Унија на ниските кајганџи(к)и

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ниска сум, немам комплекс за тоа, и не е да квичам за да се извишам ама нема да ми дојдам лошо уште 5 cm и ништо повеќе.
Ја кој не има комплекси за висината...а не како мене....шо нерви сам искинала...уште си кинам де
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Дефинитивно припагам на групава не сум баш толку ниска а и не ми пречи висината колку сум толку сум:pipi:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
последен пат кога видов, снежана имаше 7 нискаџии. а поради рецесијава во светот, отказ добиле три и остана прикаската "жане и четирите џуџиња". xD
Moже wot сакал да напраи спој меѓу Снежана и седумте џуџиња и Исус и дванаесетте апостоли.
Ме изненадува во последно време со неговата верба во Бога. :cuc:

Не, шала на страна, не сметам дека сум многу ниска, 165, воопшто немам комплекси во врска со тоа, иако често мавам заебанции на моја сметка во врска со висината, па кога и другите ќе почнат да се заебаваат, мислат дека сум навредена. -ауф
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Значи, од досега постираното, јас заклучувам дека сега за сега сум на врвот. 27 години и 154 цм...:pos2: Ама се тешам со изреката дека отровот и добрите парфеми се чуваат во мали шишенца!!
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Последен пат (пред 3-4 години) кога официјално си мерев висина бев 167cm. Сега ако сум ја соборил 170ката сум одличен. Иначе, 22 год со надимак од блиски колеги - мали.

п.с. А кај е ада да пише на темава?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
имам 15 год и висока сум 166cm.. незнам дали спајџам овде ама во споредба со др женкси во околината јас сум како џуџенце :(
барем до 168 да стасам..
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
:helou: 157 и желба за растење (ама нема) :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Мислам дека имам точно 169 со што припаѓам на групава :pipi:

До пред некое време ама многу многу ме нервираше тоа, иако често знам да си се реметам сама себе :toe: Ама више си се имам помирено со фактот и сега дури се радувам на висинава [иако би било подобро еве уште 5 цм], бољи вака отклку да бидам некоја 2 метри... за женските особено мислам :smir:

Така да висината и не ни е многу важна, сепак побитно е она во главата :wink:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Значи, од досега постираното, јас заклучувам дека сега за сега сум на врвот. 27 години и 154 цм...:pos2: Ама се тешам со изреката дека отровот и добрите парфеми се чуваат во мали шишенца!!

154 ali so 19 godini :) pigmeec :) porano se lutev koa me vikaa pigmi hahahahaha sea toa mi zvuci mnogu slatko :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мислам дека имам точно 169 со што припаѓам на групава :pipi:

До пред некое време ама многу многу ме нервираше тоа, иако често знам да си се реметам сама себе :toe: Ама више си се имам помирено со фактот и сега дури се радувам на висинава [иако би било подобро еве уште 5 цм], бољи вака отклку да бидам некоја 2 метри... за женските особено мислам :smir:

Така да висината и не ни е многу важна, сепак побитно е она во главата :wink:

Тууу ти колку не си за во групата. Повисока си од мене а сум постар од тебе 5 години плус и женско си. Ти имаш време. 6 сантими сигурно ке пораснеш.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Значи, од досега постираното, јас заклучувам дека сега за сега сум на врвот. 27 години и 154 цм...:pos2: Ама се тешам со изреката дека отровот и добрите парфеми се чуваат во мали шишенца!!
154 ali so 19 godini :) pigmeec :) porano se lutev koa me vikaa pigmi hahahahaha sea toa mi zvuci mnogu slatko :)
Ај да ве разочарам
152цм и 19 години и без надеж за извишување:back:
ама закон е :icon_cool
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Па и ја мислим спаѓам овде со 175-6 цм (= Ама косата ме прае да имам 180 цм xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom