Трансексуалност (општо)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
Неизбежната реалност е дека ако ти нападнеш транс жена во веце ќе бидеш тужена или фрлена у затвор.
а која е придобивката што ќе мочаш меѓу жени? Освен воајеризам и потенцијална прилика да нападнеш некоја жена?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
а која е придобивката што ќе мочаш меѓу жени? Освен воајеризам и потенцијална прилика да нападнеш некоја жена?
Транс жените се жени. Не добиваат никакви придобивки во женски вециња што се различни од сите други жени.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
Транс жените се жени. Не добиваат никакви придобивки во женски вециња што се различни од сите други жени.
не се жени, како може да бидат жени? Не значи дека некој ако пие хормони дека е жена.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
не се жени, како може да бидат жени? Не значи дека некој ако пие хормони дека е жена.
Епа значи, не знам што да ти кажам. Така се користи зборот „жена“ денес, сме го дискутирале ова претходно.
 
J

joli1

Гостин
Јас не сум тој што ја дефинирал така. Транс жените кои сакаат мажи се хетеросексуални по дефиниција, не моја.
Се разбира дека ја користат повеќе луѓе, тоа не менува ништо дали машко или женско седело на шолјата.
И да, исто е. Жените нема ни да препознаат дека тоа е транс жена во најголем број од случаите.

Брат, не ситничи многу за зборови. Ако се формира кај тебе како мало дете, тој практички е вроден. Тоа ми беше поентата. Независно од дали мислиш дека е вроден или не, тој е непроменлив.
Парадоксално е ова што го зборуваш, уште попарадоксално е тоа што го браниш.

Да, сигурно нема жените да препознаат дека е транс жена, уживај.

Мислам дека е залудно да дискутирам со тебе, ставовите ти се зацементирани и неподложни на промени, дури и кога би те натерал да прогледаш одредени работи. Неколку пати излезе контрадикторен, уште толку пати бранеше сулуди работи - затоа да се сложиме дека не се сложуваме.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.109
Поени од реакции
3.510

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Транс-децата не „сакаат“ да бидат другиот род. Ова е типичен показател за психијатриска евалуација дали некоја личност е транс или не.
Тие кажуваат дека се машко или женско, а не дека сакаат да бидат.

Затоа овие аналогии со гусари и принцези не ви се релевантни.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.823
Поени од реакции
15.755
Транс-децата не „сакаат“ да бидат другиот род. Ова е типичен показател за психијатриска евалуација дали некоја личност е транс или не.
Тие кажуваат дека се машко или женско, а не дека сакаат да бидат.

Затоа овие аналогии со гусари и принцези не ви се релевантни.
Ama djaba kazuva nekoj vo Ukraina deka se chuvstvuva zena, go prakaat ns front i umira
 
D

Deleted member 95595

Гостин
За жал, стана секојдневие и незапирлив бран да Секој некој шо имат психички проблем, како шо имет луѓево шо се трансекцуалци, и не само тие, него сите припадници на азбуката, си давет имиња и називи сами за себе и барет нивната пореметеност да се рачунат како нормала и природно се со цел да тие самите си се осеќет поубо вп нивната кожа.
Како е тргнато, ќе се групирет утре ден сите педофили, и ќе кажат дека сексот е секс, без разлика дали некој/а имат 5 или 15 години и ќе барет право да можат да се сексет со 8 годишни девојки/дечки зошто љубовта е слепа и не познават боја, националност, пол и возраст
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.687
Поени од реакции
35.044

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Еве јас сум машко, и ви кажувам што е жена. Ама пак не слушате.
Поточно кажано, само конкретната личност може да ви каже дали е маж или жена.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.687
Поени од реакции
35.044
Еве јас сум машко, и ви кажувам што е жена. Ама пак не слушате.
Поточно кажано, само конкретната личност може да ви каже дали е маж или жена.
Природата има кажано што е маж, а што е жена.
Кај му е матката на овие твоите жени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom