Туристка убила лебед за да се слика со него

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.266
Ааа извини, во времето на СДСМ имавме лебеди за пример кои не се груби кон туристите, кои знаат што е добро и културно понашање, а не сега вие да ги користите во својата предизборна кампања, нашите лебеди нема да подлегнат под вашите партиски притисоци
овој е лебед од странски служби
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.647
Поени од реакции
4.336
Да, се согласувам.
Сега само технологијата ни дава прилика да ги видиме оние мрднатите. :D
Али сепак некои ги има удрено во глава повеќе од други. Статуси по фб за секоја можна ситуација во денот, слики од кафиња и јадења, албуми од новородени бебиња со 200 слики внатре ... многу вишок време и погрешна перцепција дека некој го занима сето тоа.
True. Само донекаде и не се они криви реално темпото со кое технологијата напредува малку е тешко за следење за обичните смртници.

Модерново време си носи со себе еден куп нови предизвици, а голем дел посебно во Македонија сеуште живеат во средниот век - за жал.

П.С Не треба да си Шерлок за да сфатиш дека 100 слики со полуголи цицки се плач за внимание.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.672
Поени од реакции
6.379
Labudovi plivaju ulicama nakon poplave, Velika Britanija
Capture.JPG
Само им фали една делегација од нашиот сосед
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.672
Поени од реакции
6.379
Оваа може вода да и носи на нашата Capture.JPG
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
259
Поени од реакции
169
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.672
Поени од реакции
6.379
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
Било е во Македонија. Дали туристката е од Косово или е б'лгарка не знам. Лебедот е жив, да го ебам, шо проблеми ни напраи.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.131
Поени од реакции
4.428
Абе жив е лебедо или не е жив???
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.602
Поени од реакции
34.813
Колку треба да си забеган да пишеш го убила:icon_lol: за крило го потегнала голема работа, ова како за хрватите со фоката што ја почешал нашиот и побегнала во вода, па го депортираа
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Меѓувремено во македонските медиуми:
За бугарската туристка која уби лебед во Охридското Езеро
Бугарска туристка за една слика уби лебед
се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро
Бугарска туристка убила лебед во Охридското езеро

Дури до Daily Mail стигнавте:
The woman, reportedly from Bulgaria

Jас досега разбрав дека туристката сепак не е б'лгарка и дека лебедот е жив. Уште чекаме да разбереме дали е било лебед и дали е било во Македониjа.
Ти па се испотресе дали била од Бугарија.
И ако стварно е шо праиме сеа?
Македонец уби делфин во Хрватска, не посрамоти нас. Битно е шо постојат кретени што плачат за ќотек.
И да, според модерни граници и географија, поголемиот дел од Охридско Езеро е во Македонија.[DOUBLEPOST=1457729801][/DOUBLEPOST]
Колку треба да си забеган да пишеш го убила:icon_lol: за крило го потегнала голема работа, ова како за хрватите со фоката што ја почешал нашиот и побегнала во вода, па го депортираа
Тоа можеш да го контактираш авторот на веста. Дали намерно да привлече внимание и кликови или не, пиши му, сварете си кафе, напрајте си муабет со сите салтанати.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.602
Поени од реакции
34.813
Ти па се испотресе дали била од Бугарија.
И ако стварно е шо праиме сеа?
Македонец уби делфин во Хрватска, не посрамоти нас. Битно е шо постојат кретени што плачат за ќотек.
И да, според модерни граници и географија, поголемиот дел од Охридско Езеро е во Македонија.[DOUBLEPOST=1457729801][/DOUBLEPOST]
Тоа можеш да го контактираш авторот на веста. Дали намерно да привлече внимание и кликови или не, пиши му, сварете си кафе, напрајте си муабет со сите салтанати.
Не правам муабет со такви луѓе, ти боље можеш да се разбереш со него пошто пренесуваш такви вести од сумливи порталчиња.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Не правам муабет со такви луѓе, ти боље можеш да се разбереш со него пошто пренесуваш такви вести од сумливи порталчиња.
Не знам Рон. Тебе те интересираше колку е забеган.
Веста беше напишана во секој македонски медиум.
Вајда сите порталченца ни се сумливи.

Да не го дрвиме. Ти не си по животните и биди искрен многу ти е гајле за лебедов.
Ама ова дека е кајгана, мора да се напише по некоја мудрост, лајкче да се улови.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
259
Поени од реакции
169

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Извини ме, во право си, пишете што сакате.


Ќе дигнете паметник во Скопjе, "Лебедот Џорџ, паднат во нерамна борба со бугарските окупатори".
ok.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom