Топ листа надреалиста

Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Kolku sto mozev da vidam gi nema nikade niz forumot,postarite generaci sigurno dobro gi znaat.Po mene tie se tatkovci na komediata na prostorite na bivsaJugoslavia.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Ихх... ги фатиф, при крај.. на ЈуТел.
Одлична екипа... а богами и качига.

Од време на време ќе ми текне да тркнам до ауто-пазар за да побарам дискови со нивни епизоди, ама додека да дојде недела, заборавам на тоа.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Tonchie напиша:
Ихх... ги фатиф, при крај.. на ЈуТел.
Одлична екипа... а богами и качига.

Од време на време ќе ми текне да тркнам до ауто-пазар за да побарам дискови со нивни епизоди, ама додека да дојде недела, заборавам на тоа.
pa imam jas edno dva tri saati material od niv ako mozam nekako da ti gi pratam kazi.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Svoevremeno koga se raspagase Jugoslavija tie bea najpopularni,pocnaa ranite osumdeseti godini i bea zakon za toa vreme.I den denes se sekavam na nekoi skecovi sto gi imaa Dr. Nele i Dzuro a najinteresnoto nesto e sto togas edna potpolno glupava pesna ja napravija golem hit.Za sreka ja najdov pesnata i ja stavam da ja slusnete i vie,eh koi vreminja bea togas?

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Омилен клип од серијата:


Кои будали беа овие :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.347
Поени од реакции
79.173
Ја ги пратам од почеток (половина осумдести).
Првата ТЛН беше со поинаков концепт.
Ова што вие го памтите/знаете е трета (или евентуално втора ТЛН).

Првата ТЛН беше со многу повише музика. Краток скеч, па песна, краток скеч, па песна....
Песните беа од новокмпонирана, строго.

Тоа време имаше уште едно откачено сараевско шоу (наводно за деца): Зак и Мак се викаше и мене ми беше супер. Незнам денес дали би ми било така добро.
--- надополнето: Oct 14, 2011 3:25 PM ---
...Po mene tie se tatkovci na komediata na prostorite na bivsaJugoslavia.
Со оглед на тоа дека почнаа околу половина на осумдесетите, тешко би можеле да се наречат татковци на комедијата во СФРЈ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.347
Поени од реакции
79.173
^ Новокомпонирана е вистинскиот збор. Моја грешка.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми беше најдобар скеч сисање мотке, отворањето од Неле со мотиви од Костурица е епик

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.930
Поени од реакции
7.586
Понови епизоди едно време даваа на Алфа тв ,сега не сум приметил дали даваат сеуште

последно кога ги гледав на Алфа тв беа со некои нови глумци и овој скреч го даваа
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Во склад со синоќешните случувања на натпреварот Македонија - Шведска, да постирам една кратка информација:

Во Шведска проблеми, здраво! :pos:


Погинули 25 људи и 18 пингвина :pos:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Во склад со синоќешните случувања на натпреварот Македонија - Шведска, да постирам една кратка информација:

Во Шведска проблеми, здраво! :pos:


Погинули 25 људи и 18 пингвина :pos:
Ова беше продолжението, позадината од Аба ме умира од смеа, секогаш кога ќе го слушнам.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Дури сега ја видов темава ... ееехххх легендарните ТЛН , почнав да ги гледам при крајот на осумдесеттите и за тоа време беа урнебес ... без разлика дека беа копија на Monty Python flying circus , сепак беа оригинални на свој начин ... дали некој се сеќава на епизодата кога играа Хркљуш ? :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom