Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
дечки а мора лично да отидеш да ги предадеш документите?
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Ова фајловите од апликацијата може да ги ставам на узб па у книжара да ги испринтам и дали треба нешо да се попунува на нив?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Ова фајловите од апликацијата може да ги ставам на узб па у книжара да ги испринтам и дали треба нешо да се попунува на нив?
Можеш јас така направив имаш потпис да ставиш и на интерниот лист да заокружиш неколку работи

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
12 август 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
На стоматолошки-забен техничар се запиша некој??
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Административна такса(50ден.) може да се плаќа и преку порака... Па потоа трансакцискиот бр. шо ќе ви стигни во порака го внесувате во долниот лев агол од А1 образецот- Пријава шо се купва од трафиките/книжарниците до факултетите.
 

Attachments

Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали некој знае кога ќе излезат прелиминарните резултати на уким ?? Или конкретно за градежен??:angel::P:cool:
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Да се поправам на 23ти се на уким а 24ти на укло

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Прелеминарни резултати каде може да ги најдам? Конкретно за УКИМ.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Член од
12 август 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
Што мислите Ќе има ли некои измени во прелиминарните ранг листи за конечните ?? Или скоро исти остануваат?[DOUBLEPOST=1471937103][/DOUBLEPOST]Луѓе само на мене ли ми се намалени поени имав 91,4 кога поднесував документи сега гледам прелиминарни 86,6 што е оваа? Сигурно ми го имат сметано филозофија како несоодветен :(:(:(:(:( инаку на стоматолошки се запишав и сега наместо државна ќе бидам приватна квота :(:(:(
 
Последно уредено:

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Што мислите Ќе има ли некои измени во прелиминарните ранг листи за конечните ?? Или скоро исти остануваат?[DOUBLEPOST=1471937103][/DOUBLEPOST]Луѓе само на мене ли ми се намалени поени имав 91,4 кога поднесував документи сега гледам прелиминарни 86,6 што е оваа? Сигурно ми го имат сметано филозофија како несоодветен :(:(:(:(:( инаку на стоматолошки се запишав и сега наместо државна ќе бидам приватна квота :(:(:(
Лично мене не ми имаа намалено поени(се запишав на медицински) оти предметите ми беа соодветни, ама на мои другари/другарки кои се запишаа на ФИНКИ им ги намалија оти имаа одбрано историја, биологија и сл. шо претпоставувм се несоодветни за тој факултет.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
На прелиминарните резултати ги има само оние што ке бидат примени на државна квота или тоа е листа на сите примени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom