"Те сакам" - вистина или само излитена фраза?

TE SAKAM-vistinski zbor-da ili obicna fraza-ne???

  • da

    Гласови: 71 57,3%
  • ne

    Гласови: 53 42,7%

  • Вкупно гласачи
    124

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Јас одма познавам дали некој го мисли тоа кога ќе го каже или не, а јас лично го кажувам и без да го мислам:pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Иако ми е навика тоа да го кажувам на кого било како заебанција сепак вистинското Те сакам го чувам само за саканата и воопшто не ми е излетена фраза за мене зашто со тие 2 збора се си кажуваш иако некогаш и делата се повредни од зборовите. Но недостаток на дела за мене се компензира со таа фраза.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Во овие времиња тешко ми е да поверувам дека постои вистинска љубов и тешко е да се најде некој кој ќе ти каже искрено те сакам, но има и чесни исклучоци.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Вистинското `Те Сакам` секогаш не се кажува само со збор-може едноставно да го почуствуваш па зборовите и не мора да бидат кажани.Мислам дека денес тоа повеќе личи на излитена фраза-среќа што имам на кому да го кажам`те сакам`.
 

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Не може да биде излитена фаза, сепак тоа го велиме ако чувствуваме нешто. Но, за да фразата го постигне својот ефект мора да биде кажана на вистинскиот начин.:smir:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
мнооооооогу пати сум слушнала ,,те сакам ,, а воедно и сум рекла ,,те сакам ,, иако тие зборови во неколку наврати немале значење. така да повеќе не верувам во ,, те сакам ,, зошто има многу начини да се покаже тоа и само тоа го ценам кај една личност...тоа што ти го кажува со зборови да го покаже на дело...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Со оглед на тоа што полесно би седела на оган, отколку да кажам Те сакам, јас кога ќе го кажам, тоа и го мислам и осеќам во моментот. Имам таков проблем со искажување и преточување на моите чувства во зборови, толку сум смотана, толку некако се плашам од сопствените чувства на моменти, неспретна сум со емоциите - така да еднаш имам кажано те сакам, и тоа не знам ни како успеав да го изговорам тоа, со оглед на горе наведените особини што ги кажав во однос на моето искажување чувства...:toe:
Според мене клише е кога го кажуваш само за да го кажеш, излитена фраза може да биде само ако не го осеќаш тоа, а го кажуваш.
А ако тоа го чувствува човек, ако осеќа љубов и ако каже те сакам, тогаш не гледам ништо излитено во тоа човек да покаже и каже како се осеќа.
Што се тиче изговарање те сакам од другата страна...ќе си почекам... не го знам чувството, ама не губам надеж. Не е дека сум зависна од те сакам, ама затоа што не сум го чула, би сакала да го осетам чувството. И нормално, сакам да биде the те сакам, искрено...
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
те сакам- само за саканата личност. Кога се кажува ова на некој кој не го сакаш ко да се омаловажува она вистинско те сакам, а со тоа и се омаловажуваш себе си. Треба чивекот да заслужи да му кажеш те сакам
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
smtam deka treba da bide upateno samo vistinski do vistinskiot ...jas licno go kazuvam po nekolk pati vo denot i istoto i go slusam tolku pati veke podolgo vreme i sum presrekna,...sekogas e kazano iskren i so mnogu ljubov ....pozz do site zaljubeni:):baeh:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Мислам дека денеска е само излитена фаза, но јас ја кажувам само коа стварно ја мислам. Е сеа на мој години дали е тоа вистинска љубов незнам, ама знам дека ја кажувам фразата само коа е нешто посебно.... досега само на една личност и иам речено така.... :)
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
Мислам дека денеска е само излитена фаза, но јас ја кажувам само коа стварно ја мислам. Е сеа на мој години дали е тоа вистинска љубов незнам, ама знам дека ја кажувам фразата само коа е нешто посебно.... досега само на една личност и иам речено така.... :)
JA ZNAM NA KOJA....OSVEN AKO NE SE LAZAM???
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Овој збор го употребувам многу многу ретко,и не ми е баш фраза :smir:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Никако не е излитена фраза!...Според мене тоа е шмек фраза која што е врв на искажување на своите емоции. Никогаш не треба да се каже доколку не се чувствува тоа. Сепак со ТЕ САКАМ ја искажуваш љубовта према особата која целосно си ја прифатил како супер личност во твојот живот и те праи среќен...Моментот коа доаѓа на кажување на оваа фраза уште повеќе ги зближува двајццата во врската :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Во последно време доста излитена фраза, која ја мислат многу мал дел од оние кои ја кажуваат. Повеќе се користи за исполнување на желби.
Фраза која со себе носи тежина и не е многу лесно да се искаже, но сепак ако е кажана од срце, претставува дар за секого.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom