Теории на заговор vs. Coincidence theory

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Паричките се некој шпијалтер...цинк, месинг или нешто у тој стил. Магнет обично се лепи на железо...евентуално ако има никел знае железото да изгуби магнетни својства и тоа над 15% кога е.
Автоматски споено мислење:

Тоа не е магнет, туку адамантиум.
Би требало Неодимиум(NdFeB) да е по бојата.....обложени се обично со никел.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.645
Поени од реакции
38.835
Na mene nisto ne se lepi a kolku ke bese jako nekoj dinar plus ke zarabotev :(
јас денес примив втора доза чип. Приметувам почнува магнетизацијата, почнуваат да се лепат ствари. Еволуирам во Магнето.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
јас денес примив втора доза чип. Приметувам почнува магнетизацијата, почнуваат да се лепат ствари. Еволуирам во Магнето.
Магнетните својства се од нано роботите...струјата која ја генерираат создава магнетно поле кое е збир на сите поединечно. На почеток се приметува силата, ама со тек на време како роботите ќе се движат по рандом патеки, така ќе се неутрализирааат полињата меѓу себе. Вака се наредени како војска, и уште немаат команда да се движат и слично на феромагнетот, или неодимиумот вкупното поле е збир од поединачните. Рон...ти се заебаваш, ама длабоко у себе знаеш дека ќе ти ја репрограмираат ДНК то овие сиќушни роботчиња, ќе станеш како мравките под контрола на Кордицепс габите.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Пошто сум Бог не ми е проблем скромноста, ма да може некој да се запраша зошто уопште ти кажувам дека сум Бог.
Автоматски споено мислење:

И братот е Бог....по братска линија.
Имам мал проблем со Крешо и смрт трансхуманизма.... нели е и вештачки колк... стент, пејсмејкер трансхуманизам?

Чипот на Маск... неуралинк... му е замислен како помош... да на почеток помогне пример на луѓе со алцхајмер, парализа ово оно... полека направи линк со пример гугл, клаудо... и на тој левел не е поразлично од протеза, стент...

Оти ја мислам дека е многу супер пример со чипот да се деси следново... добијам нотификејшн дека Рон ме спомнал, помислувам шо да му кажам и тоа се искуцува самото овде, АИ-то прај срч на гугл и ги става линковите тука, рон по обичај чита буквално се шо ќе напишам, постот ќе ми е долг два метара и откако ќе види колку време изгубил да ме прочита ќе свати колку е... колку го сакам?

У исто време - тој дел од секунда - мултитаскувам ја пишувам следната книга, у ворд сама се куца и лекторира.

Додека чипот се ова го прави копа и крипто.

А јас уствари не седам, шетам во природата и го доживувам природниот трансхуманизам, пеперутките се врткаат околу мене... чакрата на срцето ми е отворена се појако оти знам дека на рон му помагам.... а имам време да шетам со пеперутките оти имам ... крипто?

Љ.
:coffee:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.645
Поени од реакции
38.835
Магнетните својства се од нано роботите...струјата која ја генерираат создава магнетно поле кое е збир на сите поединечно. На почеток се приметува силата, ама со тек на време како роботите ќе се движат по рандом патеки, така ќе се неутрализирааат полињата меѓу себе. Вака се наредени како војска, и уште немаат команда да се движат и слично на феромагнетот, или неодимиумот вкупното поле е збир од поединачните. Рон...ти се заебаваш, ама длабоко у себе знаеш дека ќе ти ја репрограмираат ДНК то овие сиќушни роботчиња, ќе станеш како мравките под контрола на Кордицепс габите.
боди ни самиот ти не се разбираш што сакаш да напишеш, сигурно мислиш дека гејтс копа биткоини на човечките мозоци како зоки.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
@Bodhidharma види како почнав да размислувам, форумо како мене ми помага да поврзам нови неурони....

Почнувам да го лајкам трансхуманизмот како решение...

Имено... нели сите трубиме уште од племенските заедници дека главниот проблем е страв од смрт.. пошто религиите веќе ги зезнавме, не ни го прават филмот дека после смрт идеш у рај ово оно... им пласираш сега нова утеха, реална, опиплива - ќе се даунлодираш у серверот...
Нема везе шо тоа би било само даунлоуд на твојте мемории, дека немаме појма шо е душа, свест и тако даље.. им викаш ќе си оргијате на серверот, бирате тело аватар, шетате.. шо сакате ќе прајте... сами ќе си мењате у која симулација да сте... за век и веков...

Тоа - решение за вечен живот - ќе обезбеди да не се развива психопатија, едноставно сите ќе се кул... али у реалноста мене ми е битно мемориите на сите да им ги складирам, правиш ко мини акаша поле - клаудо каде сите искуства идеи размисли од секој се складирани и умрежени... и колективно така побрзо АИ-то ќе сконта две работи..

1. Како да влечеме енергија од етерот за да не ја сјебеме скроз планетава..

2. Ќе го измисли репликаторот, сите ќе се најадени, напоени, а индустрискиот репликатор ќе ја спаси планетата да не ја копаме толку... он ќе реплицира се шо ти треба....

Додека тоа да се деси рекламираш хомосексуалност, трансџендер оти тие помалку се размножуваат за да имаш контрола колку толку над бројката на популацијата, али пошто гледаш дека не се попедерчуваме доволно брзо измислуваш вирус и вакцина за него која треба да го промени твојот геном... у геј.

Значи Рон... нема чип у вакцината, Бил Гејтс е филантроп и размислува како да ја спаси планетава, како и јас... уствари ти како вакциниран многу брзо ќе видиш дека ова... не е безвезе теорија на заговор.

Љ.

:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Имам мал проблем со Крешо и смрт трансхуманизма.... нели е и вештачки колк... стент, пејсмејкер трансхуманизам?

Чипот на Маск... неуралинк... му е замислен како помош... да на почеток помогне пример на луѓе со алцхајмер, парализа ово оно... полека направи линк со пример гугл, клаудо... и на тој левел не е поразлично од протеза, стент...

Оти ја мислам дека е многу супер пример со чипот да се деси следново... добијам нотификејшн дека Рон ме спомнал, помислувам шо да му кажам и тоа се искуцува самото овде, АИ-то прај срч на гугл и ги става линковите тука, рон по обичај чита буквално се шо ќе напишам, постот ќе ми е долг два метара и откако ќе види колку време изгубил да ме прочита ќе свати колку е... колку го сакам?

У исто време - тој дел од секунда - мултитаскувам ја пишувам следната книга, у ворд сама се куца и лекторира.

Додека чипот се ова го прави копа и крипто.

А јас уствари не седам, шетам во природата и го доживувам природниот трансхуманизам, пеперутките се врткаат околу мене... чакрата на срцето ми е отворена се појако оти знам дека на рон му помагам.... а имам време да шетам со пеперутките оти имам ... крипто?

Љ.
:coffee:
Све тоа добро брате, ама на крај ќе му направат шатдаун на свеста и ќе шиба само АИ то....оти у овој свет се одвива војна.
Ова видео секој треба да си го прегледа по неколку пати у годината.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Све тоа добро брате, ама на крај ќе му направат шатдаун на свеста и ќе шиба само АИ то....оти у овој свет се одвива војна.
Ова видео секој треба да си го прегледа по неколку пати у годината.
Али и ова е дел од планот, некој понекад го користи у себични цели али побитна е големата слика.... пошто веќе не се плашат од господ и не пазат како се понашаат, ја ова би им правел за да спречам да прават... бељи.

Гејтс, Маск и компанија се наши луѓе.... работат на планот...

За да јас, ти и слични шо се у љубофффф живеат у рајската градина... заедно со овај човек ...

1622458043911.png


Љ.
:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Али и ова е дел од планот, некој понекад го користи у себични цели али побитна е големата слика.... пошто веќе не се плашат од господ и не пазат како се понашаат, ја ова би им правел за да спречам да прават... бељи.

Гејтс, Маск и компанија се наши луѓе.... работат на планот...

За да јас, ти и слични шо се у љубофффф живеат у рајската градина... заедно со овај човек ...

Прегледај го приврзокот 296962


Љ.
:coffee:
На крај се е дел од големата игра брате, злото и доброто се различни страни на иста паричка. Сега сме у таков циклус, накај Кали Југа....некад било Прва Југа, или Златна Југа
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
На крај се е дел од големата игра брате, злото и доброто се различни страни на иста паричка. Сега сме у таков циклус, накај Кали Југа....некад било Прва Југа, или Златна Југа
Според овие на говинда ние сега излагаме од калијуга... и тука е штосот... планетата нема да не издржи ако чекаме златното доба да дојде па затоа го убрзаваме... со трансхуманизмот... инаку ... толку.

А види шо викаат...

For the past 2,700 years we have been evolving through the ascending Kali Yuga, and this Yuga is coming to an end in 2025. The end of the Yuga will inevitably be followed by cataclysmic earth changes and civilization collapses, as is characteristic of the transitional periods.

Значи мора да убрзаме и со станици у орбитата брате... у случај Говинда да е у право за катастрофите... ондак она - дали си спасен - ќе значи дали има место за тебе на станиците.
Услов ќе биде да не си геј.

Не знам за тебе, јас веќе ги исконтактирав дедовците шо го смислија планот да прашам како да помогнам.

Љ.
:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Според овие на говинда ние сега излагаме од калијуга... и тука е штосот... планетата нема да не издржи ако чекаме златното доба да дојде па затоа го убрзаваме... со трансхуманизмот... инаку ... толку.

А види шо викаат...

For the past 2,700 years we have been evolving through the ascending Kali Yuga, and this Yuga is coming to an end in 2025. The end of the Yuga will inevitably be followed by cataclysmic earth changes and civilization collapses, as is characteristic of the transitional periods.

Значи мора да убрзаме и со станици у орбитата брате... у случај Говинда да е у право за катастрофите... ондак она - дали си спасен - ќе значи дали има место за тебе на станиците.
Услов ќе биде да не си геј.

Не знам за тебе, јас веќе ги исконтактирав дедовците шо го смислија планот да прашам како да помогнам.

Љ.
:coffee:
Ме натера да мислам брате, иако станува збор за ДНК сепак замисли сите оние специмени како Марадона, Ајнштајн, Т-Рекс и т.д. мора негде тие податоци да се складирани...у Акаша Рекордс се можеби спасени.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Ме натера да мислам брате, иако станува збор за ДНК сепак замисли сите оние специмени како Марадона, Ајнштајн, Т-Рекс и т.д. мора негде тие податоци да се складирани...у Акаша Рекордс се можеби спасени.
Финтата е уствари.... универзумот учи и сите искуства ги запишува... не само на оваа планета...учи преку обиди и грешки... и така има корист и од Рон пример... дури и од овие шо го решаваат албанското прашање на форумот....

Али сето тоа бара мноооогу време... еволуција ово оно... и сега тоа нема везе освен како инспирација, идеа за серверот и даунлоуд на мемориите.... пошто планетава нема време... па дедовците мораа план да напраат.

Значи се е како шо треба, вакцинацијата е масовна.

Љ.
:coffee:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Еве една генијална теорија на заговор... само за Джонтра :smirce: и весело друштво...


За тие шо нема да го изгледаат.... треба да се свичнеме на квантни компјуери, ни треба нова технологија на сториџ, вакцината има чип кој запишува податоци у нашата ДНК, 5Г кулите у комбинација со сателитите на Маск да обезбедат покриеност за брз пристап до истите.... нас.

Љ.
:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Еве една генијална теорија на заговор... само за Джонтра :smirce: и весело друштво...


За тие шо нема да го изгледаат.... треба да се свичнеме на квантни компјуери, ни треба нова технологија на сториџ, вакцината има чип кој запишува податоци у нашата ДНК, 5Г кулите у комбинација со сателитите на Маск да обезбедат покриеност за брз пристап до истите.... нас.

Љ.
:coffee:
Вирусите се тие што прават репрограмирање на ДНКто брате, иначе идеален сториџ е дипол на молекул на водата, кога тогаш ќе го откријат :D
АИ у комбинација со квантни компјутери, интерфејси за мозок и глобална покриеност и ние сме боргите брате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom