"Те сакам" - вистина или само излитена фраза?

TE SAKAM-vistinski zbor-da ili obicna fraza-ne???

  • da

    Гласови: 71 57,3%
  • ne

    Гласови: 53 42,7%

  • Вкупно гласачи
    124
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Делата кажуваат повеќе од зборот. In other words те сакам кога ми велат не ми значи нешто многу.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Верувај на дела, не на зборови, нели?:smir:

Нели е слатко кога некој што ти значи ќе ги изусти овие зборови??
Секако дека е. Мене особено, многу ми значи личноста која ја сакам, често да ми го кажува тоа и да ме потсетува колку и' значам. Доколку е обична, излитена фраза како што ја нарече ти, не треба да се обрнува внимание-таквите луѓе не треба да се дел од нашиот живот. Сепак, да не одам далеку од темава, пред се зависи од карактерот на личноста. Некои луѓе го велат тоа од навика, некои ја кажуваат вистината, некои воопшто не го велат то.:smir:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
па кога ќе се потсетам дека на секоја втора која ми се љути и викам те САКАМ .. а воопшто не го мислам тоa :nesvest:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
те сакам коа ќе биде кажано е вистинито,али сепак се излитува тоа кажување до ден денес многу е поубаво да се покаже со внимание, или пак на индиректе начин отколку некој да ми каже те сакам после месец идење......:tapp:
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Те сакам е тешка излитена фраза ! Кај може дете од 15 години да засака 3 партнери во рок од една година и да вели дека тоа е љубов. Ма дај ти се молам, понекогаш е злоупотребена таа фаза и од нас машките колку да се легне нешто или да се придобие некој преку збор.
Делата ја покажуваат љубовта, не зборовите !
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Те сакам е тешка излитена фраза ! Кај може дете од 15 години да засака 3 партнери во рок од една година и да вели дека тоа е љубов. Ма дај ти се молам, понекогаш е злоупотребена таа фаза и од нас машките колку да се легне нешто или да се придобие некој преку збор.
Делата ја покажуваат љубовта, не зборовите !
да точно за дечиштата од 15 години, ама па име луѓе шо ко ќе кажат те сакам стварно го мислат то . е сеа можда не се многу ама има такви
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Zavisi od licnosta so go kazuva toa. Ako e nekoj odlepen tip onda toa "te sakam" kazano od nego e samo izlitena fraza koja i ja kazuva na sekoja devojka, ama ako e nekoja seriozna licnost koja go kazuva samo ona sto go misli onda toa "te sakam" e vistina. Ovaa fraza treba da se potvrdi i so dela ne samo so zborovi.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Misla deka TE SAKAM e zbor koj navistina moze da ne povredi ako e kazan samo onaka bez nikakvi cuvstva.....zatoa veruvam na delo a ne na zborovi :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Зависи од многу фактори а пред се од личноста. Ако некој на секои 2 мин. ви повторува дека ве сака, а потоа фаќа друга на која и го кажува истото не можете да очекувате дека тоа "те сакам" е искрено кажано, додека пак има луѓе кои навистина го мислат тоа.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не е потребно некој да каже ТЕ САКАМ,битно е да покаже на дело.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
И двата случаи.
Тоа се јавува поради навика и секој ден можеш, но пак од друга страна е обрано така да не требало ни анкета а и за прашањето немаш одговор, за кој как.
 

malina

love me
Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Често кажуваат те сакам само од некој личен интересес па затоа и сеповеќе прекинувам да верувам во тоа ако некој ме сака не треба да ми каже тоа се осеќа и треба да знае да го покаже
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Па не сум бас сигурен ама мисалм обицна фраза
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
го викам само на тие што навистина ги сакам... и што им имам докажано дека ги сакам!
иначе ја имам речено 100 пати на некои мивки... ама онака излитено... и тие самите забележваат...
кога сакам некој му давам до знаење дека навистина го сакам... а да му докажам дека го сакам немора да му/и речам дека го сакам!

мене така ми се чини или имам премногу те сакам во постот? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom