Турција ги прекина сите контакти со Франција

M

.:makedonec:.

Гостин
Можеби другарите му се администратори!! Побргу ние можеме БАН да јадеме него тој, од 2008 година е член на овој форум, и изгледа има пуштено корени..

Па нормално дека е така, пошто не е можно да бидеш скаран со сите и да немаш добиено никаков бан ... логичка работа, мене за ситна работа на таа темата за гадафи, ми бапнаа 3 месеци бан ,па цело лето не влегов на кајгана !:(
--- надополнето: 24 декември 2011 во 01:37 ---
Па нормално дека се паметни,тие ви продаваат половни воени авиони по цени од нови.
На кого французите продавале авиони, по половни цени ? :tapp:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Па нормално дека се паметни,тие ви продаваат половни воени авиони по цени од нови.
Па јас несум Грк бе Антички лепотану..
Таткоми е Македонец, само мајками е Гркиња, неколку пати имам кажано тоа,зошто не ме сакате да ме сфатите?
Не значи ако ги бранам Грците, дека сум Грк и дека сум бил против Македонија..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па јас несум Грк бе Антички лепотану..
Таткоми е Македонец, само мајками е Гркиња, неколку пати имам кажано тоа,зошто не ме сакате да ме сфатите?
Не значи ако ги бранам Грците, дека сум Грк и дека сум бил против Македонија..
Ајде сега, легни си со дечко ти. Касно е...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
--- надополнето: 24 декември 2011 во 01:37 ---


На кого французите продавале авиони, по половни цени ? :tapp:
На Грција продавале,и сега овој сака да се прави паметен, демек грците се заебале со тие авиони..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
На кого французите продавале авиони, по половни цени ?
Зарем немаше договор помеѓу Франција и Грција со која Франција и продала на Грција воени авиони во 2008 г. после ветото?

Не ми текнува каде ја разбрав веста,ако е грешка се извинувам.

Па јас несум Албановлав бе Антички лепотану..
Таткоми е Македонец, само мајками е Албановлаинка, неколку пати имам кажано тоа,зошто не ме сакате да ме сфатите?
Не значи ако ги бранам албановласите, дека сум Албановлав и дека сум бил против Македонија..
Грци не постојат.Ве нарекувам по вашето вистинско етничко потекло кое на магичен начин германците ви го сменија во 19 век.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Да се негира геноцидот на Ерменците е во најмала рака ретардирано, без разлика на мотивите и на националната припадност на тој што негира. Целата работа е што Турската држава има години и години да плаќа оштети ако овој геноцид го признае, или ако големите светски сили го признаат и ја притиснат Турција. Ни П од поддршка за Турција и Ердоган во овој случај.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
На Грција продавале,и сега овој сака да се прави паметен, демек грците се заебале со тие авиони..
На Грција продавале,и сега овој сака да се прави паметен, демек грците се заебале со тие авиони..

Aбе ја како шо знам французите на грците им имаат продавано миражи пред 20 -тина години може, али тоа е се отпад на француските ВВС... е сеа дали биле по ''половни'' или по исти цени како новите незнам, али ништо чудно ако им ги имаат продадено ако нови или пак дури и 70 % од новите,тука доаѓа до израс целата грчка глупоќа

P.S - Да купуваш Мираж 2000 во 21 век (со производство од 1978) малку е превише глупо :pos:
http://tv5plus.mk/default.aspx?mId=103&eventId=76877&tip=gallery&egId=20
..... тоа е тоа, грчка работа добро ги летаат авиониве,:pos:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Па французите се паметни луге, што бараше Грујо да кради историите на Грција..

Вмровците од секогаш згрешиле,така и ќе продолжат.

Абе торко, имаш ти докази дека грујо крадел историја од грци? Имаш отпечатоци, слика, видео?

Се додека постојат вакви будали низ народов никад нема да не биде.

Да французите паметни се, испопљачкаа низ цел свет се што можеше со англичаните заедно и на крај ние сме краделе а не они. Што има они да прават стаклена пирамида? Прво тоа не е нивна култура, второ никој од Египед не им дал тапија за да копираат фараонски градби па макар и стаклени биле!

Каде се краде историја кај нас, од Стоби, Охрид, Пелагонија? Се во музеј е македонско, пронајдено на наша почва!

Али поинаку те воспитала мајка ти...
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
--- надополнето: 24 декември 2011 во 03:58 ---
Turcija ima moderna armija ima voeni avioni poveke od Francija, treta sila se vo NATO,pose Amerikancite i Britancite, proizveduvaat oruzje i se i sesto, veke ne se zavisnici kako pred 10 godini..
Поларис,ќе ти кажам само дека Турција ќе биде стабилна додека Америка така сака...
Франција произведува се од ситно наоружување па се до борбени авиони и носачи на авиони и како врв на тоа е нуклеарна сила...твоите споредби на Турција со Франција ти се смешни...

турците вака скокаа и со Израел па спласнаа после...

а ти шетни или погледни како изгледа внатрешноста на Турција,не гледај Истанбул,Измир и летувалиштата.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Абе торко, имаш ти докази дека грујо крадел историја од грци? Имаш отпечатоци, слика, видео?

Се додека постојат вакви будали низ народов никад нема да не биде.

Да французите паметни се, испопљачкаа низ цел свет се што можеше со англичаните заедно и на крај ние сме краделе а не они. Што има они да прават стаклена пирамида? Прво тоа не е нивна култура, второ никој од Египед не им дал тапија за да копираат фараонски градби па макар и стаклени биле!

Каде се краде историја кај нас, од Стоби, Охрид, Пелагонија? Се во музеј е македонско, пронајдено на наша почва!

Али поинаку те воспитала мајка ти...
Не се замарајте со Гркот..:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom