум згрешил во пресметката, на 3.1.09 темава веке има 16 страни а има уште 2 часа да до крајот на денот да се започне и 17-та

што ме тера да заклучам
1. или е мртов па му се оддава преголема почит
или
2. не е мртов туку е страв и трепет за оние против него

не знам, во секој случај бројката 16 збори сама за себе, коментари се излишни
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Дали тоа гледам нервоза во твоите коментари.Кој зборува за патриотизам бе ти сваќаш или несфаќаш што ти велам.Груески само го направи она што секој нормален политичар би го направил а за кое ДРЖАВНИКОТ немаше мадина.Нее патриотизам ако се побараат права на малцинствата во Грција или ако се побара правда преку суд.Тоа е подобро отколку да ја пикаш опашката в газ.Уосталом од кај си па ти толку сигурен дека морало да се смени името за ова или она како што ти кажуваат.И нема јас што да се трудам да го стигнам државникот оти тој никогаш не водел држава туку разнебитувал една држава која тој не ја ни направи.Ова го спомнувам затоа што многу милува да си каже како тие направиле држава.

90% Си во право за болдираното,ама пак не е ни патриотизам па ни нормален политичар оној што има кнедла во грлото додека премиерот на соседната држава го учи Грујо ,дека малцинството во таа држава глумат кловнови.Немаме само во Грција малцинство ја како што знам, цело е кога има се имаше една реклама на времето...:salut:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
...Тоа не може да го сфати граѓанинот Б.Ц. и ...
абе ти живееш во Република или во Кнежевство,
ако нема Претседател, значи нема ни Република, ако нема Република значи нема ни Македонија (барем според Уставот)

батали ти тие фори, граѓанин, лице
се знае Република си има Претседател, и тоа не е личност, туку е Институција (ти се свиѓала или не самата личност)

Покажи барем малу почит према својата Република, ако имаш нејзино државјанство нормално, ако имаш туѓо, тогаш друг муабет
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И ти, Амнезиак, малце преувеличуваш, ама сепак, поентата ти е на место...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
сум згрешил во пресметката, на 3.1.09 темава веке има 16 страни а има уште 2 часа да до крајот на денот да се започне и 17-та

што ме тера да заклучам
1. или е мртов па му се оддава преголема почит
или
2. не е мртов туку е страв и трепет за оние против него

не знам, во секој случај бројката 16 збори сама за себе, коментари се излишни
Za pokojnikot se najdobro...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
...цело е кога има се имаше една реклама на времето...:salut:
на МЦМС т.е. MCIC имаше и маички, и тоа беше една од најдобрите кампањи во Македонија, и тоа невладина, и тоа поттикната од лекар по професија
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
абе ти живееш во Република или во Кнежевство,
ако нема Претседател, значи нема ни Република, ако нема Република значи нема ни Македонија (барем според Уставот)

батали ти тие фори, граѓанин, лице
се знае Република си има Претседател, и тоа не е личност, туку е Институција (ти се свиѓала или не самата личност)

Покажи барем малу почит према својата Република, ако имаш нејзино државјанство нормално, ако имаш туѓо, тогаш друг муабет
A кај живееш ти бе пријателе?Се сеќаваш на граѓанинот Борис?Ако се сеќаваш кажи како му било него.Јас сигурно не го завикав граѓанинот Борис.Така го викаше токму лицето кое јас го нарекувам граѓанин.Е ако некој не покажал почит кон својата Република и кон Председателот тоа е лицето Бранко Црвенковски.Тоа што си го сееш тоа ти се раѓа.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Karlos sakalot;2053357Него дај кажими [B напиша:
кој е ГОСПОДАРОТ[/B].Да нее случајно Лјубчо?Ако е тој кој го е... и него тој му е прв другар на ДРЖАВНИКОТ.
Кој е Господарот ?

Господарот е пастир, водач бесмртен и вечен, единствен лидер:cuc:

Покори му се на семоќниот:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom