Телма Телевизија

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Еј Кaрoлинa, пушти Телмa дa видиш штo имa и пoсле пушти Кaнaл 5 и кaжи штo е пoдoбрo. Акo не мoжеш тoгaш види вo прoгрaмaтa.
Каде јас реков дека тоа што го емитуваат телевизии како Сител, Канал 5, Алфа е подобро од она што емитува Телма?
Повеќе зборував за концептот, но некој го протолкува тоа како содржина. Содржината во ниеден момент не беше предмет на дебата.

И не ми ја мешајте Каролина, самата не сака да се форсира по медиуми без повод. А повод се очекува околу Нова година - голем новогодишен бум.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ти не си народот.
Од Македонскиве ТВ освен Телма ништи друго негледам затоа што останатото е срање.
А спојлер алерт. Ни ти не си народот.
Факт е дека Телма не гледана колку останатите телевизии.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
А спојлер алерт. Ни ти не си народот.
Полека, не се летајте! А кој е народот? Ти мислиш дека пола македонски народ има дипломи од Јеил, Харвард, Кембриџ, Оксфорд? Вакви шупелки се бе дечко. Да нема таква плодна почва за турска серија - проста маса, нешколована багра, тие ич нема ни да ги купуваат, ни да ги пуштаат тие говна. Велија беше цар за тоа, а овие само го ископираа.
Ти помири се дека си малцинство. И мене ми е жал дека е така, ама к**%%*а со која општиш е и реалност и мнозинство.

И што му фали на нехаризматичниот врискачки битолски костур и каква врска има таа со Телма?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Полека, не се летајте! А кој е народот? Ти мислиш дека пола македонски народ има дипломи од Јеил, Харвард, Кембриџ, Оксфорд? Вакви шупелки се бе дечко. Да нема таква плодна почва за турска серија - проста маса, нешколована багра, тие ич нема ни да ги купуваат, ни да ги пуштаат тие говна. Велија беше цар за тоа, а овие само го ископираа.
Ти помири се дека си малцинство. И мене ми е жал дека е така, ама к**%%*а со која општиш е и реалност и мнозинство.

И што му фали на нехаризматичниот врискачки битолски костур и каква врска има таа со Телма?
Нема никаква врска Каролина со Телма, јас така ја викам Dijamante дека таа напнуваше со Каролина и нејзините концерти.
Каде јас реков дека тоа што го емитуваат телевизии како Сител, Канал 5, Алфа е подобро од она што емитува Телма?
Повеќе зборував за концептот, но некој го протолкува тоа како содржина. Содржината во ниеден момент не беше предмет на дебата.

И не ми ја мешајте Каролина, самата не сака да се форсира по медиуми без повод. А повод се очекува околу Нова година - голем новогодишен бум.
Ти викаше дека на Телма немало емисии никакви туку само репризи, што се правиш будала сега. Ти пишуваше дека Канал 5 и Сител се гледани дека имаат тоа што нема Телма.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Зошто снема Телма на кабловска од ВИП?

Sent from my A8 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Нели вечерва требеше да почне,Топ Тема на Телма?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Од понеделник Телма со измени во програмската шема. Дневникот ќе оди во 21:30, а од 22 секоја вечер ќе оди блокбастер. Како што видов од рекламата, ќе одат филмови излезени некаде 2010-2014 година, што воопшто не е лошо за македонска телевизија. Може и ќе ѕирнам некој филм што сум испуштил да го симнам од нет...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Анимираните филмови им се од истиот дистрибутер MCF што во Cineplexx ги има дистрибуирaно со истата синхронизација на македонски јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom