Тетовирање на името на партнерот/партнерката

Дали би го истетовирале името на партнерот/партнерката?


  • Вкупно гласачи
    320

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Во нормални услови не би се истетовирала..т.е. можи после 40 години заедничка љубов,внимание,трепение и фрлање со влечки.

Инаку доколку сум во врска со некој шо многу го сакам(и тој мене),но недај Боже се случи нешто и да умри,тогаш без размислување би го направила тоа.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
НЕ. сега сме заедно, утре не. барам сега за сега така размислувам, а како ќе размислувам 5-6 години не знам :toe:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Знам многу емовки што на 13 години мислат дека ја нашле вистинската љубов и се сечат со жилети испишувајќи го името на својот љубеник на делови од своето тело.

Онтопик: нема.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
комплетно се согласувам со тебе!!! начин за да му докажеш на некој дека го сакаш имаш милион и еден.. тетовирање на личноста која ја сакаш ЖИВА ГЛУПОСТ!!!
Да.
Имам една пријателка која за да докажува на фраерот дека го сака зема со жилет и на раката зема го напиша неговото име.:toe:
И на крај он ја откачи.
Што докажување му направи нема што.:tapp:
Само лузни си направи на раката.:uvo:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И јас имам познаници 2 недели идат и земале со игли си ги пишале почетните букви.:nesum::uvo::nesvest:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Да.
Имам една пријателка која за да докажува на фраерот дека го сака зема со жилет и на раката зема го напиша неговото име.:toe:
И на крај он ја откачи.
Што докажување му направи нема што.:tapp:
Само лузни си направи на раката.:uvo:
ц ц... имам видено со мои очи како името на љубениот го гори на рака т.е го вжигува со кибрит!!! само шо ке го запали шкорчето директно на рака и се гаси шкорчето од кожата.. за болката не коментирам...
абе и да знам дека ми е судено со неа да сум секоја секунда не би се тетовирал. .не би тетовирал баш ништо на мене, барем сега за сега така размислувам за понатака незнам... тоа шо ке го ставам на мене цел живот ке го носам... тереба да се размисли пред да се направи нешто слично како ова
 
S

StereoLove

Гостин
Не,никако...бидејки ако го тетовирам неговото име и ако раскинам подоцна со него следниот дечко постојано би ми префрлал за тоа и ке имаме проблеми:toe:ако се тетовирам тоа ке биде некој знак или пак моето име.:toe:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
би... не сум, не верувам дека ќе.. но би истетовирала име, датум и слично на човекот со кој ке одлучам да го делам животот светот на кој ке се предадам целосно и ке знам дека е целосно мој. точно дека незнаеме што може да се случи и слично но мене такви тетоважи двајца што ги ставаат после венчавка или незнам како подарок за некоја годишнина од брак некој јубилеј позначаен.. ми се навистина преубава причина за тетоважа. не би било сигурно на кирилица или латиница ама би се истетовирала ако некогаш почувствувам дека треба.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Не , никогаш не би го сторила тоа..па дури и врската да ни трае 100 години и да сме во генисова книга. Едноставно мислам дека тоа е глупав начин на докажување на љубовта... како баркод да си ставил на себе... жиг:toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
искрено се водам според принципот "ништо не е вечно" така мислам дека и маж да ми е мн глупаво ми е да го истетовирам името на мојот дечко или маж..Што би се случило ако се разделиме??
Одамна бев дете кога со налив си се чрткав на раце потпишувајќи го името на мојата симпатија, ипак тоа не беше тетовирање :salut:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Нема шанси тоа. Што значи тоа ако истетовирам име на партнерката, дека повеќе ја сакам, што ако секој ден ја малтретирам, ја тепам, и му го истетовирам нејзиното име на раката моја? Што означува тоа? Сакањето и почитувањето се искажува преку дело а не преку осакатување.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
ц ц... имам видено со мои очи како името на љубениот го гори на рака т.е го вжигува со кибрит!!! само шо ке го запали шкорчето директно на рака и се гаси шкорчето од кожата.. за болката не коментирам...
абе и да знам дека ми е судено со неа да сум секоја секунда не би се тетовирал. .не би тетовирал баш ништо на мене, барем сега за сега така размислувам за понатака незнам... тоа шо ке го ставам на мене цел живот ке го носам... тереба да се размисли пред да се направи нешто слично како ова
Тетоважи многу сакам,но не и имиња да ставам.:nenene:Тоа е жигосување за навек.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас си истетовирав “Љубави моја“ то е универзално мото и може да се однесува и на жена и на љубовница и на дете и на куче
Исто и сите мои женки ги викам “злато“ така да не може да дојде до неспоразуми при телефонски муабети или водење љубов да згрешиш името.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Многу, многу не поштујам тетовирање, па затоа мојот одговор е не.
 

Macy Luv

hip hop dance
Член од
28 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Остај тоа шо може после одредено време ќе се премислам, туку многу е селско да имаш истетовирано име на било кој дел од телото и било чие име (дури и на родител за кој знаеш дека љубовта трае цел живот). Покич здравје...исто ко ЈНА на времето шо тетовирале:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom