Уметнички портрети

Член од
23 ноември 2013
Мислења
12
Поени од реакции
38
625445_390902701005075_2010645335_n.jpg
Адолф Хитлер - Масло на табла (црно-бело)

427372_390902707671741_82924711_n.jpg
Портрет - Пастел (Репродукција од Giovanni Battista Tiepolo)

485287_390902657671746_1712624994_n.jpg
Cв. Кирил и Методиј - Пастел (црно-бело)

484841_408499335912078_1805482903_n.jpg
Портрет - Пастел

1016086_457135904381754_1957349479_n.jpg
Charles Chaplin - Молив

1391614_519675051461172_991062170_n.jpg
Портрет - Молив

1186095_482173591877985_436513274_n.jpg
Michelangelo Buonarotti - Масло на табла (црно-бело)
--- надополнето: 9 декември 2013 во 17:45 ---
Исто така имам работено портрети на pc.
576062_405929759502369_38817035_n.jpg
David Gilmour (Pink Floyd) - Изработен на MS Paint 2007

1234640_483185328443478_812808881_n.jpg
Frankenstein's Monster - DA Muro (Апликација за цртање на веб страна)

1000982_463207850441226_988608232_n.jpg
Lord Voldemort - Исто на DA Muro.
--- надополнето: 9 декември 2013 во 17:47 ---
Повеќето ми се од 8-10 години па не се баш ко шо треба.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Може некој да ми каже каде во Скопје да купам асални моливи и асална хартија за цртање?
Фала
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
10863951_1555183148080368_5796371058699366360_o.jpg
Очите се катастрофално поставени, но памет за друг пат. За сега само со молив цртам, за некоја недела ќе почнам да вежбам за приемен испит за во укетничко со гипсена глава, претставувајќи ја со јаглен на А4 лист.

П.С. увото појма немав како да го нацртам, па начкрабав некои линии...
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Може некој да ми каже каде во Скопје да купам асални моливи и асална хартија за цртање?
Фала
Zdravo !
Do sega gledam nikoj ne ti odgovoril, se snajde li so asalni molivi i asalna hartija za crtanje?
Автоматски споено мислење:


Ако сака некој потрет нека ме контактира...
Zdravo !
Kade imas istaknato kako galerija so slikite sto gi crtas za da mozat da se pogledat
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom