Убиен е Осама бин Ладен!

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Syn, 2 мај 2011.

 1. oon

  oon

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  2.569
  Допаѓања:
  843
  Според ова хрватска емисија Џорџ Буш,Осама Бин Ладен,и Владимир Путин се МАСОНИ..

   
 2. Ivica_mk

  Ivica_mk

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  23
  За Џорџ Буш е повеќе од јасно дека е масон, за Путин исто така затоа што самите гледаме дека добива државна функција по желба, и прави се без да му противречи некој...А за Бин Ладен јас мислам дека тоа се само шпекулации...
   
  На GhostLeader му/ѝ се допаѓа ова.
 3. oon

  oon

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  2.569
  Допаѓања:
  843
  Ама според овие хрватски аналитичари и Бин Ладен бил масон, инаку чисто сумнам дали и у опште го убија Бин Ладен!!? Ако го убија зошто нема ниту една снимка од телото? Зарем американците не сакаа да се фалат со некакви видео снимки или фотографии кога станува збор за најбараниот терорист во светот? Бин Ладен сигурно можеби и некаде живее со некој друг идентитет.
   
 4. Ivica_mk

  Ivica_mk

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  23
  Друже за оваа работа има повеќе верзии, од кои според мене најдостојни за дискусија се овие две:
  - Едната е таа што ја велиш ти дека Бин Ладен се уште некаде постои под друг идентитет или како и да било ;
  - Другата е таа дека Бин Ладен воопшто не постои како личност, туку е измислен од Американските големци за лични интереси.
  Е сеа за првата верзија можно е да е точна заради тоа што го рече ти дека нигде никој не се фалеше со неговото тело, нити имаше слики веродостојни, нити видео снимки ниту нешто друго. Знам само дека негде видов некакви слики или видеа снимани со мобилен најверојатно кои не се ни малце веродостојни.
  А за другата верзија е можна од проста причина што САД односно како што реков големците од САД уште од многу одамна сакаат да го преземат Блискиот Исток заради нафтата. Во некои држави тоа им успеа, но проблемот е што не се предаваат сите така лесно. И затоа ја направија таа војна на Блискиот Исток каде го применија она основно правило раздели па владеј.На годишно ниво во таа војна Америка троши милијарди и милијарди долари, а во меѓувреме го убедува својот народ дека таа војна се прави се со цел да се спречат таквите како Осама Бин Ладен да ја разоруваат, напаѓаат Америка , и еден куп други бесмислици..
   
 5. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.395
  Не знам дали знаете дека фамилијата на Осама и понатаму остана со милијардите долари и води нафтени бизниси со САД во Саудиска Арабија.

  Интересно е зошто Америка никогаш не ги санкционираше нивните компании.

  [​IMG]

  http://en.wikipedia.org/wiki/Omar_bin_Laden
   
  На Sagan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.444
  Допаѓања:
  749
  Сноуден за некоја си телевизија изјавил дека имал докази оти Осама е жив!
   

Сподели преку: