Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

B

Beginner

Гостин
Прегледај го приврзокот 263464
Трчањето покрај девојка ми не го бројам со нејзиното темпо и барање на најрамната патека е мн полесно, искрено мислам дека не е убаво измерено искачувањето зашто онаму каде што се гледа дека ми е темпото заникаде е доста долга и стрмна угорнина а според апликацијава е едвај 30 метра (мада мислам дека тоа е искачување а не дожина, должината на тој дел е сигурно барем 250-300м)
Искрено знаејќи дека долго не сум трчал (а и со девојка ми ретко трчам) ова ми е одлично време (иако на себе си викам дека е мизерно и дека морам мн да подобрам :) )
Ќе се потрудам да сум малку поактивен со трчање, а може и да дадете препорака за апликации кои најчесто ги користите за да се за следиме и мотивираме
А наскоро се надевам ќе се подноват и со саат за трчање па ќе биде уште подобро нема да носам телефон :)))

пс некој од поискусни е саатџии дај те препорака (чекам да видам што ќе презентираат apple, ама ако не е добро се мислам за garmin vivo active 4,или може некои xiaomi (кај овие единствено што не ми се допаѓа е што се прилично големи оние подобрите модели)
Smartwatch Xiaomi Amazfit Pace Black
Јас го земав и за сега добар е.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Smartwatch Xiaomi Amazfit Pace Black
Јас го земав и за сега добар е.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Колега го има овој, супер е, +1 и од мене.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Изгледа само јас имам проблем со Pace, во парк под многу дрва на 8км ми скрати 550 метри
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Не разбирам зошто би купил Xiaomi кога за 120 евра имаш солиден Гармин саат за трчање.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Каде тоа? На Гармин во Анхоч најевтина им е нараквица тоа 7000 а саатот 200 евра.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Forerunner 35 се наоѓа нов неотпакуван за 120 евра. Можеби делува поефтино од овој ама Гармин е дефинитивно подобар избор ако го купуваш само за трчање саатот
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Го погледнав овој пред некое време има пристојни карактеристики, искрено незнам зашто ми е врежан у меморија да го избегнувам. Треба да тркнат до продавница да го погледнам во живо
Smartwatch Xiaomi Amazfit Pace Black
Јас го земав и за сега добар е.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Колега го има овој, супер е, +1 и од мене.
Изгледа само јас имам проблем со Pace, во парк под многу дрва на 8км ми скрати 550 метри
Ако добро се сеќавам овој е само за трчање, а мене ми треба барем и за базен
Forerunner 35 се наоѓа нов неотпакуван за 120 евра. Можеби делува поефтино од овој ама Гармин е дефинитивно подобар избор ако го купуваш само за трчање саатот
Покрај трчањето барем и базен барам, а пожелно е кога би имал и Поддршка за HIIT
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Не разбирам зошто би купил Xiaomi кога за 120 евра имаш солиден Гармин саат за трчање.
А имаш користено Xiaomi или знаеме само за гармин? Јас го имам PACE и функционира супер. Имам трчано со колега кој има гармин и двајцата истрчавме рамно 10к. Плус има екстра батерија. Ако ти е за рекреација е супер.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
А имаш користено Xiaomi или знаеме само за гармин? Јас го имам PACE и функционира супер. Имам трчано со колега кој има гармин и двајцата истрчавме рамно 10к. Плус има екстра батерија. Ако ти е за рекреација е супер.
Дај да смириме топката секој си има свое мислење, ако е само за трчање ги имаш оние на декатлон брендот што за 30-40€ имаат топ ГПС, не мораш ни гармин ни Xiaomi.
Од моја перспектива Xiaomi е одличен бренд, краток период користев нивни телефон (единствен андроид што сум го имал и бев мн задоволен), веќе повеќе од 2 години користам mi band 3 и искрено кога би имал ГПС на него никогаш не би го сменил. Ама планирам да се посветам пак на спортски активности како што имав пред некое време а мразам да трчам со телефон, затоа барам нешто што ќе ми го овозможи тоа. Во базен за пливање телефон секако не можам да земам па затоа и тоа не го спомнувам мн мн.
Ако мене ме прашаш би сакал Apple да извадат конечно нешто што ќе има батерија повеќе од 5 минути, реално нивниот е убедливо најдобар на тестови од луѓе (освен HR и GPS нивниот е доста добар и за детекција на здравствени проблеми)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Земи GTS, не му ја мисли. Топ е.
 
Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Маратонци.. што мислите ќе се одржи ли Скопски? Нешто ми е уште сумливо и се предомислувам дали да се пријавувам... Знам ВМТМ имаше убава организација ама таму имаше мин 10х помалце луѓе и безбедноста бар што гледав беше запазена.. на Скопски со над 1к луѓе ми е страв малце? Повелете мислења :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Почетник сум во трчањето, па ако може да ми предложите некои патики, само да не морам да продадам бубрег за да ги купам :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Препорака за Nike Downshifter, истрчани скоро 170км, никаков проблем, доволно удобни.
Мада мислам дека чорапите со двојно дно (против плускавци) е тајната состојка.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Маратонци.. што мислите ќе се одржи ли Скопски? Нешто ми е уште сумливо и се предомислувам дали да се пријавувам... Знам ВМТМ имаше убава организација ама таму имаше мин 10х помалце луѓе и безбедноста бар што гледав беше запазена.. на Скопски со над 1к луѓе ми е страв малце? Повелете мислења :)
Мое мислење е дека нема да се одржи. Уште кога го презакажаа бев скептик, али ќе видиме. Како и да е, и да се одржи ќе го нема тој дух што скопскиот маратон обично го има... бар не оваа година.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Маратонци.. што мислите ќе се одржи ли Скопски? Нешто ми е уште сумливо и се предомислувам дали да се пријавувам... Знам ВМТМ имаше убава организација ама таму имаше мин 10х помалце луѓе и безбедноста бар што гледав беше запазена.. на Скопски со над 1к луѓе ми е страв малце? Повелете мислења :)
Епа не се пријавувај ако ти е страв, што прашувате, сешто. Некој на форумов да ти каже пријави се, да ти бидне нешто и после на форум Кајгана така ми кажаа. Не сте деца сами да не можете да донесете една одлука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom