Туристка убила лебед за да се слика со него

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.202
Поени од реакции
39.947
Не знам Рон. Тебе те интересираше колку е забеган.
Веста беше напишана во секој македонски медиум.
Вајда сите порталченца ни се сумливи.

Да не го дрвиме. Ти не си по животните и биди искрен многу ти е гајле за лебедов.
Ама ова дека е кајгана, мора да се напише по некоја мудрост, лајкче да се улови.
Па не сум од анима мунди, и немам ништо против лебедот само сакам да потенцирам дека работиве ги преувеличуваат до бесвест. Стотици луѓе умираат секој ден во светот од куршуми и експлозии and nobody gives a shit, лебедот го потегнале за крило сите го губат разумот.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.692
Па не сум од анима мунди, и немам ништо против лебедот само сакам да потенцирам дека работиве ги преувеличуваат до бесвест. Стотици луѓе умираат секој ден во светот од куршуми и експлозии and nobody gives a shit, лебедот го потегнале за крило сите го губат разумот.
dank memes.Цела тема.
Нема врска ова со анима мунди. И нема врска со тоа дека луѓе умираат.
Поентата беше дека за СЕЛФИ се прават дебилни работи.
Блгарчета одозгора се увреди оти се пренело дека била бугарка.
Што е најмал проблем.
Ако тебе те интересира колку луѓе умреле денес, ако мислиш дека е побитно, океј е читај такви вести, не знам што друго да ти кажам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.202
Поени од реакции
39.947
dank memes.
Нема врска ова со анима мунди. И нема врска со тоа дека луѓе умираат.
Поентата беше дека за СЕЛФИ се прават дебилни работи.
Блгарчета одозгора се увреди оти се пренело дека била бугарка.
Што е најмал проблем.
Ако тебе те интересира колку луѓе умреле денес, ако мислиш дека е побитно, океј е читај такви вести, не знам што друго да ти кажам.
Епа у такво време глупо време живееме, уште не си ја прифатила реалноста. И не ги извртувај работите, милиони животни имаат далеку полоша судбина од лебедов, утре на маса да речеме имаш кокошка печена што да речеме за неа? И она е живо битие, или она нема душа? Само за јадење служи? И она заслужува живот како лебедов да живее безгрижно и да шета, да клука црви ама го нема тоа.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.692
Епа у такво време глупо време живееме, уште не си ја прифатила реалноста. И не ги извртувај работите, милиони животни имаат далеку полоша судбина од лебедов, утре на маса да речеме имаш кокошка печена што да речеме за неа? И она е живо битие, или она нема душа? Само за јадење служи? И она заслужува живот како лебедов да живее безгрижно и да шета, да клука црви ама го нема тоа.
Дали ми се чини, или муабетов цело време го читам одново и одново на форумов?
Дури ми се чини го има истиот муаебет и луѓе ако умрат. У стилот како "Еј па у тоа X место секој ден умираат луѓе. Што да речеме за нив? И они се живи битија, или они немаат душа.". Нели? Или сум само јас? Да? ок.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Низ историјата еден куп луѓе доброволно умреле за доброто на Македонија, а сега треба да кукаме, прогласиме ден на жалост и спуштиме знамиња на пола копје зарад една птичурина која малце ја придржале за да се слика некој турист со неа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.202
Поени од реакции
39.947
Дали ми се чини, или муабетов цело време го читам одново и одново на форумов?
Не сум ја прифатила реалноста :LOL: Ова иде од човек што уште не прифатил дека секој ден умираат илјадници луѓе. Лол.
Сфати како сакаш искрено, ако за тебе едно селфи со лебед е исто како и смрт на илјадници луѓе не знам што да ти кажам.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.692
Сфати како сакаш искрено, ако за тебе едно селфи со лебед е исто како и смрт на илјадници луѓе не знам што да ти кажам.
Аман бе човек. Вест е вест. Постои за информација. Утре нема да сакаш ама ќе прочиташ дека прдежот на Ким Кардашијан мирисал на трендафили. И пак ќе умрат илјадници луѓе. Ај сеа идам Crawling in my skin да си ја пуштам оти светот е нефер.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Сфати како сакаш искрено, ако за тебе едно селфи со лебед е исто како и смрт на илјадници луѓе не знам што да ти кажам.
Не релативизирај бе. Глупо е тоа што му го сториле на лебедот? Глупо е. Крај на муабетот.

А тоа дека умирале луѓе секој ден, дека некои од бомба, некои од рак, дека умре фацаата од Емerson, Lake and Palmer, дека во некои зоолошки животните немаат јадење, дека црнците во дел од Европските земји ги чувале како животни во зоолошка за развој на туризмот и за забава е апсолутно друга тема на мерење тестиси преку која се обидува да се докажи дека од долг кур има подолг. Епа има де, не е спорно то.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.202
Поени од реакции
39.947
Не релативизирај бе. Глупо е тоа што му го сториле на лебедот? Глупо е. Крај на муабетот.

А тоа дека умирале луѓе секој ден, дека некои од бомба, некои од рак, дека умре фацаата од Емerson, Lake and Palmer, дека во некои зоолошки животните немаат јадење, дека црнците во дел од Европските земји ги чувале како животни во зоолошка за развој на туризмот и за забава е апсолутно друга тема на мерење тестиси преку која се обидува да се докажи дека од долг кур има подолг. Епа има де, не е спорно то.
Глупо е бе ја не викам не ни го оправдувам тоа, само сакам да кажам дека има глупи сајтчиња кои шират глупа содржина, го убила шокантнооооооо!!!!!!!11 ја не гледам никаде крв ни пак мртов лебед, и шо праел овој фотографов? Ако толку се загрижил за лебедот што не ја отерал у пм бугаркава него си сликал?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Глупо е бе ја не викам не ни го оправдувам тоа, само сакам да кажам дека има глупи сајтчиња кои шират глупа содржина, го убила шокантнооооооо!!!!!!!11 ја не гледам никаде крв ни пак мртов лебед, и шо праел овој фотографов? Ако толку се загрижил за лебедот што не ја отерал у пм бугаркава него си сликал?
Епа и јас не ги сакам тие сајтчиња оти со тие наслови работат на повеќе посетеност. Стандард а прочитам ШОКАНТНО!, ЖАЛНО! и слично не ни кликам. Или ХОРОР во то и то. И мене ми падна чудно дека е некое тешко извртување на сторијата за кревање фама, пошто апла будала треба да е туристката за да фати да убија лебед. Од друга страна си викаш секакви будали крепи светов зошто да не. И чеков некоја си официјална потврда па сега гледам дека не било дотолку опасно.

А народов македонЦки си сака галамење, барем то досега јасно треба да ни е на сите :D Кутро лебедче, во гипс му е крилоно сега се кладам.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.916
Поени од реакции
15.902
има и уште полоши работи... за среќа не се кај нас.. узгојувач на липицанери разоружал странски ловци кои пукале на 20м од селото... ловното друштво што ги пуштило странските ловџии без водич ја изгубило Лиценцата и сега му се свети, му ги убива липицанерите..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom