Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от...

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Имав кратка двонеделна авантура со една навидум мирна девојка. Живееше во оние високи згради до ЈБТ, на десети кат (или нешто така, не знам точно). Имавме секс на терасата од каде се гледа центарот на Скопје како да го прелетуваш со хеликоптер. Таа се држеше за оградата со двете раце додека јас всушност осеќав како ми доаѓа да свршам гледајќи го изгрејсонцето од исток.

Неколку часа после тоа сфатив дека нема да се гледаме веќе. Бевме сами во станот бидејќи беше празен, утрото се отсели во куќа некаде во Тафталиџе. :toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па од севкупните доживувања ..

На воз кој не функционира :icon_lol: ..моравме некаде трчајќи да се затскриеме од дождот.
На врвот на мојата зграда на изгрејсонце.
На прошетка во полу-осветлена уличка со прекрасен дрворед во 4 наутро.
На клупа во парк, под дрво..гушнати почувствувавме како капки дожд паѓаат врз нас.
...
Што е до мене, зависи од човекот со кој си за да направи да се чувствуваш убаво и романтично. На пример, моментално би ми било романтично и обично седење гушната со него на сепаре во кафич. :back:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
на тбл фест летово, седнати на земја, околу нас едно стотина панкери и металци, премногу гласна музика,пијаничишта само не газеа по нозете и сепак се игнориравме. многу посебен момент
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Немало. Имам чудна смисла за роматика -_-
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Na edno mostce vo Dojran, bese juni taka da vremeto bese onaka taman navecer, okolu nas ezerce, gore dzvezdi...:)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
јас ќе победам во оваа категорија :P



и тоа баш е погодена сликава.. беше зајдисонце.. :)
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
Најромантично на годишнината кога правевме 3 години, кај него дома музика, виски, свеки...милина ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom