Уште 2 месеци Б.Ц.

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
nemaa turcite za -500-godini napraveno tolku zulum
kolku shto ima napraveno brane za 15-godini.
nemoj da podlegnuvash na komunisticka propaganda:tapp:
Нема направено за 15 години Бранко толку зулум, колку што за 15 месеци има направено Гвујо... :kesa:затоа боље би ти било да ќутиш... шшшшшшшшш :tapp:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Нема направено за 15 години Бранко толку зулум, колку што за 15 месеци има направено Гвујо... :kesa:затоа боље би ти било да ќутиш... шшшшшшшшш :tapp:
Toj sto ke dojde da ne bide podobar od BC?Situacijata e takva da koj i da e na negovo mesto ne moze da ni donese podobra perspektiva.A i ne vidovme nisto loso od nego.Vladeese umereno.Toa e moe mislenje i da ne frlame drvja i kamenja po nikogo.Isto ke bide ,se dodeka ne se promeni svesnosta na site politicari,bez obzir od koja politicka opcija doagaat.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Toj sto ke dojde da ne bide podobar od BC?Situacijata e takva da koj i da e na negovo mesto ne moze da ni donese podobra perspektiva.A i ne vidovme nisto loso od nego.Vladeese umereno.Toa e moe mislenje i da ne frlame drvja i kamenja po nikogo.Isto ke bide ,se dodeka ne se promeni svesnosta na site politicari,bez obzir od koja politicka opcija doagaat.
А голема работа па кој ќе дојде...претседателска функција во Македонија е функција за 5 год. одмор. Никакви сериозни задолженија, само потписи, свикување на совет за безбедност...нема претседателот некои сериозни работи, како извршната власт. Кој и да дојде сеедно е.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
А голема работа па кој ќе дојде...претседателска функција во Македонија е функција за 5 год. одмор. Никакви сериозни задолженија, само потписи, свикување на совет за безбедност...нема претседателот некои сериозни работи, како извршната власт. Кој и да дојде сеедно е.
kako be nema rabota za presedatelot....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
dobra ti e sporedbava...nema soooo
Па баш убава споредба, разлика е тоа што, за разлика од претседателот, кралицата има доживотен мандат. Потпишува, излага, се сретнува со луѓе. Едноставно, нашиот систем е таков, каде претседателот игра не толку значајна улога и е во сенка на премиерот. Затоа сите се тепаат да бидат премиери. Затоа што премиерот е каде каде појака фигура на нашата политичка сцена.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Па така е, навистина. Си седи 5 год. си го прчи и тоа е тоа.
zaboravas da kazes,cat pat ce oslobodi nekoj kriminalec,pa ce se pozanimava so vnatresna politika,pa ce debatira na tribini protiv izvrsnata vlast ,pa ce brcne malku vo opozicijata, pa ime ce ni bira .....sve toa od sto mu e dosadno

Па баш убава споредба, разлика е тоа што, за разлика од претседателот, кралицата има доживотен мандат. Потпишува, излага, се сретнува со луѓе. Едноставно, нашиот систем е таков, каде претседателот игра не толку значајна улога и е во сенка на премиерот. Затоа сите се тепаат да бидат премиери. Затоа што премиерот е каде каде појака фигура на нашата политичка сцена.
nasiot presedatel e vanseriski....komentarot bese brane i kralicata:pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
zaboravas da kazes,cat pat ce oslobodi nekoj kriminalec,pa ce se pozanimava so vnatresna politika,pa ce debatira na tribini protiv izvrsnata vlast ,pa ce brcne malku vo opozicijata, pa ime ce ni bira .....sve toa od sto mu e dosadno
Зашто провоцираш? Зборувам за институција преетседател, не за твојот душман Бранко. Според Уставот тоа прави претседателот 5 год.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Знаеш НЕКОЈ ПОГОРЕ РЕЧЕ ДЕКА КОГА СЕ НАПИШАЛЕ 10 СТР. бРАНЕ НЕЕ ПОЛИТИЧКИ МРТОВ.јАС БИ РЕКОЛ КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ ПОТОА МУ СЕ ПЕЕ 9 ДЕНА ПА 40 ДЕНА ИТН ИТН.ТАКА И НА Б.Ц.МУ СЕ ПЕЕ СЕ СО ЦЕЛ ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ.СЕПАК ТОЈ ЈА ОДБЕЛЕЖА МАКЕДОНИЈА ВО ОВИЕ ГОДИНИ СЕ РАЗБИРА ВО НЕГАТИВНА СМИСЛА.ЗНАЧИ Б.Ц.Е МРТОВ.СЕ РАЗБИРА ПОЛИТИЧКИ.
Carot e mrtov! DA ZIVEE CAROT!!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Зашто провоцираш? Зборувам за институција преетседател, не за твојот душман Бранко. Според Уставот тоа прави претседателот 5 год.
so sto te isprovocirav....ne mi bese celta toa

jas samo sakav da kasam deka nasiot presedatel ima mnogu povece rabota od koi dae presedatel na bilo koja parlamentarna drzava

mojot dusman e i tvoj dusman
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
so sto te isprovocirav....ne mi bese celta toa

jas samo sakav da kasam deka nasiot presedatel ima mnogu povece rabota od koi dae presedatel na bilo koja parlamentarna drzava

mojot dusman e i tvoj dusman
Не го знам твојот душман,ама знам дека немам ништо зедничко со тебе. Јас пишувам едно, се вклучи и пријателката КрејзиинЛав, пишавме општо за институцијата Претседател на Р.Македонија, натаму тргна муабетот, а тоа што ти овде цело време сакаш да пишуваш контра него, тое е веќе друго и натаму не навлегувам. Верувам ова е мој последен пост овде, на оваа тема.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
Ц ц ц цц ц ништо не сваќаш! Поентата му е дека треба ТИ да го следиш него а он да бега од тебе оти ти незнаеш ништо,чунки он знае се:pos2:
nema shto mnogu si vickast:helou::vozbud:
jas ne znaem se i zatoa nikogash ne polemiziram za raboti shto ne se vo
moj domen.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom