Убиен е Осама бин Ладен!

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Syn, 2 мај 2011.

 1. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.060
  Допаѓања:
  17.642
  Знак прашалник е сеуште али 99% официјална е оваа информација, 3 различни извори потврдија за CNN дека јенкиве го имаат телото на Бин Ладен ( или, тоа што останало од истото, сеедно ), детали од акцијата не се знаат, ниту како е убиен ниту дали некој друг настрадал во оваа акција.

  Се чека прес од америве за официјална потврда на оваа информација.
  извор, CNN, моментално тераат уз брејкинг њуз :salut:
   
 2. acetetovo

  acetetovo Македонец!

  Член од:
  1 мај 2007
  Мислења:
  3.963
  Допаѓања:
  2.317
  Jas sum vo SAD, od kako izleze vesta nema nisto drugo na tv osven vesti za Bin Laden. Vo pakistan ubile grupa na lugje i pri proverka na identitetite se nasol i toj na Bin Laden, spored dnk, otisoci od zabite i odpecatoci.
   
 3. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  2.267
  абе бин ладен 10 пати го убија.. овој повеќе живота и од мачка д ане има.. баш сеа ке видам дали има нешо на еурољуз или на си ен ен
   
 4. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.060
  Допаѓања:
  17.642
  Така е, во Пакистан, во близина на Исламабад, сега на CNN кажаа, текстот од горе ми е копиран од веб страната али очигледно грешна им е таа првична информација.
   
 5. Plux

  Plux

  Член од:
  2 октомври 2008
  Мислења:
  1.010
  Допаѓања:
  43
  Потврдено е од претседателот Обама. А и од сите celebrities кој ги следам на twitter :)
   
 6. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  14.800
  Допаѓања:
  6.021
  Лошо им оди или немаат време да измислат добра приказна за своите воени акции, пример за во Либија кој нормален поверува дека таму се за заштита на цивилите, и малите деца знаат таму се поради нафтата. Им треба вакво нешто за да им се зголеми довербата, па ќе видиме што ќе излези во теков на денов.
   
 7. Duduk

  Duduk Korg Maniac

  Член од:
  8 јули 2009
  Мислења:
  949
  Допаѓања:
  93
  Е тек сеа ќе попиздат Ал Каеда. :pos2:
   
 8. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  Русите го убија Шамаил Басев панданот на Осама во Чеченија тоа го потврдија и самите исламисти овде и симтоматично ако е навистина убиен што не го покажат неговиот леш или ќе исценираат негова смрт согласно програмата за заштита на сведоци пошто тој е нивни човек Ал каеда е американско чедо, направено за борба против тогашен Советски сојуз.
   
  На Спенсер му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.226
  Допаѓања:
  2.648
  sega i jas slusnav od drugar koj sto se naogja vo new york deka e ubien bin laden i po ulicite na new york se slavelo
  no jas nekako ne veruvam vo ova
   
 10. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.219
  Допаѓања:
  9.028
  Озлогласениот прв човек на Ал Каеда Осама бин Ладен е мртов. Го убиле американските копнени трупи во Пакистан, близу до главниот град Исламабад. Веста ја соопшти лично претседателот на САД Барак Обама, кој ја дал наредбата да се тргне по Бин Ладен откако разузнавачите ја откриле неговата локација. Како што раскажа, војниците успеале да го одземат неговото мртво тело од соборците по жестока престрелка. Бин Ладен беше на врвот на американската листа на најбарани терористи како мозокот зад повеќе напади, меѓу кои и нападите врз Нујорк и Вашингтон на 11 септември 2001 година, во кои загинаа 3 илјади луѓе и беа урнати њујоршките кули близначки. Тој речиси цела деценија им бегаше на американските сили и нивните сојузници и покрај тоа што главата му беѓе проценета на 25 милиони долари. Неговата смрт е голем удар за ал Каеда и јасна порака од САД - колку и да трае, правдата ќе биде спроведена. Но иако веста за смртта на Бин Ладен собра славеничка толпа пред Белата куќа, расне и стравот од напади. Стејт департментот ги предупреди своите амбасади и Американците низ светот на можна одмазда на ал Каеда.

  http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=137389
   
 11. Воин без Коњ

  Воин без Коњ краток и јасен

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  843
  Допаѓања:
  1.168
  Слават Американците човече. Ко да им е некој државен празник. Само го провоцираат Блискиот Исток.
  Наместо да мислат тек сега како ќе се заштитат од безброј бомбаши-самоубијци.
   
 12. HITCH

  HITCH Гостин

  Сеедно дали е мртов или не, Американциве воено сакаат да се повлечат од таму. Тие веќе си бараат нова територија за пустошење. За да може да се повлечат од Афганистан, мора да објават дека тој е мртов. Ова, според мене, е некој договор во кој сите ќе си имаат ќар. :toe:
   
 13. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.614
  Допаѓања:
  7.907
  Го рокнале да.
   
 14. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.622
  Допаѓања:
  6.841
  [​IMG]
   
  На INFERNO™ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.928
  billmaher Bill Maher

  Somali pirates, Gaddafi's son, now bin Laden - do NOT fuck with Obama, he's Gangsta!!
   

Сподели преку: