Турнир во CS 1.6 од Гејмзоун-МК

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
идам и јас ако има место нормално :)
Кој успее да му даде нож на TonInter влегува во тимот. Јас веќе сум му дал повеќекратно, така да треба и лидер да бидам. Си знае Тони на какви тактики изгуби против нашиот underdog тим, значи ќе ви бидам ко Мурињо!

Wot ќе ни биде најјак, ама ќе пишеме сите дугачки имиња за да не знаат кој е кој од прва и да се плашат од сите нас!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас сум за, ако сака некој да направиме еден нов и привремен кајгана тим :)
И јас сум за ама викам пошо ке има повеке пред тоа на некој сервер да исплешеме една партија до две ради селекција.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Онлајн турнир на кој не се плаќа учество со непозната организација ( простете ми ако само јас не ве знам ) .Од 32 екипи што ќе се пријават да речеме 10 нема да им текне дека се пријавиле и кога треба да и граат , 10 ќе играат со скроз други играчи од тие што ги пријавиле 5-6 ќе бидат реалативно активни и ако стигне лигата до таа фаза на четврт финале ќе наликува на онлајн лига горе долу..Плус онлајн ништо не е сигурно така да наградите може и да не се добијат а може и да исчезне целата организација 5 минути по одигрувањето на финалето ( доколку се дојде до истото ) . Не ме сфаќајте погрешно не хејтам него од искуство ви кажувам како ќе биде од прилика :) доколку ви се пука асално каман во сабота у инсомниа железара лан турнир со плаќање учество некако поцивилизиран настан :) доколку зборуваме само за забава и отидено време од мапа две тогаш онлајн океј е , доколку се спроведе како што треба секако :) поздрав до организацијата
Убаво кажано, но непозната организација?
Се разбира дека сме непознати и правиме нешто, т.е. креираме искуство за да луѓето после би збореле или лоши или добри работи за нас, сфаќаш?
Ако ние не играме стегнато и ги држиме сите други под конец, лесно ќе се распадне турниров, но доколку не е така - тогаш добар глас ќе не бие, и нема да има потреба од инсомниа и незнам што ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кој успее да му даде нож на TonInter влегува во тимот. Јас веќе сум му дал повеќекратно, така да треба и лидер да бидам. Си знае Тони на какви тактики изгуби против нашиот underdog тим, значи ќе ви бидам ко Мурињо!

Wot ќе ни биде најјак, ама ќе пишеме сите дугачки имиња за да не знаат кој е кој од прва и да се плашат од сите нас!
Повеќе сум по снајпер одколку по нож ..:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Повеќе сум по снајпер одколку по нож ..:)
Баш со снајпер ако ти дојдат на кампингот треба да ги заколеш!

Плус на CW со нож одлучуваме на почеток кој ќе биде кантер и кој ќе биде терор!

Unacceptable!
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Убаво кажано, но непозната организација?
Се разбира дека сме непознати и правиме нешто, т.е. креираме искуство за да луѓето после би збореле или лоши или добри работи за нас, сфаќаш?
Ако ние не играме стегнато и ги држиме сите други под конец, лесно ќе се распадне турниров, но доколку не е така - тогаш добар глас ќе не бие, и нема да има потреба од инсомниа и незнам што ;)
Види , го почитувам тоа што се трудите , секако добро е да се проба доколку имате услови ,луѓе и капацитет да го направите турнирот како што треба , секоја чест :)
Но ако зборуваме за нешто попрофесионално да кажам тоа мора да биде лан.Така да поголемиот дел ( мада малку ги има ) од активните и поуспешни играчи нема да учествуваат на онлајн турнир , уште помалку доколку се сомневаат во организацијата :D
Со среќа уште еднаш , ќе пробам да го проследам турнирот да видам баш како ке се одвива :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Би играл, ако не се лути wot дека нема да биди најак во тимот ако играм јас :$
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Абе ви треба нубче за играјач? Не се нервирам лесно, а и не користам микрофон, така да нема ни да ве пцујам:D, само ќе слушам што ми викате:LOL:
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Епа ајде дајте стимови, или било каков друг контакт да се договориме и да пријавиме едно „Кајгана.про“ тимче. :D
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
Епа ајде дајте стимови, или било каков друг контакт да се договориме и да пријавиме едно „Кајгана.про“ тимче. :D
Јас веќе го пишав тоа, ама сеуште чекам да се пријават уште 5-6 души за да склопиме тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom