Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Дечки, во iknow системот мора да се штиклира согласност за кофинансирање или не е морално, пошто сакам на државна квота?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Дечки, во iknow системот мора да се штиклира согласност за кофинансирање или не е морално, пошто сакам на државна квота?
Па ако имаш поени ќе влезеш во државна квота а ако не треба да имаш согласност дека ќе се кофинансираш нели штом не си во државна квота

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Па ако имаш поени ќе влезеш во државна квота а ако не треба да имаш согласност дека ќе се кофинансираш нели штом не си во државна квота

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Јас имам околу 85 поени, ме интересира дали ќе можам да влезам на Економски без кофинансирање? Затоа не сакам да штиклирам, па ако влезам влезам ако не здравје.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Јас имам околу 85 поени, ме интересира дали ќе можам да влезам на Економски без кофинансирање? Затоа не сакам да штиклирам, па ако влезам влезам ако не здравје.
Генерално зависи од другите пријаени но 90 посто влегуваш во државна квота.Од сигурни извори ти кажувам :)


Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Do koga trae prv upisen rok?[DOUBLEPOST=1471338134][/DOUBLEPOST]I za drzavljanstvo novo kolku vreme se ceka da ti go dadat
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Генерално зависи од другите пријаени но 90 посто влегуваш во државна квота.Од сигурни извори ти кажувам :)
Какви сигурни извори, откај знаеш колку луѓе ќе се пријават, со кои поени и на кој смер.

Јас имам околу 85 поени, ме интересира дали ќе можам да влезам на Економски без кофинансирање? Затоа не сакам да штиклирам, па ако влезам влезам ако не здравје.
На кој смер на Економски? Тешко на Финансиски со овие поени, а можда и Сметководство.

А моето прашање е - До кога се пополнува таа пријавата на интернет? До утре? До четврток?
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
И прашање за секој факултет ли треба електронска пријава?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Какви сигурни извори, откај знаеш колку луѓе ќе се пријават, со кои поени и на кој смер.



На кој смер на Економски? Тешко на Финансиски со овие поени, а можда и Сметководство.

А моето прашање е - До кога се пополнува таа пријавата на интернет? До утре? До четврток?

Па пишав генерално зависи со каков успех ќе се пријават другите ама 85 поени се повеќе од доволни за државна квота.Зборев за економски смер

Не е битно кога битно е коа ќе отидеш на факс да ја имаш пуштено и да ја имаш испринтано

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Na filozofski fakultet bezbednost odbrana i mir da ne znae nekoj koja e kvotata, so 62 poeni dali imam sansi da se zapisam ? privatna kvota se razbira
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Вака направив одреден избор т.е пополнив електронска пријава за Градежен ,насока геодезија ама сепак имам одредена дилема да не можеби смерот градежништво е подобро?? Главните дилеми ми се дали математиката во насоката градежништво е на високо ниво?? Не дека сум талент ама сепак имам солидно познавање Ч) Од друга страна воопшто не ми е познато дали ако се одлучам за градежништво треба а и кога треба понатаму да се бира оние конструктивна насока што спаѓаат ппод градежништво? И третата дилема ми е што слабо сум запознаена каде после факултетот завршуваат дипломираните геодетски инжинери? 24 h на терен? Би ви била благодарна доколку некој кој веќе е на факултето или пак некој кој располага со информации одвои време да ми одговори на прашањата :)
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Дечки, административна такса од 50 ден. како се плаќа? На уплатница ПП10 или?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки, административна такса од 50 ден. како се плаќа? На уплатница ПП10 или?
Ух, на сивите, е сега дали се 10 или 50, не знам. Појди во книжара, ќе ти дадат уплатница речиси потполнета.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ух, на сивите, е сега дали се 10 или 50, не знам. Појди во книжара, ќе ти дадат уплатница речиси потполнета.
Јас на црвена платив инаку на страната на факултетот кај мене имаа објавено жиро сметка и се тоа само јас да потполнам и да платам.
Од пошта немаат поим ништо нема да ти потполнат

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Јас уплатив 300 ден. на пп 50, ама за 50 ден. не знам на што треба. Дали на иста таква уплатница со исти податоци, но сума 50 ден.?[DOUBLEPOST=1471433473][/DOUBLEPOST]Инаку сам си ја пополнив во книжара празна ми дадоа.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Изводот мора да биде нов или може и стар да биде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom