Туристка убила лебед за да се слика со него

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.913
Поени од реакции
31.186
Ааа извини, во времето на СДСМ имавме лебеди за пример кои не се груби кон туристите, кои знаат што е добро и културно понашање, а не сега вие да ги користите во својата предизборна кампања, нашите лебеди нема да подлегнат под вашите партиски притисоци
овој е лебед од странски служби
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.110
Поени од реакции
3.528
Да, се согласувам.
Сега само технологијата ни дава прилика да ги видиме оние мрднатите. :D
Али сепак некои ги има удрено во глава повеќе од други. Статуси по фб за секоја можна ситуација во денот, слики од кафиња и јадења, албуми од новородени бебиња со 200 слики внатре ... многу вишок време и погрешна перцепција дека некој го занима сето тоа.
True. Само донекаде и не се они криви реално темпото со кое технологијата напредува малку е тешко за следење за обичните смртници.

Модерново време си носи со себе еден куп нови предизвици, а голем дел посебно во Македонија сеуште живеат во средниот век - за жал.

П.С Не треба да си Шерлок за да сфатиш дека 100 слики со полуголи цицки се плач за внимание.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.519
Поени од реакции
1.062
Labudovi plivaju ulicama nakon poplave, Velika Britanija
Capture.JPG
Само им фали една делегација од нашиот сосед
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.519
Поени од реакции
1.062
Оваа може вода да и носи на нашата Capture.JPG
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
188
Поени од реакции
90
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.519
Поени од реакции
1.062
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
Било е во Македонија. Дали туристката е од Косово или е б'лгарка не знам. Лебедот е жив, да го ебам, шо проблеми ни напраи.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
5.859
Поени од реакции
2.211
Абе жив е лебедо или не е жив???
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.476
Поени од реакции
10.441
Колку треба да си забеган да пишеш го убила:icon_lol: за крило го потегнала голема работа, ова како за хрватите со фоката што ја почешал нашиот и побегнала во вода, па го депортираа
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.279
Поени од реакции
10.025
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
Ти па се испотресе дали била од Бугарија.
И ако стварно е шо праиме сеа?
Македонец уби делфин во Хрватска, не посрамоти нас. Битно е шо постојат кретени што плачат за ќотек.
И да, според модерни граници и географија, поголемиот дел од Охридско Езеро е во Македонија.[DOUBLEPOST=1457729801][/DOUBLEPOST]
Колку треба да си забеган да пишеш го убила:icon_lol: за крило го потегнала голема работа, ова како за хрватите со фоката што ја почешал нашиот и побегнала во вода, па го депортираа
Тоа можеш да го контактираш авторот на веста. Дали намерно да привлече внимание и кликови или не, пиши му, сварете си кафе, напрајте си муабет со сите салтанати.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.476
Поени од реакции
10.441
Ти па се испотресе дали била од Бугарија.
И ако стварно е шо праиме сеа?
Македонец уби делфин во Хрватска, не посрамоти нас. Битно е шо постојат кретени што плачат за ќотек.
И да, според модерни граници и географија, поголемиот дел од Охридско Езеро е во Македонија.[DOUBLEPOST=1457729801][/DOUBLEPOST]
Тоа можеш да го контактираш авторот на веста. Дали намерно да привлече внимание и кликови или не, пиши му, сварете си кафе, напрајте си муабет со сите салтанати.
Не правам муабет со такви луѓе, ти боље можеш да се разбереш со него пошто пренесуваш такви вести од сумливи порталчиња.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.279
Поени од реакции
10.025
Не правам муабет со такви луѓе, ти боље можеш да се разбереш со него пошто пренесуваш такви вести од сумливи порталчиња.
Не знам Рон. Тебе те интересираше колку е забеган.
Веста беше напишана во секој македонски медиум.
Вајда сите порталченца ни се сумливи.

Да не го дрвиме. Ти не си по животните и биди искрен многу ти е гајле за лебедов.
Ама ова дека е кајгана, мора да се напише по некоја мудрост, лајкче да се улови.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
188
Поени од реакции
90
На врв Bottom