Уметнички портрети

B

BrunoFresh

Гостин
Бравос , феноменално. Прекрасен талент имаш.
Со среќа и понатаму во сликањето па да те гледаме и по странски телевизиски интервјуа :)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Па нешто ме контактираа деновиве од DW ама не знам колку е сериозно.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.163
Алал да ти е |Volkswagen|! Не знаев дека си цртал, и тоа активно. Ќе те следам отсега натаму. Само напред, ти посакувам најголем успех!

Патем, мојата Калиси на твојата може само вода да и носи! :D
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Кај е твојата Калиси?
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
гледам темава, @|Volkswagen| браво ! Секоја чест :cuc::cuc:
па сакам и јас да се пофалам малце :D
Моментално немам солидна камера, ќе ги сликам само последните два што ги нацртав и кои моментално ми се дома. Другите отидоа на изложба на академијата на патронатот на нашето училиште.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Обавезно сподели баш ме интересира!
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Споделено :) Се извинувам за лошиот квалитет на камерата, најскоро ќе ги сликам со добар апарат и ќе ги ставам. :)
DSC00576.JPG DSC00578.JPG
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Одлични се одлични :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom