Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Ако во ист стан има неколку луѓе повеќе или помалку тоа може да е ради промена на адреси. Пример пола од зградава со три влеза кај што живеам се води на една адреса, пола на друго (али избирачкото место е исто), а ја сум на сосема друго избирачко место, километар ипол од тука (иста општина). Е сеа, 30-40-50-60 луѓе у еден стан не е таков случај веќе, да не се лажеме. Дали биле 5, 10, 20, 100, 1000 не е битно, кривично дело е.
кривично дело за кое може да се добие помилување од претседателот
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
кривично дело за кое може да се добие помилување од претседателот
Злоупотреба на службена положба, за тоа можеше и претходно. А сега и ако некој силува дете, и за тоа може да помилува.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Злоупотреба на службена положба, за тоа можеше и претходно. А сега и ако некој силува дете, и за тоа може да помилува.
И до 2009 можеше па не ми текнува колку силувачи и педофили беа ослободени. Ама чекај претходните претседатели беа светски државници а не како овој.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
И до 2009 можеше па не ми текнува колку силувачи и педофили беа ослободени. Ама чекај претходните претседатели беа светски државници а не како овој.
Колку што знам, моменталниот претседател се вика Иванов, не Црвенковски, парламентарно мнозинство и тогаш и сега се дпмне со дуи, тогаш ги донесоа измените, сега преку Уставен ги укинуваат. На мене не можеш да ми продадеш фора со „оние другите тоа и тоа правеа тогаш и тогаш“, сори. Али да, Глигоров и Трајковски беа претседателишта за сегашниов.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И до 2009 можеше па не ми текнува колку силувачи и педофили беа ослободени. Ама чекај претходните претседатели беа светски државници а не како овој.
Немој за Хорхе, жити леб. Немој.

Толку е мизерен што не ми е ниту филм да го навредувам или напаѓам. ГреФче.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.995
Искрено, кога ќе ми текне дека Хорхе е врховен командант на вооружените сили, смеа ме фаќа. Факин' Хорхе. Врховен командант. :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Искрено, кога ќе ми текне дека Хорхе е врховен командант на вооружените сили, смеа ме фаќа. Факин' Хорхе. Врховен командант. :icon_lol:
Шо се замараш и така врховен командант е онака само на хартија.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Колку што знам, моменталниот претседател се вика Иванов, не Црвенковски, парламентарно мнозинство и тогаш и сега се дпмне со дуи, тогаш ги донесоа измените, сега преку Уставен ги укинуваат. На мене не можеш да ми продадеш фора со „оние другите тоа и тоа правеа тогаш и тогаш“, сори. Али да, Глигоров и Трајковски беа претседателишта за сегашниов.
Добро ама не продавај фори дека некој ќе носи аболиција за педофил.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Добро ама не продавај фори дека некој ќе носи аболиција за педофил.
Не продавам фори, туку алудирам на апсурдот. Ги мрзело да го кратат членот, односно зборовите кои сакале да ги тргнат, па го скратиле цел член. :D И да, јас не викам дека некој ќе носи аболиција, туку дека е правно можно.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Добро ама не продавај фори дека некој ќе носи аболиција за педофил.
Мислиш дека Горде ќе се спаси?

Ај сеа сиктер. Еве ти една слика што ќе те извади од памет, и нема да ти текне да дојдеш на темава.


:pos:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не продавам фори, туку алудирам на апсурдот. Ги мрзело да го кратат членот, односно зборовите кои сакале да ги тргнат, па го скратиле цел член. :D И да, јас не викам дека некој ќе носи аболиција, туку дека е правно можно.
Оспорен е членот. Не знам дали може и ставовите? Треба да се провери.
За друг пат :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Што се 50-60 или 500 души...а за дузина марули ќе лежеше човекот затвор, циркуз.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Не продавам фори, туку алудирам на апсурдот. Ги мрзело да го кратат членот, односно зборовите кои сакале да ги тргнат, па го скратиле цел член. :D И да, јас не викам дека некој ќе носи аболиција, туку дека е правно можно.
Членот го укинаа врз основа на тоа дека се дискриминираат граѓаните и се кратат овластувањата на претседателот.
Од тоа нема логика да се укине само за изборна измама туку мора до крај да се укинат сите ограничувања за да биде приказната целосна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom