Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
23 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
17
Значи со печатни букви рачно, не компјутерски ?
Отвори го интерниот лист на компјутер и ќе видиш во упатството горе пишува дека таму каде што нема шифра, кандидатот ги пополнува податоците читко со печатни букви, што значи дека треба рачно. А на универзитетскиот лист мислам дека нема ништо за пополнување освен да пишеш која учебна година и датум и потпис.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.194
Поени од реакции
16.739
Задолжителна е лична карта за упис на факултет или може да се запишеш и само со пасош?
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.315
Поени од реакции
3.200
Дечки иако не ја отворив јас темата, фала ви за одговорите тука ми беа доста од помош. Полесно ми е вака по форуми отколку да се распрашувам по луѓе (y)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.905
Поени од реакции
11.842
Планирам да се запишам како хрват со државјанство само што таа домовницата(државјанството ми е од 2011), дали мора нов да се извади и дали е проблем што на сведителствата ми пишува македонско државјанство наместо хрватско ?
Не знам дали ќе ти праат проблем за тоа што во сведителствата ти пишува македонско државјанство, ама еден другар исто хрват кога се запишуваше му го имаа така згрешено сведителството место хрватско македонско државјанство му пишале и он цел месец пред уписите се бавташе со тоа да го смени.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.315
Поени од реакции
3.200
Мене не ми го даде тој универзитетски лист на крајот од пријавата. Ќе може да ми го прати некој ако го има? Фала.
 
K

Kacar

Гостин
Некој знае ли што треба да се внесе кај
Прилози:
Свидетелство бр. ________
Извод од мат.кн.на род. бр. ________
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.297
Мене не ми го даде тој универзитетски лист на крајот од пријавата. Ќе може да ми го прати некој ако го има? Фала.
Треба да ти го дадат, ако не мислам дека можеш во книжара да го купиш.

Некој знае ли што треба да се внесе кај
Прилози:
Свидетелство бр. ________
Извод од мат.кн.на род. бр. ________
Мислам дека сите овие податоци они си ги потполнуваат (факултетот)

И да, малку оф-топик, дали во близина на УКИМ (Бит пазар) има фотокопир или печатница која може од USB да ми испринта нешто?
 
K

Kacar

Гостин
Треба да ти го дадат, ако не мислам дека можеш во книжара да го купиш.


Мислам дека сите овие податоци они си ги потполнуваат (факултетот)

И да, малку оф-топик, дали во близина на УКИМ (Бит пазар) има фотокопир или печатница која може од USB да ми испринта нешто?
Има сегде.... спроти факултетите а и има книжари во факултетите внатре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom