Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Два месеци не забавува, како можеш да не го сакаш?

Се дружиме не можеме да одлучиме покрај билионс оф планетс дали Плутон е "планета"... Нешто Нил Дисгрејс Тајсон ова-она, Мичио Каку мешал ѕвезди со планети па ќе видиме шо ќе испадне... ;)
Плуто е планета, Нил е џубре, сто пати ти кажав.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.747
Поени од реакции
7.915
Ќе стават лајв стрим камера за целиот соларен систем и 24 часа снимање на земјата кажаа на Сител...
Зашто ти е тоа кога не знаеш нацрт на геометрија, проекции и перспектива? Како го објаснуваш тоа што твоето мало и локално Сонце не го менува пречникот и формата (секогаш проектира круг, никогаш елипса или некоја друга форма) во однос на набљудувачот и во однос на годишните времиња од изгрејсонце до зајдисонце? Ако не веруваш, може да измериш. Не ти треба некоја јака и скапа опрема. Туку ве нашол Dubay, па собира данок на будали и така си го живее животот.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Мичио Каку мешал ѕвезди со планети па ќе видиме шо ќе испадне
Мичио знае за холограмот само смета дека човештвото не е спремно па се зеза, примети го кога и да збори се смешка.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Мичио знае за холограмот само смета дека човештвото не е спремно па се зеза, примети го кога и да збори се смешка.
Исто и Бил Гејтс така збори со смеење... Тоа се вика се исмејува... Пациенти едни :pos:
Автоматски споено мислење:

Мичио знае за холограмот само смета дека човештвото не е спремно па се зеза, примети го кога и да збори се смешка.
Таквите како Мичио Каку, Нил Дисгрејс Тајсон, НАСА ја искривуваат реалноста во која живеете и си играат со човековата перцепција ве имаат ставено во МАТРИКС, во ШЕМА... Тоа е холограмот што не го гледате...
Автоматски споено мислење:

Два месеци не забавува, како можеш да не го сакаш?
Јас па со вас се забавувам... Пишете ми нешто повеќе за месечината што не го менува ликот или за сонцето кое е оддалечено 150 милиони км.а се наоѓа меѓу облаци :zloo:
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.747
Поени од реакции
7.915
Исто и Бил Гејтс така збори со смеење... Тоа се вика се исмејува... Пациенти едни :pos:
Автоматски споено мислење:


Таквите како Мичио Каку, Нил Дисгрејс Тајсон, НАСА ја искривуваат реалноста во која живеете и си играат со човековата перцепција ве имаат ставено во МАТРИКС, во ШЕМА... Тоа е холограмот што не го гледате...
Автоматски споено мислење:


Јас па со вас се забавувам... Пишете ми нешто повеќе за месечината што не го менува ликот или за сонцето кое е оддалечено 150 милиони км.а се наоѓа меѓу облаци :zloo:
Не знаеш да објасниш наједноставни работи. Не умееш да направиш најпрости мерења. Дозволуваш да те влечат за нос разноразни белосветски измамници чии небулози фанатично ги споделуваш и не можеш да се освестиш дека Dubay заработува на твојата неедуцираност, лекомисленост и некритично мислење, продавајќи ти рог за свеќа и правејќи од тебе мајмун.

Честито забава.:pivo2:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Дозволуваш да те влечат за нос разноразни белосветски измамници чии небулози фанатично ги споделуваш и не можеш да се освестиш
Јас пак истото мислење го имам за вас овде... И не би сакал никого да освестувам. Со време секој поединечно ќе свати зошто многу тврдења на НАСА и светската псевдоНАУКА не се совпаѓаат со реалноста во која живееме... Јас тоа не би го нарекол забава туку ШЕГА на ваша сметка...
Автоматски споено мислење:

А кај се наоѓа камерата кога ги снимаат сателитите еден по еден? За слетувањето на Аполо 11?
А кај се наоѓаше камерата кога Нил Армстронг прв пат стапна на месечината? Кај е камерата кога се снима Хабл? А за планетите кај е камерата?
Автоматски споено мислење:

Не знаеш да објасниш наједноставни работи.
:facepalm:
Автоматски споено мислење:

Како дојдовме од 9 планети во соларниот систем до 2006-та потоа 8 за на крај Мичио Каку да каже billions of planets?
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
абе доста се заебаваш
овие па сериозно те сфатиле
rofl
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
абе доста се заебаваш
овие па сериозно те сфатиле
rofl
Albert Einstein made the earth Move with his mind

Michio Kaku on science

Bro, do you even science?
Автоматски споено мислење:

We can all conclude that today's science is based on a science fiction...
Автоматски споено мислење:

Screenshot_2021-09-27-17-26-50-962_com.google.android.youtube.jpg Screenshot_2021-09-27-17-17-49-749_com.google.android.youtube.jpg
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Јас пак истото мислење го имам за вас овде... И не би сакал никого да освестувам. Со време секој поединечно ќе свати зошто многу тврдења на НАСА и светската
Не е сВати туку сФати :)
Па после ќе оправете другото во однос на универзумот и сите рамнини и падови на човештвото :)
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom