Уметнички портрети

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Една пријателка на фејсбук ми ја прати да ја разгледам страницава од типов.
Исто така интересни слики во графитна техника.

https://www.facebook.com/pages/Dejan-Marković-Art/176988612453910
Само што типот малку претерува со ентузијазмот или мисли пиеме мастило, т.е јадеме графитА уствари е слика наПа прима пофалби дека е тој...

Јас прифаќам да се послужиш со дел од нечиј цртеж, идеја, сето тоа е легитимно, сите тоа го правеле, го прават и ќе го прават. Ама да се китиш со друг цртеж, не е морално ;)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Само што типот малку претерува со ентузијазмот или мисли пиеме мастило, т.е јадеме графит
Па прима пофалби дека е тој...

Јас прифаќам да се послужиш со дел од нечиј цртеж, идеја, сето тоа е легитимно, сите тоа го правеле, го прават и ќе го прават. Ама да се китиш со друг цртеж, не е морално ;)
Сакаш да кажеш дека типов ја испринтал сликата на друг уметник, и потоа се потпишал со своето име? :eek:
Аман бе, и тоа го прават за лајкови на фејсбук луѓето? :facepalm:
Тибам и уметност и лајкови.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Гледам има поприлично голем интерес на форумов, па за идните клиенти еве како се движат цените

А3 - 3000 денари
А4 - 2000 денари

Кој е за, можете да ми пишете на mihajlo.stojanovski@yahoo.com ќе се договориме за попуст нешто и сл.

Цртам што ви душа сака, независно од бројот на портрети, возила, итн.

Од досегашното искуство најчесто се парови кои подаруваат слики за годишнина, празници итн.

Пишете ми на маил ќе се договориме.

Деновиве сум послободен, пишете да можам да планирам за распоредување на нарачките!
 
Член од
4 мај 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Eве нешто и од мене..ова е Акрил на платно .............R.I.P brate MANGA
5.jpg
--- надополнето: 4 мај 2013 во 01:49 ---
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Manga членот почина?!
 
Член од
4 мај 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Поточно потпишан е United Rule...drugarite nie go vikavme taka ...manga
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.723
Поени од реакции
888
Дечки повторно имам слободни термини кој сака нека пиши на маилот!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.285
Ја морам да го споделам ова :) Нацртано за помалку од саат време, ама талент си е талент :) Фала Andrew стварно мислев дека се зезаш, ептен ме изненади! Фала! :D
Anne..JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom