Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от...

C

Cool Hand Luke

Гостин
Убаво и романтично е во очите на посматрачот. Едно обично а пак најпрекрасно паркче во Карпош 3.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Летово на Немо/Славија плажите.

Немаше некои стереотипно романтичен изглед местото,за некој кој ќе го чита одстрана постов да разбере.
Времето беше ладно,но тоа не натера да седиме гушнати.
Водата беше ладна,потоа и заврна,но целата таа плажа секогаш ќе ја асоцирам со тој ден.
Мрзнење во вода заедно,газење на камења,Smirnoff,карти бркање поради ветрот,бркање и такси на дожд,мокри маици...Времето во комбинација со местото ми овозможија многу романтични спомени од тој ден.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
На место од кај што се гледа целиот град онака осветлено.Музиката ечеше од една летна бавча, дуваше ветре и беше супер.
 
С

Сатори

Гостин
Ммм ... на една од највисоките згради во Велес со прекрасен поглед, прилично често одевме таму изминатото лето, таму прв пат ми кажа дека ме сака. :wub:
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
2
Хмм... Во Кафич за Валентајн...Пријатна музика, свеќички, преубава атмосфера =)
И кај мене дома...До каминот...сами... :wub:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
На острофчено во Охрид..

:helou:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
На острофчено во Охрид..

:helou:
Островче? Она од Тимон и Пумба накај Лагадин?


Него најромантично... дома.
Уствари ко ќе подразмислам, на плажа во 5 сабајле, сами на лежалка.:)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
:uvo:kaj neja u dvor letoska lani u 4 sabajle sveka vino a valentajn zvezdi muzi4e i koa uletaa nejzinite od pat atrebase utredenta da dojdat ebenje :toe:
оди бегај бе лажгоооо како може лето и валентајн...
ова е тема каде што нема лажговци како тебе...

Ако незнаеш што да напишеш подобро не пишувај одколку да се срамиш:vozbud::vozbud::pos2:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Прошлото лето,во мојата омилена земја Италија на плажа гледајки го изгрјесонцето,беше магично:back:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Хмм... the whole world? Оти не ми значи многу местото, повеќе фактот што сум со неа. Ама ако би морало да изберам место... Хмм... Ова:

Над "Ловен Дом" (str) [FONT=&quot]седевме на една клупа[/FONT]...романтикa... :pipi: :P
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
najromanticno bese toa koga bevme vo dojran i bidejki e matna vodata uzivavne vo podvodnite dopiranja,grickanja i sl..i koga podocna vo 1 casot po polnok se kapevme vo vodata i uzivavme

A sega za godisnina ja setavme cela makedonija i gi posetuvavme gradovite i restoranite i uzivavme vo vkusot na nesto novo :back:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
на костурница летово навечер цел град се гледа, небото полно со ѕвезди, а концерт одржува владо јаневски пее балади кои иако беше далеку поради височината се слушаат прекрасно...беше исто како само за нас двајца да пее...романтики зарем има неш поубаво???
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
на метал журка...романтика невидена...винце,свеќи се...само со имаше многу мартинКи дур се захевтувавме али нема везе тоа е само додатен шмек, разбирам :wink:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Уф колку сум hopelessly неромантична.
Што знам...парк вљда,сакам паркови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom