Уште еден тажен роденден

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Пошо не сум многу речовита, посебно не после ваква бурна ноќ* еве од мене само СРЕЌЕН РОДЕНДЕН! :back:

*постов малкуцка подолго го пишев и се надевам немат грешки...претпоставете сами зш...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
... не можам по тебе да оздравам
сета љубов дур сум жива на тебе ја потрошив
светот мој минус ТОШЕ во него
сето што ќе остане малку е...

Тоше иако веќе не си меѓу нас, секогаш ќе останеш да живееш во нашите мисли, а твоите песни ќе ни бидат утеха во срцата
:love3:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Среќен Роденден Легендо, почивај во мир.
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Среќен Роденден, да живеат твојте песни а со нив и ти. :place::(
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Тошка, среќен роденден легендо... Почивај во мир голем човеку... :(
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Се надевам среќен си таму горе на небото.Сега сигурно заедно со ангелите го прославуваш големиот настан,твојот роденден.Штета што ангелите те зедоа,инаку денес,ќе беше еден од најсреќните денови за цела Македонија.Ден на кој ТИ заедно со сите твои обожаватели ќе го прославеше роденденот,заедно со промоцијата на твојот албум.
Песните се врежани во нашите срца,а твојот лик се појавува пред нас секој пат кога ќе помислиме на тебе.Sвездо наша,ние сеуште те сакаме како што и ти не сакаше нас,верувај во тоа:cry:.

Среќен роденден Тоше,иако на небото,сеуште ќе бидеш жив во моето срце:cry:.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.966
Поени од реакции
12.496
Како да му посакам среќен роденден на човекот чијашто смрт ми го смени погледот на животот? Како ќе му го го купам новиот албум и ќе ги научам новите песни како Оче Наш, а Него веќе го нема? Зошто бе Тоше,зошто не си сега тука,па заедно да ги дуваме 28 свеќи на тортата? Заедно да му се радуваме на животот и да го славиме секој ден како последен.... Почивај во мир Легендо! Засекогаш ќе бидеш со мене.... :(
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Пред некој ден кога го гледав спотот од навивачката химна и ја пеев со сето срце и кога заврши само ми помина низ глава... овој човек повеке не е со нас.ме пресече ко молња.ко да беше вчера кога ја слушнав таа толку тажна вест,сеуште не ми се веруваше.Се додека не си дојдов при себе и да изустам само...јебига судбина!
Наш непреболен Тоше вечно ке те сакаме.почивај во мир ангелу
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Овој ден, нема да биде веќе исполнет со среќа и веселби, туку ќе биде исполнет со болка. Ангелу најубав, кога отиде, со себе понесе парче душа од секој од нас. И таму некаде...каде и да си...ги засенуваш сите ангели со твојата насмевка, со твојот глас, добрина...
Те сакаме, ти си нашата љубов, нашиот копнеж...се надевам дека го пронајде својот свет на љубовта. Нашиот свет секогаш ќе биде празен, исполнет со болка со секоја помисла дека тебе те нема веќе...
 
T

the Carpenter

Гостин
Мене ме учеа дека на починати не се слави роденден:tapp:
ама, како и да е...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Пак. :S
Како можете да му испраќате честитки на некој кој што е мртов?
Нема ама баш никаква смисла.

Убаво е за да не се заборави, да се спомене неговото име, да се величат неговите дела... да има некој хуман настан на тој датум, хуманитарен концерт или слично. Ама да славите роденден и да испраќате честики, во најмала рака е глупаво.


Edit: претркан сум. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom