Телма Телевизија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.935
И тоа филм од 2009, на горенаведениве телевизии најново нешто прикажано од филмската индустрија е Битката на Неретва од годината дедо Бог да го прости кога заминал во ЈНА.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.902
Поени од реакции
12.877
Не ни треба Каролина да оди на Телма, Каролина треба да оди само на најгледаните телевизии.
А за филмовиве, кој пат им е ова на Телма, петти шести?
правиш споредба за репризи кога Сител и Канал 5 пуштаат вести,Приказни , турски серии и репризи од турски серии. измеѓу нив пикнале брза кујна или драган вучиќ или лила.
отров се на телевизискиот простор. репетитивни, досадни и цело време со политика и со турцизм се занимаваат, кога ќе дојде време за некој шлајм како голем брат или некое шоу како ѕвезде гранда кое му е Прајмтајм и го рекламирааат до даска. за разлика од нив Телма е каде каде побалансирана, пуиштаат и стари и нови серии, со тек на време.
плус да надоврзам со сител. тие пред да почнат со Македонски народни приказни пуштаа репризи од турски серии кој се давани пред цела година . Шунд од телевизија
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.632
Поени од реакции
853
Смири се :pos:
Не сум крива јас што народот не гледа Телма.
Ти не си народот.
Од Македонскиве ТВ освен Телма ништи друго негледам затоа што останатото е срање.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.070
Поени од реакции
11.049
Има, се вика 24 вести, само е лимитирано исто како што и Телма, од одредени кабловски оператори.
Се` си има своја систематика за оперирање на човековите мозоци.
Само кога ќе ми текне на времето дека Сител даваа документарци, сеа да им спомнам на помладиве деца, ќе ме сметаат за будала.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.935
Убаво што си мислиш дека ти си народот што гледа Телма :pos:
Тие што гледаат Сител и Канал 5 по цели денови по нормални критериуми не ни спаѓаат под народ.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.150
Малку вон темата: како се мери гледаност на програма кај нас, знае да ми објасни на кратко некој?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.632
Поени од реакции
853
Малку вон темата: како се мери гледаност на програма кај нас, знае да ми објасни на кратко некој?
Многу е едноставно, отвараш ексел, ги пишуваш најпознатите 10-тина телевизии и си ставаш проценти на гледаност како што тебе ти одговараат.[DOUBLEPOST=1472933941][/DOUBLEPOST]
Убаво што си мислиш дека ти си народот што гледа Телма :pos:
Да, јас и тие како мене што гледаат Телма се народ, а тие што гледаат шител, канал5 и остали срања се стока.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
Малку вон темата: како се мери гледаност на програма кај нас, знае да ми објасни на кратко некој?
Официјално има избрано агенција-мерач. Се вика Нилсен. Нивна работа е да стават пиплметри на репрезентативен примерок и потоа да направат анализа на тоа што примерокот го следел.

После тоа вадат статистика за досег (reach) и рејтинг........ во софтвер шо се вика Аријана и која ја користат телевизиите и маркетинг агенциите.

Неофицијално - се шушка дека некои телевизии си го купувале рејтингот кај Нилсен и тие ги штанцале резултатите.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
485
Поени од реакции
400
Малку вон темата: како се мери гледаност на програма кај нас, знае да ми објасни на кратко некој?
Да надополнам.
Во секоја нормална земја рејтинзите се објавуваат секојдневно (на интернет или на телетекст) само кај нас никаде ги нема!
 
G

grande-juve

Гостин
Да, јас и тие како мене што гледаат Телма се народ, а тие што гледаат шител, канал5 и остали срања се стока.
Во Маврово значи 10тина куќи околу мене се' се стоки, а цел живот ми изгледаа ко фини комшии, воглавно пензионери од Скопје, гледаат турски серии занесено ко ние што гледаме брејкинг бед :icon_lol:... иначе сите закоравени сдсмовци
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 септември 2013
Мислења
485
Поени од реакции
400
Oливера Трајковска се „пресели“ во Телма
Трансферот е направен денеска, а првата емисија од оваа сезона ќе биде на 19-ти овој месец.
Авторката и водителка на емисијата Вин-Вин Оливера Трајковска во следната сезона на тв Телма. Трансферот е направен денеска, а првата емисија од оваа сезона ќе биде на 19-ти овој месец. ВД главниот уредник на Телма Боби Христов пред малку и посака добредојде на Оливера во телевизијата.

- Официјално добредојде во #ТОПТЕМА за Оливера Трајковска. Се гледаме во новата сезона од 19 септември – напиша Христов на Телма.
извор:http://www.plusinfo.mk/vest/84933/olivera-trajkovska-se-preseli-vo-telma
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.354
Поени од реакции
7.295
Неверојатно е ова колку бесплатен маркетинг и` правите на битолчанката низ Интернетов, повеќе отколку што и` прават телевизиите кои се платени за да ја форсираат без потреба и без некој посебен талент - кој таа го нема, но сепак сте се напалиле како глувци на сирење.

Дајте направете му бесплатен маркетинг на некој кој тоа го заслужува, на пример Бајага - кој е еден од авторите на песните кои ги пее битолчанката. Побарајте од Телма да емитува концерт на Бајага или негови песни, за дадените пари ќе им се исплати.

Или ако веќе мора да му се прави бесплатен маркетинг на некој од нашинциве, нека биде Игор Џамбазов, тој има и талент и музички стил, за разлика од битолчанката која има само физичка убавина и ништо друго.
 
На врв Bottom