Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
ja sum zainteresiran
ne sum od sk no ne e problem ke dojdam i ke igrame
daj broj ili fb da se dogovorime
Кога доаѓаш во ск отприлика и дали ти одговара игралиштетото во К.Вода? Може да изиграме еве и babsyy нека дојде.:P
 
B

babsyy

Гостин
И јас ќе дојдам. Count me in! :pipi:

ja sum zainteresiran
ne sum od sk no ne e problem ke dojdam i ke igrame
daj broj ili fb da se dogovorime

Еве 071 701-744, ако доаѓаш во Скопје деновиве пиши порака. И ако сака некој друг да ни се приклучи, добредојден е. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Купив рекет, купив тениски топчиња и ќе играм во маало на терените со другар. Немам играно оддамна....у пм, години поминаа.

Земав од Ранерс рекет за 650 денари, не дека се разбирам ама солиден ми изгледа. Топчиња земав мизерни едно од Џамбо, знам дека ќе биде тешко со нив за играње ама другите скапи ми беа, 500 денари :confused:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Купив рекет, купив тениски топчиња и ќе играм во маало на терените со другар. Немам играно оддамна....у пм, години поминаа.

Земав од Ранерс рекет за 650 денари, не дека се разбирам ама солиден ми изгледа. Топчиња земав мизерни едно од Џамбо, знам дека ќе биде тешко со нив за играње ама другите скапи ми беа, 500 денари :confused:
Каде има кај вас терени? Ајде да се договориме повеќе :).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Каде има кај вас терени? Ајде да се договориме повеќе :).
Па повеќе се кај тебе, него кај мене терените. Во ОУ Мирче има два. Гледам влагаат и играат без проблем. Така да, од Понеделник, да помине полумаратонот и планирам да се занимавам со тоа. Да го глумам најмоќниот, едниствениот Роџер :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Па повеќе се кај тебе, него кај мене терените. Во ОУ Мирче има два. Гледам влагаат и играат без проблем. Така да, од Понеделник, да помине полумаратонот и планирам да се занимавам со тоа. Да го глумам најмоќниот, едниствениот Роџер :D
Тогаш сметајте и на мене за идни договори, ем у комшии ми е :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако фалат, викајте ќе дојдеме јас и другарче. Мене толку не ме бива сеуште (освен што правилна серва имам лајк Андре Агаси), но другаров ќе надокнади за мене во двојки :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.416
Еј еј сметајте ме и мене немој да ме заборајте :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ајде бе тогаш од тука да се договориме. Мислам дека на кеј, кај што се карпиве за качување направени, до нив има тениски игралишта. Треба само да се јавиме некаде (не знам каде :D ) за да резервираме и не се плаќа. Веројатно АМС, ќе се распрашам деновиве и од Понеделник палиме рекетите и ќе се рекреираме :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
Ајде бе тогаш од тука да се договориме. Мислам дека на кеј, кај што се карпиве за качување направени, до нив има тениски игралишта. Треба само да се јавиме некаде (не знам каде :D ) за да резервираме и не се плаќа. Веројатно АМС, ќе се распрашам деновиве и од Понеделник палиме рекетите и ќе се рекреираме :)
Еј не се плаќа? Од тебе прв пат слушам, обично сегде се плаќа. Претпоставувам на тврда подлога се терените... И ако закажеш кажи ми како иде принципот за да знам и јас да закажам во иднина. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еј не се плаќа? Од тебе прв пат слушам, обично сегде се плаќа. Претпоставувам на тврда подлога се терените... И ако закажеш кажи ми како иде принципот за да знам и јас да закажам во иднина. :)
Многу е нормално да помислиш дека се' се плаќа, во таква држава живееме :) Ништо за Џ :D

Кога ги направија, знам дека не се плаќаше со сигурност, него само се јавуваше на телефон и закажуваш термин. Нешто во принцип на одбојкарскиве игралишта што се на „плажите“ на кејов. Сега, можеби има промена, не можам да тврдам али ќе се распрашам и ќе секако дека ќе ја споделам информацијата.

Него, имате сите рекети за рекетарење? :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не сум 100 % сигурен ама мислам дека кај тие игралиште на кеј не се закажува :)
Си одиш, си фаќаш место и си играш :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
Многу е нормално да помислиш дека се' се плаќа, во таква држава живееме :) Ништо за Џ :D

Кога ги направија, знам дека не се плаќаше со сигурност, него само се јавуваше на телефон и закажуваш термин. Нешто во принцип на одбојкарскиве игралишта што се на „плажите“ на кејов. Сега, можеби има промена, не можам да тврдам али ќе се распрашам и ќе секако дека ќе ја споделам информацијата.

Него, имате сите рекети за рекетарење? :)
Ја имам рекети, имам и топчиња мислам, ако не ми ги изгубил брат ми. :D Е сеа што не знам да играм тенис тоа е друга ствар, имам 2-3 пати играно али онака аматерски, на вистински терен само еднаш, и тоа на бољи пар игравме тројца другари, на еден сет се мењавме. Али мислам дека не е битно кој колку знае да игра туку да се истрчаме и да се дружиме. :D
Ај кога ќе дознаеш дали е со закажување или сам идеш и си фаќаш место пиши ми, да знам што да правам. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не сум 100 % сигурен ама мислам дека кај тие игралиште на кеј не се закажува :)
Си одиш, си фаќаш место и си играш :D
Не можам да поверувам. Знаеш зошто? :) Познавајќи го ФИРОМјанството, спремни се овдешниве луѓе крф да плукаат ама ќе играат 48 часа, без престан, зошто нели, гага е :D
--- надополнето: 9 мај 2013 во 02:34 ---
Ја имам рекети, имам и топчиња мислам, ако не ми ги изгубил брат ми. :D Е сеа што не знам да играм тенис тоа е друга ствар, имам 2-3 пати играно али онака аматерски, на вистински терен само еднаш, и тоа на бољи пар игравме тројца другари, на еден сет се мењавме. Али мислам дека не е битно кој колку знае да игра туку да се истрчаме и да се дружиме. :D
Ај кога ќе дознаеш дали е со закажување или сам идеш и си фаќаш место пиши ми, да знам што да правам. :D
Обавезно те известувам. Него ни јас не знам да играм, идам да научам, мада не верувам дека е можно али да се проба :) хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom