Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Дечки, некој нешто за Гугл Пиксел 6а?
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Дечки препорака за телефон 45-50к. Добра камера, добра батерија и процесор. Цел живот сум на Андроид, се мислам да пробам Аpple, кажете искрено дали вреди. Дали се постабилни и дали имаат подобра камера. И исто така битно дали би имало разлика во однос на квалитет ако земам од Мобилекс vs Neptun и остали, бидејќи има разлика во цена
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.735
Дечки препорака за телефон 45-50к. Добра камера, добра батерија и процесор. Цел живот сум на Андроид, се мислам да пробам Аpple, кажете искрено дали вреди. Дали се постабилни и дали имаат подобра камера. И исто така битно дали би имало разлика во однос на квалитет ако земам од Мобилекс vs Neptun и остали, бидејќи има разлика во цена
Izvini vaka , ama koe glupavo prashanje!
Dali imalo razlika vo Mobileks i Neptun!
Dali mislish deka Apple pravi pocuruk telefoni za Mobeliks ili Neprun?

I za shto ti e telefonot pa sakash da smenish?
Ako imash doma se od Apple tugash i ce ti brka rabota a i podobro e da si zemish Apple.

Ako te jadat parite vo Djebot i kupuvash za Kitch kupi shto sakash sekako nema da vidish korist od nego i samo ce se falish vo drushtvo.

Za prakticen ce ti bidi dovolen i telefon od 20-25000 denari.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Бате и од 10к ќе ми заврши работа, и овој што го имам ми врши основна работа. Дали ме јадат парите во џеб или ми е за курчење тоа моја работа. Ја прашав само добар телефон до таа цена, и тие три работи да се добри, поточно камера и батерија. Поз
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Дечки препорака за телефон 45-50к. Добра камера, добра батерија и процесор. Цел живот сум на Андроид, се мислам да пробам Аpple, кажете искрено дали вреди. Дали се постабилни и дали имаат подобра камера. И исто така битно дали би имало разлика во однос на квалитет ако земам од Мобилекс vs Neptun и остали, бидејќи има разлика во цена
Nema da ti dade apple celovkupno podobreno iskustvo ako toa ocekuvas samo oti si odlucil da platis premium cena, primer so android prestanav da mislam na baterija kako problem a so iphone 13 godina a pola godina veke 14 pro pak mi e problem baterijata u zivot i ne mozam da skoknam nekogas nokjno polnenje ili bez boost niz denot da pominam eventualno

Za skoro upola cena od mojot zena mi zede pixel 7 i koga se fotkame ne ni menuva mnogu so koj telefon sme duri kaj pixelot ponekogas poveke ni se dopaga rezultatot, osven video, kade stabilizatorot na iphone e kako kino kamera i ponekogas podobri nokjni fotki. Problem kaj pixelot e sto brzo zagreva.

Zemaj apple ama ne ocekuvaj da ti smeni zivotot, ako ti se probuva i ako ne hejtas celo vreme deka ne si dobil best bang for the buck. Bev i na flagships i entry levels xiomies, samsungs pa duri bev ednas na nokia windows phone itn, prasaj ako nesto plus te zanima od normal user na dvata. Apple ne bev koristel od petkite a momentalno sum i na mac osven iphone taka da ne misli premnogu, samo telefon e, ista funkcija i isti aplikacii i ako si pri kesh napraj si kejf, drzat cena za preprodavanje ako ne drugo

POZDRAV
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.735
Бате и од 10к ќе ми заврши работа, и овој што го имам ми врши основна работа. Дали ме јадат парите во џеб или ми е за курчење тоа моја работа. Ја прашав само добар телефон до таа цена, и тие три работи да се добри, поточно камера и батерија. Поз
Ti prahsa ednostavno GLUPOST!

Stvar na vkus i zatoa ne mozhi nikoj da ti dade dobar odgovor!
A ako napishish za shto ti e telefonot mozhi ce mozhi i da ti dademe nekoj sovet.
Baterija e relativna rabota i zavisi na shto ce ja troshish
Kamera, shto sakash da slikash, portreti, panorama, mesecinata, ? ne se site telefoni isti nekoi za ova nekoi za ona.
Za igranje na telefon definitivno najdobar vo momentov e https://rog.asus.com/de/phones/rog-phone-7-ultimate/


Ama se si mislam ti treba za kurcenje oti te stegaat parite, pa zatoa kupi neshto shto poskapo, barem ce ima so shto da se falish.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дечки препорака за телефон 45-50к. Добра камера, добра батерија и процесор. Цел живот сум на Андроид, се мислам да пробам Аpple, кажете искрено дали вреди. Дали се постабилни и дали имаат подобра камера. И исто така битно дали би имало разлика во однос на квалитет ако земам од Мобилекс vs Neptun и остали, бидејќи има разлика во цена
S23U
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.794
Поени од реакции
33.610
+1

Јас имам S23+, супер е и камера, и се, со S серијата терам уште од S8 и за ни еден не сум зажалил, ама ултрата е дефинитивно со најдобрата камера што сум ја видел во животот! Според мене ни еден друг, а ни Apple не може ни да се доближи. Единствено, на изглед плусот е поубав од ултрата.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.735
+1

Јас имам S23+, супер е и камера, и се, со S серијата терам уште од S8 и за ни еден не сум зажалил, ама ултрата е дефинитивно со најдобрата камера што сум ја видел во животот! Според мене ни еден друг, а ни Apple не може ни да се доближи. Единствено, на изглед плусот е поубав од ултрата.
Koj ti e tebe kriv shto ne si videl podobro?
Eve ti sporedba so barem pola cena poevtin Telefon i pogotovo vo Kamera e 4x podobar od S23

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.794
Поени од реакции
33.610
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.794
Поени од реакции
33.610
Шаоми 13 Ultra го мачка на лепче самсунгот. 12 Про е стар веќе.
Дај бе бидете посериозни:


Having looked through all of these images, I don't recommend Android flagship buyers start hunting for a Xiaomi 13 Ultra solely for its camera performance. It's genuinely impressive that it offers two aperture settings, consistently large sensors and a great zoom range, but none of these make the phone substantially better overall than the Samsung Galaxy S23 Ultra's offerings, and certainly don't make up for the difficulties of getting hold of one and getting it to run familiar apps.

:pos: :pos: :pos:

Башка муабетот беше Samsung vs. Apple, а не нешто произведено од луѓе што јајат лилјаци за појадок.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.428
Ako kupam 5G telefon mozam li da go ogranicam da ne ja koristi taa mreza? Seriozno e prasanjeto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom