Телма Телевизија

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Некој да не ја снимал емисијата со селекторите или да знае кај да ја најдам. На мисириве во спортска им пишав 100 имејли не враќаат, им е.ам се
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.753
Локална анкета
Од која Тв се информирате:

26%
100 гласови
Телма

24%
92 гласови
24 вести

13%
52 гласови
не гледам вести

12%
47 гласови
Сител

10%
39 гласови
комбинирам

6%
23 гласови
Канал 5

2%
9 гласови
ТВ Нова

1%
5 гласови
АЛФА

1%
5 гласови
МТВ

0%
1 глас
АЛСАТ МК

0%
1 глас
АЛСАТ МК
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да бидам искрен, мене некако Телма ми е тапа со програмата, така да скоро и воопшто да не ја гледам. Единствено интересно нешто што го даваат е Ајде Дома, но слушнав дека сега ќе почнат и со емитување на Македонска серија ,,Преспав" која според рекламното видео за најава ми остави многу добар впечаток, така да ќе почнам да гледам Телма:D

 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нормално дека ти е тапа кога си заостанат, гледаш Ѕвезде Гранда и останати срања. Чудо ќе беше да не ти е тапа бидејќи даваат странски серии и емисии, а ти не гледаш тоа.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Koи премиерни странски серии и странски емисии одат на Телма, освен колумбиската серија?
Ау штo демек сегa ќе ме зaебеш декa немa ниеднa серијa стрaнскa. Премиернa пa. Нa ниеднa телевизијa немa премиернa серијa. Нa Телмa мoментaлнo oди стрaнскaтa серијa Рaзoткривaње. Мoжеби не е нaјдoбрa серијa нo е пoдoбрa oд глупoстите нa Сител кaкo нa пример Пaрaмпaрче. :pos:
Емисии имaше, мoментaлнo немa aмa секoјa вечер имa филмoви, a зa викенд цел ден.

Ете тaкa, јaс ти кaжaв штo и кaкo и не ме интересирa твoјoт кoментaр зa мoјoт oдгoвoр. Ме интересирa другo, кoјa стрaнскa серијa или емисијa билa емитувaнa и сеуште е емитувaнa нa Сител и Кaнaл5? Кoлку филмoви вo рaбoтен ден се прикaжaни нa Сител и Кaнaл5?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што сеа, Телма не пуштиле песна од Керолајн па Ина Многу Фина левел пропаганда ќе тераме? Телма пушта филмови снимени 2009, 2010, 2011 и филмски класици, а не Битката на Неретва или како Алфа со Породично благо каде што пола актерска постава е 2 метра под земја. Премиерна странска серија дали давала, па ако го прави тоа ќе треба да наплаќа пренос.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Телма моментално е број 1 телевизија во државава , без апсолутно никаква конкуренција. Филмската понуда им е оргазмична , пред некој ден даваа филм излезен пред само 1 година. :drk:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас не знам зашто сеуште дискутирате за програмата на Телма па и се убедувате со Дијаманте и Сунгерот Боб. :facepalm:

На Телма пред 10тина дена идеше Spotlight, филм кој што победи на Оскарите пред 8 месеци.
Толку.

Убаво вика Фрос, Канал 5, Алфа и Сител сеуште пренесуваат Битка на Неретва и Сутјеска, Жикина Династија и Породично Благо.... еј на Сител дури и најава идеше за ЖИКИНА ДИНАСТИЈА па направија викенд шоу, викендов на Сител неповторливата Жикина Династија со лудориите на Гидра Бојаниќ кој што е мртов веќе 900 години.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јас не знам зашто сеуште дискутирате за програмата на Телма па и се убедувате со Дијаманте и Сунгерот Боб. :facepalm:

На Телма пред 10тина дена идеше Spotlight, филм кој што победи на Оскарите пред 8 месеци.
Толку.

Убаво вика Фрос, Канал 5, Алфа и Сител сеуште пренесуваат Битка на Неретва и Сутјеска, Жикина Династија и Породично Благо.... еј на Сител дури и најава идеше за ЖИКИНА ДИНАСТИЈА па направија викенд шоу, викендов на Сител неповторливата Жикина Династија со лудориите на Гидра Бојаниќ кој што е мртов веќе 900 години.
Абе плукај ги колку сакаш сите телевизии, ама за Жикина династија глас да не слушнам ! :icon_mrgr:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Убаво вика Фрос, Канал 5, Алфа и Сител сеуште пренесуваат Битка на Неретва и Сутјеска, Жикина Династија и Породично Благо.... еј на Сител дури и најава идеше за ЖИКИНА ДИНАСТИЈА па направија викенд шоу, викендов на Сител неповторливата Жикина Династија со лудориите на Гидра Бојаниќ кој што е мртов веќе 900 години.
Не е нешто подобро и кај каналите од Србија и Хрватска.

На RTL хрватската вчера се прикажуваше филмот Тесна Кожа а пред некој ден пуштаа партизански филм. Eве во недела е Валтер брани Сарајево. Колку и да се тие филмови култни и интересни балкански филмови сепак не се за во вечерен ударен термин кога според мене треба да оди нешто од 21-ви век. Ваквите филмови треба да се за телевизија која нуди архивски снимки или некој ден кога е годишнина од смрт на некој глумец и слично.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па добро, ми е гајле за нив искрено, нивни филмови си се и си ги пуштаат. И ние не се буниме кога идат Мис Стон, Републиката во пламен, До Балчак и сл. наши македонски филмови.
Кој кур им е филмот со старовремски екс-ју филмови и серии заборавени и од самите глумци. Породично благо, бољи живот... абе ајде.

Абе плукај ги колку сакаш сите телевизии, ама за Жикина династија глас да не слушнам ! :icon_mrgr:
Добро класа е Жикина династија за бившата држава, пред 25-30 години. :D

Ама у денешно време, 2016та година на сета пиратерија ти да се глупираш со вакви филмови, не знам.
И тоа све едни исти филмови се, тие 3-4 ги имаат на видео касети и само тие ги вртат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не е нешто подобро и кај каналите од Србија и Хрватска.

На RTL хрватската вчера се прикажуваше филмот Тесна Кожа а пред некој ден пуштаа партизански филм. Eве во недела е Валтер брани Сарајево. Колку и да се тие филмови култни и интересни балкански филмови сепак не се за во вечерен ударен термин кога според мене треба да оди нешто од 21-ви век. Ваквите филмови треба да се за телевизија која нуди архивски снимки или некој ден кога е годишнина од смрт на некој глумец и слично.
На ХРТ ја даваат Хоумленд...
Башка имаат една многу јака нивна серија „црно бјели свет“. Да не почнувам квизови да редам.
Значи немој да ми споредуваш со ХРТ...


Добро класа е Жикина династија за бившата држава, пред 25-30 години. :D

Ама у денешно време, 2016та година на сета пиратерија ти да се глупираш со вакви филмови, не знам.
И тоа све едни исти филмови се, тие 3-4 ги имаат на видео касети и само тие ги вртат.
Болдот и другиот дел од постот ти се две различни работи.

Жикина династија е уште класа и ќе останат тие филмови како такви. Еве кажи ми некој друг филм еве од холивудска продукција кој е така смешен како овој. Значи Жикина династија мене секогаш ќе ми биде поим за комедија.

Е сеа дека е срамно после поминати не знам колку години од нивното снимање уште нашиве телевизии ги даваат, место да откупат права за емитување на некоја јака серија или филм од понов датум (добро ај МТВ сеа се исклучок со Хаус оф кардс) си у право и тука се слагаме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама ајде во ред нека ги даваат од време на време и тие ако другиот дел од програмата е квалитетна. Тоа е проблемот на оската Канал 5 - Сител - Алфа, преостанатиот дел е чист булшит :D Аси, Три сестри, Сулејман... А не дека не можат да најдат простор, ете Сител 3 на пример секоја вечер наместо да пушта еден од SWAT, оној со Кристијан Ламберт и нинџите и Vertical, да уфрли некој филм саглам, тие не, еден од овие три филма па иде Јанко три репризи по ред до 5 сабајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom