"Те сакам" - вистина или само излитена фраза?

TE SAKAM-vistinski zbor-da ili obicna fraza-ne???

  • da

    Гласови: 71 57,3%
  • ne

    Гласови: 53 42,7%

  • Вкупно гласачи
    124
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Само излитена фраза е, ама најчесто. Има луѓе што го кажуваат колку само да го кажат и да предизвикаат убави чувства кај другиот, има луѓе што навистина се искрени кога кажуваат ,,те сакам’’.
Али во последно време се повеќе и повеќе станува излитена фраза. Сепак, голема е потребата од неа. :pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
obicna fraza

pa vo posledno vreme a i najcesto e samo obicna fraza,kolku da se kaze TE SAKAM,onaka od potreba,bez vrska.a treba da e vistina,ama tesko se znae dali koga ke ti go kaze nekoj e vistina...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Може да биде најубавата вистина, но и најголемата лага... Нешто како меч со 2 острици.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
ејј незнаев што да одберам...
според мене, е вистински збор и си го има своето посебно значење..зашто јас неможам да го кажам тоа ако не го мислам..
а повеќето го кажуваат тоа за да добијат нешто најчесто.и тоа највеќе машките, не дека И некои женски не прават така..али тоа е.. неможеш на никого да веруваш..
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
абе коа го чувствувам тоа го кажувам................... едит: особено коа сум пијан
коа не, има други начини да се набие филм:smir:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
se pocesto ona "te sakam" se kazuva radi reda kolku da se rece a ne zasto toa navistina nekoj go cuvstvuva na golema zalost...smetam deka ne treba taka i jas licno toa te sakam go kazuvam dokolku navisina ja sakam taa lisnost...nikogas ne bi mozela da mu kazam na nekogo te sakam a da ne go mislam toa..malce ironicno e...pozz
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Повеќе е излитена фраза, но не значи дека некој не го мисли тоа и не го чувствува кога ќе го кажи...
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
Fraza kako fraza ne mi znaci nesto mnogu,pobitni mi se delata.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Анкетава... ај, добро.

Малку безвезе прашање.
Ако го мислам, ќе го кажам, ако го кажам, значи го мислам, кај мене е вистина во двата правци.

Излитена фраза? Фраза ко фраза, секој сака да ја чуе, не секој сака да ја каже, некој љубовта ја рамни со ерекција, некој се оградува од емоции и е несигурен на ова поле, некој не верува во неа, абе за сто луѓе сто различни одговори имаш на темава.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Чувство преточено во два збора! Фраза, да, ама зошто бре излитена? Зошто да не и кажам на мама дека ја сакам пред да оди на работа, на сестра ми кога излегува со дечкото или на тато кога ќе тргне на пат? Е сега тука одма ми иде она love is action not words!
Ama jas постојано правам работи за нив затоа што ги сакам, иако знам дека многу често тие чинови не се перцепираат и свакаат правилно! На нив повеке се гледа како обврска која мора да се исполни кон најблиските, пријателите итн. Обврска мај ес!
Затоа милувам да им кажувам дека ги сакам!Го чувствувам тоа и сакам да знаат!
Ги праи среќни ! А нивната среќа, искрено, ми значи!
А кога некој стварно ќе ми го окупира крвавиов орган завртен на лево е тогаш милувам да кажувам те љубам! Ова пак чудно и забегано звучи! Мене едноставно ми е моќно и посоодветно за онаа малку поинаква љубов!
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Pa ja do sea iam videno deka e samo izlitena faza. Posho mene do sea bar mi go kazuvale ko takvo(go uvidov toa) Ali eve ja na primer kazuvam Te sakam samo koa go osekjam. Ne treba da si igrame so tugjite cuvstva!!!!!!!!!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a kako ke znaete koga nekoj ke vi kaze "TE SAKAM",deka navistina ve saka?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Поарно да се почувствувам и да бидам сакана, него секој ден некој да ми труби дека ме сака, а ни С нема од сето тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom