Убавината на празниците!

Дали се радувате на празниците кои се во тек?

 • Да!

  Гласови: 43 71,7%
 • Не!

  Гласови: 4 6,7%
 • Сеедно ми е!

  Гласови: 13 21,7%

 • Вкупно гласачи
  60
 • Гласањето е завршено на .
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да, нормално дека се радувам, не се како сите други денови
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Ги сакам празниците.. Ме исполнуваат...:smir:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Да да, топ се празнициве само што прејадена сум, глава ме боли и цел ден поспана...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Ахх... Новогодишни и Божиќни празници... Колку и да ми е преку глава од се и да сум изнервирана, едноставно самата атмосфера ме понесува во добро расположение! Мој омилен период од годината! :pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Верските празници ги почитувам со се нивните обичаи,но не и Нова Година
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
uf gi sakam epten,od prosta pricina so ima tolku prekrasna energija okolu lugeto..nekoja posebna toplina vo domot i site mi izgledaat raspolozeni pozitivni i srekni:pipi:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ги почитувам празниците, голем верник сум но најмногу од се ме нервираат честитките, како што се ајде Срекна нова, Божик итн итн....незнам зошто :toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Не ги сакам празниците. Фамилијарно сме нервозни на празници, не знам зошто. Верувам дека имаме многу да научиме од јапонците, како впрочем и тие од нас.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Ги сакам сите празници, со сите обичаи, рутината, топлината... Празниците се време за дружба со најблиските по крв, време кога човек е длабоко свесен за својот семеен и национален континуитет, за своите корени.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ги обожувам овие празници.Најсрекен сум и најубаво ми е.
За Бадник, сите по дома собрани, семеен ручек богата трпеза, насмевки на лица кршење лепче, шали и смеи.Божик ден кој го псоветуваме за посета на најблиските.Колку и да не се видиме преку годината сепак на Божик практикуваме да се видиме.Трет ден од Божик , Св.Стефан мојот именден. полна кука со гости.Велигден исто така преубав празник.
Има некоја посебна убавина во празниците.Јас се чувствувам одлично:pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
166
Уживам во празници поради убавите обичаи кои ги имаме,и поради тоа што се слави во кругот на семејството и едноставно чувствувам топлина и хармонија. Прекрасно.:pipi:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.265
Поени од реакции
30.047
Собирање со пошироката фамилија, љубов, подароци, баби, дедовци, топлина, хармонија.
Холивуд рулз. Поготово ако е Џулија Робертс во главна улога.

Мразам.

На празници не учиме
О, rly?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.490
Поени од реакции
20.724
Секогаш ги сакам празниците тие се денови кога целото семејство седиме на една маса:toe:А таква работа се случува само на празници и за тоа ги сакам..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Убавината на празниците е во ред да се празнува но во никој случај тоа не смее да премине во навика, веќе во Македонија има премногу празници кои што се празнуваат. Но секогаш е убаво да се оттргне човек од секојдневите задачи.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
ги сакам празниците, посебно Бадник и Велигден...интересни обичаи кои треба се повеќе и повеќе да се негуваат, фамилијарните собири, посета на роднините...во тие денови опкружени сме само со убави работи, топлина и среќа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom