Тоше Проески

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Што во ерата после Тоше?
Профитирање на неговата смрт, правење концерти во чест на Тоше за многу пари. Снимање албуми за Тоше исто така за многу пари.....Сите ќе си пеат и ќе си зимаат многу пари.
Квалитетни пеачи? Имало, има и ќе има. Само некои од нив се неоткриени, седат дома и си пеат додека се бањаат. Немаат пари за да снимат една песна, имаме лоши музички покровители. Мак Звезде и тие Идоли и М2 3 и 4 смрдат на 100 метри со пречки....Супер ќе биде, ќе цути нашата скромна музичка сцена....ќе се прават хуманитарни концерти и сите ќе бидат за ПРВ пат(или не)
 

Symbolic Art

Метал Џумбушлија!
Член од
28 јануари 2007
Мислења
192
Поени од реакции
23
Преку пенис со темиве за Тоше! Кој дел од фразата ПОЧИВАЈ ВО МИР не ја СВАТИВТЕ! Отвори весник Тоше ќе снимал филм, пушти телевизија Тоше запрел куршум со подникнатата брада, стави се на форум Тоше убил Предатор со зуби. Ако вистински го почитувате жалете го тивко во себе со достоинство, а не да тепате празни муабети до апокалипса!
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Видовме како изгледа да имаме една музичка икона која знаеше да се носи и со слава и со кариера....Треба да е добар пример како треба идните пеачи да се однесуваат за да бидат успешни, како да се носат со сето тоа...
Макар да сметам дека ваков ангелски глас и појава уште долго нема да не израдува


.........
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
1. Go molam nokva neboto
2. Gromovi na dusa
3. Volim osmjeh tvoj
4. Boze cuvaj ja od zlo
5. Vezi me za sebe
6. Srce nije kamen
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Песнава е преубава, едвај чекам да ја чујам.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Преку пенис со темиве за Тоше! Кој дел од фразата ПОЧИВАЈ ВО МИР не ја СВАТИВТЕ! Отвори весник Тоше ќе снимал филм, пушти телевизија Тоше запрел куршум со подникнатата брада, стави се на форум Тоше убил Предатор со зуби. Ако вистински го почитувате жалете го тивко во себе со достоинство, а не да тепате празни муабети до апокалипса!
Леле се изначитав глупости! Како сакаш да го памтиш Тоше ако не го спомнуваш и не кажваш за неговиот постигнат успех и ако не го фалиш?
Преку путката со то ОСТАЈТЕ ГО ДА ПОЧИВА ВО МИР! Ние не го обвинваме за нешто, ние не збораме глупости, едноставно, ние го фалиме неговиот глас и неговиот успех, а ти ако не можиш да читаш за него не мораш паше ич! Јас вака го жалам, гласно, јавно, сакам да знај цел свет колку го обожавам и колку тој успеа и колку е важен за нашата музичка сцена, а ако ти не можиш да се сносиш со то..Епа пашулакис, то е твое проблемче!

Се согласувам со Лејди..Сите треба да тргнат од неговиот пример за да почнат да запливат во водите на успехот. Не велам дека треба да бидат како него, туку едноставно да се согледаат на него и неговиот успех и тоа како тој знаеше да го сноси..Само така ќе станат, приближно добри и квалитетни пејачи.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
А нели може да се стави крај на разни путки и пениси?????
И да се води нормална дискусија, и секој одговор да се стреми кон темата? Јасно е прашањето „Што после Тоше?„ или разбрано од моја страна што ќе правиме без Тоше, шо ќе биде со Македонската музичка сцена и ќе има ли уште хуманитарци како Тоше....
Фала
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Некој ако знае нека помага :).. Од каде можам да слегнам „ ноти “ од песните на Тоше Проески...

На мојот 17-ти роденден, мојата бест френдка, ме изненади со феноменална изведба на „Hero“ од Енрике, како и останатите гости така и јас, останавме без зборови, и откако мојата драга другаркичка конечно ја заврши изведбата на пианото, сите ја гледеа едно 5-6 секунди и почнаа силно да плескаат со рацете ( Браво, Мацко, овој подарок нема никогаш да го заборавам).......................................
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не се тешки песните на Тошка бе... Има ли ден за нас, Без тебе, Немаш ни благодарам - ем убави ем лесни.

Пуштај ЦеДе, и седнувај да свириш.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Точно така...има еден дечко кај мене у комшии ги свири. Еднаш ја така радознал отидов и го прашав случајно да не има ноти, а он ми рече дека и јас да сум седнел шо во прстиве сум ко да ги немам ќе сум ги свирел песните....не пробав:toe:али знам дека и он не е нешто посебно при свирење
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Не се тешки песните на Тошка бе... Има ли ден за нас, Без тебе, Немаш ни благодарам - ем убави ем лесни.

Пуштај ЦеДе, и седнувај да свириш.

Можеби се певливи, но фали ангелски глас....Секој не може да ги интерпретира во нивната најслична оригиналност
Убавината е во едноставноста во се, па и во музиката:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ma добри се за фаќање женски :pipi:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Можеби се певливи, но фали ангелски глас....Секој не може да ги интерпретира во нивната најслична оригиналност
Убавината е во едноставноста во се, па и во музиката:)
На сите ни е јасно дека почина Тоше! Може и да олабавиме малку. Човекот културно си праша кај може да најде ноти, не дали ќе му фали ангелски глас и колку е тој потребен во песните.

На темата:
на 2akordi.net има гитарски табови кои може да ти помогнат малку од малку при свирење на песните.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Се сложувам со Пабло,ама не се сите музичари,еве јас на пример можам само да ја слушам и да свирам (се фалам бе,па шо),ама некој кој не е толку искусен нема да може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom