Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не можам да поверувам. Знаеш зошто? :) Познавајќи го ФИРОМјанството, спремни се овдешниве луѓе крф да плукаат ама ќе играат 48 часа, без престан, зошто нели, гага е :D
--- надополнето: 9 мај 2013 во 02:34 ---


Обавезно те известувам. Него ни јас не знам да играм, идам да научам, мада не верувам дека е можно али да се проба :) хаха
Се сложувам за тоа дека максимално нашиот народ знае да искористи кога нешто е гага :D
Ама па шо ги знаеш, може и незнаат дека е гага и дека не се плаќа, затоа муабетов нека остане меѓу нас, да не се разгласи, па да летаат после топчиња по кеј за тоа кој да игра :D
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
Јас играм на тениските кај карпата покрај кеј цело време, никогаш не се наплаќало, не се ни наплаќа, но затоа рефлекторите се сите прегорени, и неможе да се игра навечер, сабота и недела е секогаш полно, преку работна недела нема многу гужва, се чека 30 мин. до 1 саат, а од сабајле до 12:00 е скоро секогаш празно.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Дечки, во ППАрсов-Карпош 4 од сабајле некаде до 09:30 секогаш има место, после е зафатено така да кој може рано да стане може и таму да играме.

Инаку не се плаќа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Јас играм на тениските кај карпата покрај кеј цело време, никогаш не се наплаќало, не се ни наплаќа, но затоа рефлекторите се сите прегорени, и неможе да се игра навечер, сабота и недела е секогаш полно, преку работна недела нема многу гужва, се чека 30 мин. до 1 саат, а од сабајле до 12:00 е скоро секогаш празно.
Ова е предобра опција, уште следната недела да ми завршат колоквиуми па секој ден ќе идам преку недела да играм, не ми смета и да е рано сабајле. А преку викенд фаќање место амин. :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова е предобра опција, уште следната недела да ми завршат колоквиуми па секој ден ќе идам преку недела да играм, не ми смета и да е рано сабајле. А преку викенд фаќање место амин. :icon_lol:
Ќе си купиш шатор од Џамбо за 500че, ќе го поставиш и ќе видиш како од Четврток, за Недела ќе фатиш термин, на пладне се разбира :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
МИ-ЗЕ-РИ-ЈА

Во Мирче кај мене во населба сеуште немаат најдено концесионер. Ќе ја завршеле работата за 10-15 дена и ќе можело да се игра со закажување ама ќе се плаќа по 200 денари од термин (1 час). Информацијава ја добив од општина, бев таму да се распрашувам.

Отидов на кеј, таму мислиш пред зимско Хард Рок си, милион луѓе.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
МИ-ЗЕ-РИ-ЈА

Во Мирче кај мене во населба сеуште немаат најдено концесионер. Ќе ја завршеле работата за 10-15 дена и ќе можело да се игра со закажување ама ќе се плаќа по 200 денари од термин (1 час). Информацијава ја добив од општина, бев таму да се распрашувам.

Отидов на кеј, таму мислиш пред зимско Хард Рок си, милион луѓе.
Како може да има концесионер кога се тоа терени на Агенција за млади и спорт и дадени се бесплатно на секоја општина? Не може секаде да се бесплатни а во Ѓорче да се плаќа, нема никаква логика :).

Не дека и некој ќе плаќа 200 ден за на бетон да игра.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.924
Поени од реакции
12.417
Викендов дан му се играт на некој? Недела пожелно,или утре после 6.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како може да има концесионер кога се тоа терени на Агенција за млади и спорт и дадени се бесплатно на секоја општина? Не може секаде да се бесплатни а во Ѓорче да се плаќа, нема никаква логика :).

Не дека и некој ќе плаќа 200 ден за на бетон да игра.

Верувај ми дека и јас истите прашања си ги поставувам ама некои прашања не заслужуваат одговор :D

Викендов дан му се играт на некој? Недела пожелно,или утре после 6.
Јас сум за секој ден после Понеделник. Во Недела трчам низ Скопје со Кајганџии. После 13ти, може било кој ден, само чисто се сомневам дека ќе начекаме слободно место на кеј.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ајде тенисче да изиграме,ми се приигра нешто гледам турнириве во Мадрид,Рим,овој период ми се игра тенис ептен пошто програмата е исполнета со овој спорт:pipi:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ајде тенисче да изиграме,ми се приигра нешто гледам турнириве во Мадрид,Рим,овој период ми се игра тенис ептен пошто програмата е исполнета со овој спорт:pipi:
И јас сум за, ајде да се договориме.

Претпладне, попладне?

Локација, предлог? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom