Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ги обожавам тетоважите,но Никогаш не би го направил тоа,нема шанса...

Може некој симбол да истетовирам што ке ме потсека на таа личност,но нејзиното име...ни во лудило не.:smir:
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
За да му докажеш на партерот дека го сакаш не мора да праиш такви глупости сметам дека тоа не е правилно......не се знае што може да ни донесе животот и да не останеш со тој партнер и замисли како ке му биде на твојот маж да ја гледа цело врема таа тетоважа на твоето тело.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
За да му докажеш на партерот дека го сакаш не мора да праиш такви глупости сметам дека тоа не е правилно......не се знае што може да ни донесе животот и да не останеш со тој партнер и замисли како ке му биде на твојот маж да ја гледа цело врема таа тетоважа на твоето тело.
Постои ласерско отсранување на трајни тетоважи:helou:

он: Да, би го истетовирал, зашто да не?
 
Член од
10 август 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
nema vrska i da raskines ke najdes nekoja druga ne e edinstvena,a tetovazata ke ti bide eden dobar uspomen od nea i ke se sekavasna nea cel zivot:smir::baeh:taka neli e
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
nema vrska i da raskines ke najdes nekoja druga ne e edinstvena,a tetovazata ke ti bide eden dobar uspomen od nea i ke se sekavasna nea cel zivot:smir::baeh:taka neli e
хахаха така е.. а како ќе се чуствува партнерката?
ете пример ти имаш девојка и има тетоважа од некојси бивш... и секој ебан ден коа ќе се разбуди и ќе ја види тетоважата ќе се секава на бившиот...како ќе се чуствуваш?
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не би го тетовирал нејзиното име незнам глупо ми е инаку сакам тетоваже може нешто друго шо ќе ме потсеќа на неа а не нејзиното име
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
Најискрено ако тоа е љубовта на мојот живот и некој слични работи или ако е прва љубов би го напраил тоа без разлика дали ке раскинам со неа или не ако стварно ја сакам зашо да не барем цел живот ке се сејќавам на неа и на мојата љубов кон неа...!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Нема шанса да тетовирам име на Девојка ,Жена ,Швалерка или слично,,,али дај боже еден ден кога ке имам деца сигурно ке ги истетовирам нивните имиња,,,:wink:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
не би сакала мислам дека нема добро да ми стои...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom